Автор Тема: Казармата - снимки, спомени, лафове :)  (Прочетена 76647 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 19, 2011, 14:13:00
Прочетена 76647 пъти

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Докато се ровех за едни снимки на ретро-коли, се натъкнах на разни снимки от казармата!
Спомени колкото искаш.
Я кажете, кой е ходил, къде, кога ?
Аз бях първо в Плевен, бившата ШЗО, по мое време вече беше Учебна база "Христо Ботев", после в Горна Баня - 9-та танкова бригада - "Побеждаваме или умираме"!
Ето от мен  O0



Януари 19, 2011, 19:27:47
Отговор #1

Неактивен val_mcrae

  • Публикации: 15
Ха хубава темичка :) А някои като мен са си постоянно в казармата :)


Юни 30, 2011, 22:05:29
Отговор #2

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Спомени ,Дидко......спомени...........
При мене беше преди22г............и на портала пишеше НШЗО''Христо Ботев''.
Готини момчета бяхме от цяла България .Не усетих как мина 1 година.
На младежите днес определено казармата им липсва.....някои я 
асоцират с пандиз..
Казармата   е първата самостоятелна крачка в живота на 1млад мъж.
Народ ,който не храни своята aрмия , храни чужда-Карл фон Клаузевиц.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 30, 2011, 23:04:34
Отговор #3

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1013
На младежите днес определено казармата им липсва.....някои я 
асоцират с пандиз..
Липсва им възпитание, а дали ще го получат във казармата е друг въпрос... :)

Мисля че военното дело в този си вид не е адекватно на развитието на човечеството. Армиите отдавна не защитават патриотични каузи, особено след като се разбра че всички на Земята сме братя и сестри без значение от националната принадлежност, границите не се виждат от космоса и че алчността е универсална. По скоро ми се струва че обслужват частни интереси... днес прочетох например че НАТО са изхрачили около 4 трилиона !! долара за военни действия от 11.09.2001 до сега: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=947496

Не спира да ме гложди мисълта че с тези пари спокойно можеше да се нахранят и облекат всички деца по света. Да се построят училища и болници... но не...   :(

На фона на тези наблюдения и мисли ми е доста трудно да избера казармата като първата ми самостоятелна крачка? :) А дори не говорим за ужасяващата вероятност да не ми бъде дадена възможност да избирам изобщо както във някои архаични в разбиранията си държави.
« Последна редакция: Юли 01, 2011, 04:10:46 от afx »

Юли 01, 2011, 10:27:55
Отговор #4

Неактивен CeCko2

  • Публикации: 45
Aз не съм ходил в казармата. Просто последния набор беше преди моя, но мога да кажа ,че малко съжалявам, че не отидох! Според мен е наложително всички младежи да прослужат към година, откъснати от средата на семейството. Казармата учи един мъж да е самостоятелен и да се справя с трудностите. Поне аз мисля че трябва да се върне, казармата! Следя с интерес всякакви истории свързани с нея... :)
Old school rulz

Юли 01, 2011, 13:44:22
Отговор #5

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Аз, за сметка на казармата, бях 2 лета в САЩ.
Пак откъснат от семейство и родина, пак изправен пред куп предизвикателства.

Мои приятели бяха и се върнаха от казармата и съпоставяйки нашите преживявания си мисля, че не съм изпуснал нищо, даже напротив!
Научих и видях доста неща, които за тях остават мираж.

Единствено съжалявам, че не мога да боравя с оръжие, чисто от техническа гледна точка, понеже съм инженер и ми е много любопитно, но това може да се компенсира с подходящите курсове и желание :)
В казармата поне е безплатно.

Винаги ми е интересно да чуя някоя друга пикантна история от казармените времена ,така че разказвайте!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 01, 2011, 14:18:06
Отговор #6

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1013
Според мен е наложително всички младежи да прослужат към година, откъснати от средата на семейството. Казармата учи един мъж да е самостоятелен и да се справя с трудностите. Поне аз мисля че трябва да се върне, казармата!
А тези които не искат? Тях насила ли?  >:(

Юли 01, 2011, 21:03:52
Отговор #7

Неактивен Daniel

  • Публикации: 302
И аз съм ходил от 27.03 до 27.12. 2006-та първо в Долна Митрополия ВВУБ "Георги Бенковски" и после в Балчик на летището свързочник :) Много се радвам и не съжалявам, че отидох дори и за 9 месеца.
Rover 400 2.0 SDI '98 & 25 2.0 iTD '03
20T2N = Two litres of pure troublemaker!

Юли 02, 2011, 16:56:55
Отговор #8

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ако бях депутат ,до сега да  съм внесъл законопроект за 3 месеца военно обучение!
И програма, сътворена от съответните компетентни хора.
И пак бих обучавал младежите.
Е,рaзбира се ще се постарая да е интересно!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 03, 2011, 03:53:19
Отговор #9

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1013
Ако бях депутат ,до сега да  съм внесъл законопроект за 3 месеца военно обучение!

Значи добре че не си. Два пъти пиша в темата че не разсъждавам като теб и все едно глас в пустинята. А депутата би трябвало да е максимално обективен и дори да не му харесва поне да се вслушва във хората...  :-\
« Последна редакция: Юли 03, 2011, 03:59:34 от afx »