Автор Тема: Най-ненормалният рестомод!!!  (Прочетена 7594 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 14, 2017, 23:40:21
Прочетена 7594 пъти

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign



просто нямам думи - идеята, дизайна, технологиите, изпълнението.... не бях виждал подобно нещо!!! просто нечовешко!

 :o :o :o :o

Ноември 15, 2017, 09:57:39
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ресто мод ли? Че то си е направо чисто нова кола, нещо като хот род на база класическо шаси, подобно на онзи странен "Студебейкър", дето го размахват по ретро парадите и ралитата у нас... е, разбира този "мускул" е с дизайн и изработка на много по-високо ниво. Но сядайки вътре сякаш сядаш в съвременна кола, някак се губи чара и "миризмата" на класиката. И ми е леко гадничко, че за създаването му са унищожили една класика в отлично състояние... напомня ми донякъде репликата на Ауди S1 на Златков - наистина страхотна кола, но за създаването й са унищожили една рали легенда с история в българския автомобилен спорт.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 15, 2017, 20:10:10
Отговор #2

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ресто мод ли? Че то си е направо чисто нова кола, нещо като хот род на база класическо шаси, подобно на онзи странен "Студебейкър", дето го размахват по ретро парадите и ралитата у нас... е, разбира този "мускул" е с дизайн и изработка на много по-високо ниво. Но сядайки вътре сякаш сядаш в съвременна кола, някак се губи чара и "миризмата" на класиката. И ми е леко гадничко, че за създаването му са унищожили една класика в отлично състояние... напомня ми донякъде репликата на Ауди S1 на Златков - наистина страхотна кола, но за създаването й са унищожили една рали легенда с история в българския автомобилен спорт.

Душа, стига го споменава тоиа кенеф фалшивиа Студебеикар, че всеко споменаване на гнусната му недоискусурена форма ми прави световартеж.  ::)

Иначе нема ништо обшто между двете.
При Камарото има сериосен инженеринг в стара форма, а в нашиа случаи нима нишо, освен кенеф.

А иа кажи, имаш предвид, че репликата на Ники е оригиналното Куатро атмосферно купе, тесни калници далга баса на Стоиан Колев, онова жалтото с надписи- Камел...
Него ли са окепасили...
Ако да, тапаци големи.

Ноември 15, 2017, 20:55:55
Отговор #3

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
На Колев, после на Жеков и сега е s1.
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Ноември 15, 2017, 21:27:15
Отговор #4

Неактивен хромовата_епоха

  • Публикации: 111
Ех така да има някой дизайнер да ни дава детайлите с точност до микрон ще прачвим чудеса тук в България.То и сега някои колеги с по добри умения се справят блестящо без дизайнери и графики.
Привет от рая.
Сатанаил

Ноември 16, 2017, 10:26:50
Отговор #5

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
А иа кажи, имаш предвид, че репликата на Ники е оригиналното Куатро атмосферно купе, тесни калници далга баса на Стоиан Колев, онова жалтото с надписи- Камел...
Него ли са окепасили...
Ако да, тапаци големи.
Точно... при все, че в двора им се търкалят поне още няколко такива купета не знам защо са посегнали баш на Ст. Колевото, което преди това е видяло и доста бой по ралитата...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 16, 2017, 13:15:51
Отговор #6

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Относно Audi-то имам малко противоречиво усещане. От една страна тази кола е била поредната захвърлена, амортизирана и незнайно как не разграбена и не бракувана бегачка. Последните й участия даже са на автокрос, май през 2008-ма, което си е направо кощунство. Състоянието й преди трасформацията не е било добро и в тази връзка може да се предположи, че прераждането й от друг състезател и ползването й по предназначение, не е нищо лошо, даже напротив. Освен това, като кола е била съвсем обикновено, серийно Quattro. Не съм запознат в детайли със състезателната й история, вероятно има записани победи на нейно име, но пък не е колата, с която Колев става шампион. Та като цяло, до момента си мисля, че поне е използвана по предназначение, въпреки модифицирането й... Митака обаче е прав - ако ще се прави реплика, защо пък да не се ползва друга основа... Audi-то на Колев е било доста разпознаваемо, с незнайно как попадналата на купето му реклама на "Camel". Ако точно в този си вид бе възстановено и ако един ден имаме късмета да видим реставрираното Renault 5 Turbo на Илия Чубриков в цветовете на "Rothmans", това определено би било много ценен момент... Но пак идва контрата - кой е готов да нарине една камара пари, да възстанови състезателно Audi, с всичките му прилежащи ралиджийски аксесоари...

