Автор Тема: Казармата - снимки, спомени, лафове :)  (Прочетена 76618 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 01, 2012, 20:23:40
Отговор #50

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Люси , прехвърляме се в ,, Казармата.....там е мястото за дискусия на таквизи работи! ;)
хах, да, вярно. Видях по назад менията, там си писал, че си билв ШЗО=то 2-3 години след мен, като е бил вече шеф Урко.
Ами, аз за стжаление танк не съм карал, само от верижните МТЛБ.
Ама покрай редовните ни шофйорски практики, съм карал от колесните БРДМ /беше бая бърз на динамика, май с с бензинов осмак мотор/, както и БТР.

На БТР съм имал известно количество часове практика, вкл и плаване  O:-) /там в едно гйолче до Плевен /мамка му, как се казваше полигона, не помня/, и качване на по-екстремни баири.

Много е проходимо това чудо БТР.  :)
Ама тия дето карах, бяха по-стари модели, с 2 броя редови бензинови 6 цил газкови мотори, и с 2 броя скоростни кутии.
Които се командваха, чрез сложна система от щанги, с един лост за вкл на предавките.
И бая трудно им се вкл скоростите, както и бяха бая амортизирани и разхлопани баш тия БТР-и.
Ама с това спадане и помпане централизирано на гумите, яко проходима машини бяха.

Февруари 01, 2012, 20:49:06
Отговор #51

Неактивен Daniel

  • Публикации: 302
/там в едно гйолче до Плевен /мамка му, как се казваше полигона, не помня/[/quote]
Полигона трябва да е Николаево. Там сме бутали един съчленен Чавдар 52090 Долна Митрополия :D
Rover 400 2.0 SDI '98 & 25 2.0 iTD '03
20T2N = Two litres of pure troublemaker!

Февруари 01, 2012, 21:13:48
Отговор #52

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Люси , прехвърляме се в ,, Казармата.....там е мястото за дискусия на таквизи работи! ;)
хах, да, вярно. Видях по назад менията, там си писал, че си билв ШЗО=то 2-3 години след мен, като е бил вече шеф Урко.
Ами, аз за стжаление танк не съм карал, само от верижните МТЛБ.
Ама покрай редовните ни шофйорски практики, съм карал от колесните БРДМ /беше бая бърз на динамика, май с с бензинов осмак мотор/, както и БТР.

На БТР съм имал известно количество часове практика, вкл и плаване  O:-) /там в едно гйолче до Плевен /мамка му, как се казваше полигона, не помня/, и качване на по-екстремни баири.

Много е проходимо това чудо БТР.  :)
Ама тия дето карах, бяха по-стари модели, с 2 броя редови бензинови 6 цил газкови мотори, и с 2 броя скоростни кутии.
Които се командваха, чрез сложна система от щанги, с един лост за вкл на предавките.
И бая трудно им се вкл скоростите, както и бяха бая амортизирани и разхлопани баш тия БТР-и.
Ама с това спадане и помпане централизирано на гумите, яко проходима машини бяха.
Не 2-3 години , Люси , а веднага след тебе.Влязох на 20 септември 1989г. и това беше последната година и випуск на
ген.Славейко Димитров. :)
През Есента на 90 -та го наследи страшния Урко. >:D C:-)Във това гьолче на танкодрума топихме танкове Т - 55 и Т 72А , тоест
учихме се да плуваме. :))   
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 02, 2012, 21:01:18
Отговор #53

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Николаево беше полигон за стрелби, гльолчета не помня да е имало... там стреляхме от МТЛБ-та оборудвани с ПКТ 7.62 мм, БТР-и с КПВТ "Владимиров" кал. 14,5 мм (!) /целият БТР с маса близо 20 т. се тресеше от отката му/. Най-голяма емоция беше стрелбата с безоткатно РПГ - като гръмне и стъклата на близката сграда а-ха да се строшат. БТР-ите возеха много меко дори по пресечена местност, а по шосе развиваха завидна скорост, но борбата на механик-водача със скоростния лост беше наистина епична. Нафтовите МТЛБ-та - изключително стабилни и маневрени верижни машини, можеха дори да се въртят на място около оста си, но страшно неудобни за кашиците отзад - седнали приведени под ниския таван и нагазили в нафта до глезените... ех, времена! :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 02, 2012, 21:17:10
Отговор #54

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Мите , тоест гьолчето беше на ,, Венеца" ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 02, 2012, 22:16:47
Отговор #55

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Мите , тоест гьолчето беше на ,, Венеца" ;)
Ха, Венеца бе, прав си, там беше онова езерце.
Ами вярно Николаево беше само за стрелби.
Имам спомени, че наблизо в някакви горички имаше дивеч, щото нашите старшинки от автобаталйона отиваха там с един частен разхлопан Фолц Т2 полубус/полупикап, да гърмят по тях. O:-)
Ама може и да бъркам Николаево с Телиш.
И на Телиш стреляхме, и там имаше горички.

