Автор Тема: Казармата - снимки, спомени, лафове :)  (Прочетена 76650 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 04, 2014, 18:54:17
Отговор #100

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Батареен беше кап. Недев - Гипса, а с колегата със сигурност се познаваме, аз бях във взвода на ст. л-т Бенеков, 2-ри взвод, 292. На най-първата снимка най-вляво е Недко Недков, мой съученик и приятел, сериозен бизнесмен в момента, към 150 кила :D В момента нямам снимки от тогава, ама пращам линк към фейса, дано се сетиш - https://www.facebook.com/nikolai.michev.1/photos_all.  На снимките съм с цялата фамилия - 4 броя деца :D, казват не съм се променил много, освен очилата, може да се сетиш :D

Февруари 05, 2014, 01:58:18
Отговор #101

Неактивен Radanov

  • Публикации: 43
  • Иван Раданов
Ми не се сетих :)

Но Недко го помня, доста сме полежали в калта с него :) На същата снимка другите двама са Мартин Йонин от Враца или Мездра, а най-вдясно е Максим Заяков някъде от Македонско - Сандански ли беше, Петрич ли, не помня вече.


Аз също вече съм 130 кила и едва ли някой ще ме познае.

Нашият взводен беше ст. л-т Хитров, на 29 изглеждаше като на 59, любима реплика: 'Чух, че на полигона има хубава рядка кал, отиваме да я пробвате.' И мустакът му щръкваше като четка.

Най-впечатляващ май беше този същият Бенеков. Не знам защо си мисля, че беше капитан, висок, по някаква причина шинелът му стоеше като пирамида. Опитвахме се да се бъзикаме с него зад гърба му, докато не отидохме на някакви стрелби на Николаево. Там първо един некадърен школник изпусна в краката си истинска граната с изваден шплент,  и докато ние кротко се нааквахме с омекнали колене, капитанът се наведе, взе гранатата с два пръста и небрежно я метна в дерето, където по принцип трябваше да я метне школникът.
После ни заведе на стрелбището на кашиците и ни показа как той би свалил мишените - преметна ремъка на автомата над рамото и зад лакътя, прикладва на рамото и сложи лявата ръка върху ложата. Според него, с лявата ръка трябва да се натиска надолу, понеже Калашникът ако е без специалната муфа рита нагоре. Но пък така не можеш да се прицелваш. Което не му попречи на автоматична да отмери точно по 3 изстрела за всяка мишена и ги свали и 6-те за по-малко от 30 сек. Тук вече съвсем бяхме омекнали, и си мислехме, че ако се срещнат взводния и Терминатора, жална му майка на Терминатора :)

Друг мил спомен - отиваме на полеви занятия и при нас пристига преподавателя ни по артилерийска стрелба полк. Митков. Идва с чисто новия си ЗАЗ-968М, личи си че му се радва. Обаче след малко пристига крадливия старшина на батареята с още по-нова Лада 2107, той пък се чуди как да не гледа към запорожеца на полковника... Едното купено от заплата, другото - от каквото е отпрано и продадено някъде, сами си нагласете отговорите кое от къде е.

Февруари 05, 2014, 12:51:09
Отговор #102

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ако се включиш на някое от форумните мероприятия ще се запознаем отново, примерно на класик дея на Калояново, който няма как да пропусна.За съжаление май няма да успея с Е30-ката дотогава, но живот и здраве за класик Златни пясъци може би ще запиша участие.

Февруари 05, 2014, 13:21:21
Отговор #103

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Най разпространеното стрелково упражнение за не-кашици беше първо контролно за специалисти( за тези които не знаят какво е това
- това са всички общовойскови специалности - танкисти , артилеристи , свръзки , химици , сапьори , зенитки и т.н.)

Или в униформата им фуражките са с черни околожки , само на кашиците са червени.
 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 05, 2014, 14:06:04
Отговор #104

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
Точно преди 25г-февруари 1989г-кандидатствам за сержант в БНА.Изпит по стрелкова-Макаров ,8 патрона и гръдна мишена на 25 м-обаче изпитващия вместо мишена сложи фуражката на старшината на ротата, защото само тай ходеше с червена околошка -е съкрати с няколко метра дистанцията-направих и шест дупки и ме приеха.