Относно т. нар. Studebaker - също ми е противоречиво... Да направиш подобен хот род (или каквото и да е определението в случая), не е никак лесна задача. Във въпросната кола има някои доста сполучливи неща, разбира се има и някои много дразнещи, но като цяло е постигнала целта си - ефектна е, привлича голямо внимание и вероятно носи доста радост на собственика си. Определено не е нормално возило, т. е. нещо по-специално, нещо по-различно е. Сигурно е тънка границата, но доколкото съм обръщал внимание на този тип модификации, сред творбите на признатите в средите гурута има наистина ужасни чалги, които обаче имат култов статут... За мен например е голяма ужасия, да направиш хот род на шаси от GM, а да ползваш купе на Ford. Абе лоши примери - бол, а нашият Studebaker не е баш такъв, според мен.

Накрая ще се изкажа и за жълтото нещо - впечатлява ме техниката на работа, прецизността, възможностите на майсторите. Оценката на резултата обаче пак е нещо относително. И Митакът пак е прав - губи се много от автентичността, от духа, който носи старото возило и т. н. Съвсем спокойно можеха да си вземат един актуален Dodge Charger и на негова база да си правят каквото си искат. Това да направиш модерна кола на шаси ми се струва тъпа идея (плюс факта, че е унищожен сравнително читав екземпляр). Иначе не мога да си кривя душата, в т. нар. рестомод има чар, но къде да спреш пак е тънък момент. За мен лично е приемливо да се запази максимално вида на колата, но да се ползва съвременна механика и съответно електроника. Но въпрос на вкус. Освен това е модифицирано Camaro, а не някое ценно Ferrari например. А ако беше пълно само с перфектно реставрирани коли, в заводски вид, щеше да е голяма скука...

Ноември 16, 2017, 14:30:12
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Audi-то на Колев е било доста разпознаваемо, с незнайно как попадналата на купето му реклама на "Camel".
Мисля, че е знайно как, но Люси със сигурност ще го обясни по-добре от мен, понеже преди време продаваше шапка Кемъл в същите цветове, която е била рекламна точно на отбора, в който е карал Колев... та явно Кемъл са му били офизиален спонсор навремето.
Относно Студебейкъра, не виждам в случая някакво кощунство, понеже от оригинала е било останало само голо шаси... друг въпрос е доколко разумно са ивестирани средствата в това "творение", но този въпрос е до желание и вкус на собственика - щом си го кефи не виждам нищо лошо. Изобщо всички подобни "коли на ева Браун" и прочее са малко далеч от идеята за истински класики, но поради все още малкият им брой у нас явно не е удачно да бъдат напълно "прокудени" от ретро движението, за да си правят отделни хот-род тунинг ивенти. Решението е сегрегация в отделна група или клас, както е направено примерно на конкурса за елегантност в Силистра.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 16, 2017, 15:59:28
Отговор #8

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Люси ще обясни, защото навремето е продавал шапка Кемъл... нещо не те разбирам, но все тая. А и ако трябва да съм честен, не търся версии на това, защо по времето на "соца", някой е рекламирал капиталистическа марка на западната си кола.

За Студебейкъра и аз не мисля, че се е случило някакво кощунство. Не знам дали собственикът му го мисли за класика, което и аз приемам, че не е редно, но и така да е, не е голяма болка, при цялата тая чалгария около нас. Виж за колите на Ева, Ал и т. н. вече мнението ми е съвсем противоположно.

Но както и да е. За да не бягаме много от основната тема - ето един не особено крещящ рестомод, който според мен изглежда много по-яко от оригинала:http://www.motorward.com/2016/02/1974-porsche-914-restomod-is-the-coolest-thing-ever/


Ноември 16, 2017, 16:01:52
Отговор #9

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Тези двете също си ги бива и са с доста голяма степен близки до оригиналния си вид: