Автор Тема: Що е "Винтидж" ?  (Прочетена 2259 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 21, 2017, 18:02:36
Прочетена 2259 пъти

Неактивен хромовата_епоха

  • Публикации: 111
Мисля че ВИНТИДЖ за класик и ретро автомобили не се използва. За предмети да.
Привет от рая.
Сатанаил

Септември 22, 2017, 21:28:51
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Мисля че ВИНТИДЖ за класик и ретро автомобили не се използва. За предмети да.
Това не знам в каква връзка е казано тук, но не е вярно. Още по време на соца бях абониран за едно чешко списание Svet motoru, Където на задната корица публикуваха снимки и данни на ретро коли и мотори в съответните категории - Veteran, Vintage A, Vintage B, Past 1945 /следвоенни/.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 23, 2017, 22:10:00
Отговор #2

Неактивен хромовата_епоха

  • Публикации: 111
Ами не се използва в България.Ти колко човека знаеш да казват винтидж автомобил,винтидж кола илу винтидж мпс.В англо езичните да. Тук си е ретро автомобил,класически автомобил,исторически автомобил,ретро кола ,класическа,олдтаймър (се среща).Ето и тук във форума.От години чета но не съм срещнал винтидж.Включително и от теб.
Привет от рая.
Сатанаил

Септември 27, 2017, 00:02:35
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ами това си е международна терминология, или поне такава е била когато съм получавал тези списания... независимо дали е чуждица за нас. Същото е като спора тук преди време за термина "ригуларити рали", просто е международно възприето название.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 27, 2017, 22:28:34
Отговор #4

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Винаги съм се пулил на хора по парадите, дето идват и казват...значи имам един Москвич, Мерцедес или Опел, от двайсе години не е пален, ама е ретро, нали? Значи ако го позабърша, поизмия, и му пусна една прахосмукачка, дали да не му искам едни двайсе бона в Кувейтски динари, щот е много скъпа валута? Ти знаеш ли , че в Германия ако го закарам, нищо че е с черните номера и няма кУкУменти че ми дАдАт чисто нова Ес класа бе алоууу!!! Ми закарай го в Германия бе, кво ми губиш времето с кола за 0,26 ст на килограм ;) Баси ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Ноември 16, 2017, 17:11:00
Отговор #5

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Винаги съм се пулил на хора по парадите, дето идват и казват...значи имам един Москвич, Мерцедес или Опел, от двайсе години не е пален, ама е ретро, нали? Значи ако го позабърша, поизмия, и му пусна една прахосмукачка, дали да не му искам едни двайсе бона в Кувейтски динари, щот е много скъпа валута? Ти знаеш ли , че в Германия ако го закарам, нищо че е с черните номера и няма кУкУменти че ми дАдАт чисто нова Ес класа бе алоууу!!! Ми закарай го в Германия бе, кво ми губиш времето с кола за 0,26 ст на килограм ;) Баси ;)
Това ми е до болка познато, като питам за някой ръждилник в някой двор и ми поискат една торба пари, последния случай е с един Трабант дето буквално нямаше под и беше без документи, човека искаше 350лв, защото иначе щял да го "продаде" в Германия за над 1000лв....

Ноември 21, 2017, 12:18:04
Отговор #6

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Тази тема не беше ли за друго.