Автор Тема: Казармата - снимки, спомени, лафове :)  (Прочетена 76745 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 13, 2011, 21:34:53
Отговор #40

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Първия ми караул (около Никулден  , 1989г) беше на Дисципа - поделение34000 :) или за непосветение - военния затвор!
Оо, там на дисципа си беше единствения реален караул.
Нас поне ни плашеха, особено ако пазехме при изкараните на работа дисципаджии, че не знаеш кога на някой от тях ще му щукне да ти вземе автомата, да ти тегли един ред и да бяга нанякъде. O0
Много не ми се вярваше в тия легенди, ама при дисцип дежурствата си бях нащрек.

Декември 13, 2011, 21:47:54
Отговор #41

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Имаше един полковник Петров /даваше Дежурен по школа/. Много обичаше да проверява караула. Една нощ се промъква към парковете и се скрива в една канавка. Караулния го вижда и съобщава в караулното по "трубката", но за съжаление смяната вече е тръгнала. Към поста / май №5/ приближават разводача и седем караулни. При проблем разводача трябва да размахва зелена светлина на "батерията". Обратен сигнал от караулния към разводача не се предвижда. Решавайки да действува по устав караулния вика " Стой кой идва???". Отговор няма. Следва " Стой ще стрелям" и отчаяното "Стой кой идва"/за втори път/. Ядосан от престараването на караулния Разводача отговаря "Снежанка и седемте джуджета".  В това време полковника се изправя и казва "Пет денонощия на Снежанка и по три на джуджетата". Случката е през ноември.
Декември към 20-ти се пада пак "Дежурен по школа" полковник ти Петров. Решава да използува същата тактика. Приближава се към пост номер 5. Температурата е около минус 5, сняг към 15 см. Но се приближава повече отколкото трябва. Караулния го забелязва и го кара да легне на земята и да се приближи с пълзене. Познавайки го се обажда в караулното и казва "Тука един нарушител с полковнически пагони се опитва да проникне на територията на охранявания пост. Да дойде Разводача". За непросветените Караулния на пост познава само разводача или началника на караула. Всички останали са врагове.  Будят ме /аз бях разводача на "големия кръг"/ и казват "Полк. Петров е на пост № 5 и трябва да го освободиш /без да бързаш/ от караулния. Проверих си оръжието на куршумоулавителя, проверих си противогаза, сумката и каската. А бе разстояние за 5 мин. го взех за 20 мин. Приближавам се, представям се по устав на караулния, осветявам си лицето и т.н. по устав. Освобождавам от "плен" полковника и го връщам в Караулното. Трепереше като германец под Сталинград. Изобщо не влезе при караулните. Продължи надолу към стаята на "Деж. по школа". Знам, че е давал още поне десет пъти "Деж. по школа", но никой не го е виждал да напуска Щаба по тъмно.

Aaa, яко си го наредил у студа тоя Пловник, хахах!
Ние си бяхме свикнали, ама сигурно си е било мъка щабен плъх да го караш да издяяни полвоин час у снега легнал.... O0

Ето още малко снимkи от едно време.
Сканирал съм ги в пакети по няколко едно време, и сега ме мързеше да ги деля, да извадя само армейските.
Та, на пакета дето мия моята стара бивша любима Алфичка ГТВ, се вижда една снимка с много дълга колона войници.
Тука сме на традиционния зимен поход на ШЗО-то...
Водещия коланота е нашия дремен синеок капитан, с Трабантчето, командира ни на 2-ри взвод.
Леле, еба ти студа беше у тая Плевенска равнина. >:D
През зимата на 1989, си беше перманентно минус 15, до над минус 20 през нощта.