БТР-те нашите с двете кутии, аз поне като ги карах, редовно на смяна от 1-ва на 2-ра, едната ми кутия оставаше на 1-ва, а другата успявах да включа на 2-ра. Голям майтап, хахах. :))

Иначе да, МТЛБ-тата с тия какви бяха там, Уралски май осмаци дизели, бая яко се набираха и на ускорение.
А как спираха тия верижни машини, майко мила, от 50-60 км в час, докато мигнеш, и спираха с тия вериги. :D

Февруари 07, 2012, 20:57:52
Отговор #56

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Николаево беше полигон за стрелби, гльолчета не помня да е имало... там стреляхме от МТЛБ-та оборудвани с ПКТ 7.62 мм, БТР-и с КПВТ "Владимиров" кал. 14,5 мм (!) /целият БТР с маса близо 20 т. се тресеше от отката му/. Най-голяма емоция беше стрелбата с безоткатно РПГ - като гръмне и стъклата на близката сграда а-ха да се строшат. БТР-ите возеха много меко дори по пресечена местност, а по шосе развиваха завидна скорост, но борбата на механик-водача със скоростния лост беше наистина епична. Нафтовите МТЛБ-та - изключително стабилни и маневрени верижни машини, можеха дори да се въртят на място около оста си, но страшно неудобни за кашиците отзад - седнали приведени под ниския таван и нагазили в нафта до глезените... ех, времена! :)
Митак , базовия кашишки БТР 60 ПБ е почти 2 пъти по - лек.
Но това ни най - малко намалява зрелището при стрелба с КПВТ.

На мене ми е любима друга голямокалибрена картечница - 12, 7 mm ДШК при Т-55/Т- 55 АМ 2 и НСВТ при Т-72. >:D       
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 15, 2012, 19:04:01
Отговор #57

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Николаево беше полигон за стрелби, гльолчета не помня да е имало... там стреляхме от МТЛБ-та оборудвани с ПКТ 7.62 мм, БТР-и с КПВТ "Владимиров" кал. 14,5 мм (!) /целият БТР с маса близо 20 т. се тресеше от отката му/. Най-голяма емоция беше стрелбата с безоткатно РПГ - като гръмне и стъклата на близката сграда а-ха да се строшат. БТР-ите возеха много меко дори по пресечена местност, а по шосе развиваха завидна скорост, но борбата на механик-водача със скоростния лост беше наистина епична. Нафтовите МТЛБ-та - изключително стабилни и маневрени верижни машини, можеха дори да се въртят на място около оста си, но страшно неудобни за кашиците отзад - седнали приведени под ниския таван и нагазили в нафта до глезените... ех, времена! :)
Митак , базовия кашишки БТР 60 ПБ е почти 2 пъти по - лек.
Но това ни най - малко намалява зрелището при стрелба с КПВТ.
На мене ми е любима друга голямокалибрена картечница - 12, 7 mm ДШК при Т-55/Т- 55 АМ 2 и НСВТ при Т-72. >:D       

Да, вярно, оня БТР с платнищата отгоре, нямаше и 10 тона май.
Ама и тоя закрития, не мисля че е много над 10 тона.

Абе качвал съм се в МТЛБ, ама не помня чак в нафта да сме газили. :))
То все пак, един от основните резервоари на МТЛБ, не е ли в дебелите врати отзад събран?

А те май всички верижни машини се въртят на място, вкл и доста по тежките танкове... :)
« Последна редакция: Февруари 15, 2012, 19:08:45 от USfan »

Февруари 15, 2012, 19:26:24
Отговор #58

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Николаево беше полигон за стрелби, гльолчета не помня да е имало... там стреляхме от МТЛБ-та оборудвани с ПКТ 7.62 мм, БТР-и с КПВТ "Владимиров" кал. 14,5 мм (!) /целият БТР с маса близо 20 т. се тресеше от отката му/. Най-голяма емоция беше стрелбата с безоткатно РПГ - като гръмне и стъклата на близката сграда а-ха да се строшат. БТР-ите возеха много меко дори по пресечена местност, а по шосе развиваха завидна скорост, но борбата на механик-водача със скоростния лост беше наистина епична. Нафтовите МТЛБ-та - изключително стабилни и маневрени верижни машини, можеха дори да се въртят на място около оста си, но страшно неудобни за кашиците отзад - седнали приведени под ниския таван и нагазили в нафта до глезените... ех, времена! :)
Митак , базовия кашишки БТР 60 ПБ е почти 2 пъти по - лек.
Но това ни най - малко намалява зрелището при стрелба с КПВТ.
На мене ми е любима друга голямокалибрена картечница - 12, 7 mm ДШК при Т-55/Т- 55 АМ 2 и НСВТ при Т-72. >:D       

Да, вярно, оня БТР с платнищата отгоре, нямаше и 10 тона май.
Ама и тоя закрития, не мисля че е много над 10 тона.

Абе качвал съм се в МТЛБ, ама не помня чак в нафта да сме газили. :))
То все пак, един от основните резервоари на МТЛБ, не е ли в дебелите врати отзад събран?

А те май всички верижни машини се въртят на място, вкл и доста по тежките танкове... :)
Люси , МТ - ЛБ то (базовото с шестте опорни ролки) е с 4 рзервоара по 130 литра по страничните бордове.
На неговата база са създадени много бойни и транспортни машини. Ще спомена за три от тях двете са родно производство.

Самоходна 120мм минихвъргачка Б 1- 10 ,,Тунджа" - диполомен проект на възпитаник на ВВУАПВО ,, П. Волов" - Шумен.
Бойна машина на пехотата БМП - 23 , 7 опорни ролки , Двигател ЯМЗ - 238 Н (Наддувнъй) - на руски турбо.

И ужаса за летящи на ниска и средна височна (до 5 км.) - Зенитно - ракетен комплекс ,, Стрела 10/10м"
Който е гледал ,,В тила на врага с Оуен Уилсън и Джийн Хекман" ей с такъв ЗРК с пуск от 2 ракети свалиха F/A - 18 ,,Hornet"
на главния герой. >:D C:-) 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 20, 2012, 22:56:09
Отговор #59

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ето и сцена от филма със свалянето на ,,Хорнета" от ЗРК ,, Стрела 10/10М" + участието на доста руска бойна техника на
база МТ - ЛБ >:D
http://vbox7.com/play:6f225ac0
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987