А в другия пакет снимки дето съм прав по къси гащи, хехех, се вижда леглото ми в нашето спално.
А с въшкарниците сме нашето 2-ро отделение на 2-ри взвод.
« Последна редакция: Декември 13, 2011, 21:57:26 от USfan »

Декември 13, 2011, 22:06:46
Отговор #42

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Хах, ето тука едни по весели фотоси, вече от края ми на престоя вШЗО-то.
Тия тука голите бойци, дето надуват перки, сме нашето спално. C:-) Бяхме смесени от 1 и 2 взвод на 2-ра рота в него.
А пък тези мацки на снимката, са оригиналдъ плевенчанки. O:-)
С които се запознахме, вече като си бяхме по агале, по врем на биченето на караули до клетвата на младия набор.

Тоя в средата, на който са седнали и двете на колената, съм аз. ;)
Вече че съм по разпасан школник, си личи по гилането ми с цивилни дрехи, и по по буйната ми прическа.
Все пак, вече съм на година и нещо служба.

Януари 05, 2012, 19:22:04
Отговор #43

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Митак, каква специалност си? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 06, 2012, 16:01:43
Отговор #44

Неактивен stanchev

  • Публикации: 103
Кой Митак питаш? Предполагам, за по младия питаш. ;D Аз съм завършил Войсково разузнаване. Такива бяха тогава времената.

Януари 06, 2012, 17:58:01
Отговор #45

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Кой Митак питаш? Предполагам, за по младия питаш. ;D Аз съм завършил Войсково разузнаване. Такива бяха тогава времената.
Хааа........вярно , че сте адаши! :)
Аз съм инженер по ремонт и експлоатация на БТТ ( танков монтьор.)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 30, 2012, 14:21:04
Отговор #46

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Кой Митак питаш? Предполагам, за по младия питаш. ;D Аз съм завършил Войсково разузнаване. Такива бяха тогава времената.
Хааа........вярно , че сте адаши! :)
Аз съм инженер по ремонт и експлоатация на БТТ ( танков монтьор.)

Брей браво, аз докато бях в ШЗО-то автомобилна специалност, бяхме съседни сгради с танковия баталйон, а и имах големи адмирации към труда и способностите на механиците по танковата поддръжка.
Много по трудно им беше обучението, и ескплоатацията на Т-тата, спрямо на нас автомобилистите.
Не че да чистиш БТР-и примерно, е по малък зор като време и труд, но все пак... :)
А в казармата пак ли си бил танкист?

Януари 30, 2012, 19:43:35
Отговор #47

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Кой Митак питаш? Предполагам, за по младия питаш. ;D Аз съм завършил Войсково разузнаване. Такива бяха тогава времената.
Хааа........вярно , че сте адаши! :)
Аз съм инженер по ремонт и експлоатация на БТТ ( танков монтьор.)

Брей браво, аз докато бях в ШЗО-то автомобилна специалност, бяхме съседни сгради с танковия баталйон, а и имах големи адмирации към труда и способностите на механиците по танковата поддръжка.
Много по трудно им беше обучението, и ескплоатацията на Т-тата, спрямо на нас автомобилистите.
Не че да чистиш БТР-и примерно, е по малък зор като време и труд, но все пак... :)
А в казармата пак ли си бил танкист?
Люси , от ШЗО -то съм строеви танкист - 1 -ва танкова рота. След края на срочната служба останах на свръхсрочна и завърших
задочно.
От армията си харесвам техниката , организацията , преподавателската и научната работа (доколкото и дано да ги има)  :) C:-)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 31, 2012, 11:41:01
Отговор #48

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
.....Люси , от ШЗО -то съм строеви танкист - 1 -ва танкова рота. След края на срочната служба останах на свръхсрочна и завърших задочно.
От армията си харесвам техниката , организацията , преподавателската и научната работа (доколкото и дано да ги има)  :) C:-)

Да, дори и в невисше военно учебно заведение като ШЗО-то, преподавателския процес беше доста на ниво.
А ти коя година там си бил, ген Славейко хвана ли го? :)

Януари 31, 2012, 18:56:55
Отговор #49

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Люси , прехвърляме се в ,, Казармата.....там е мястото за дискусия на таквизи работи! ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987