Автор Тема: Chevrolet Styleline De Luxe  (Прочетена 47776 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 09, 2018, 08:58:46
Отговор #30

Неактивен armen

  • Публикации: 126
Благодаря, знам колата. Пожелавам успех с продажбата на колегата, Аз не мога да дам тези пари за тази кола, но ще се радвам ако има някой смел да почне с реставрацията поне ще си обмени опит и съвети.

Февруари 09, 2018, 09:04:27
Отговор #31

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Мисля че ако вземеш тази от Мировяне- целият проект ще ти излезе по-евтин и по-бързо осъществим.....................................

Февруари 09, 2018, 14:20:34
Отговор #32

Неактивен armen

  • Публикации: 126
Уверени ли сте ако тази закарам на песокоструи ще остане нещо? Едната страна почти съм изкърпил остана ми другата, ако го свърша въобще няма да ми трябва друга кола. Така че който има от модела да си го мисли не знам дали друг ще се хване да реставрира този модел, защото не е популярен, ценен много е малка за американка и честно да си кажем дори е грозен. А за тази цена има коли мноооого по добри

Февруари 17, 2018, 19:42:58
Отговор #33

Неактивен armen

  • Публикации: 126
Хромираните части на колата, благодарение на предишния собственик всичко е в наличност.






Февруари 18, 2018, 19:49:06
Отговор #34

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Уверени ли сте ако тази закарам на песокоструи ще остане нещо?
Не разбрах коя кола имаш предвид,но ако става въпрос за тази,която възстановяваш бих си позволил да дам няколко съвета:
-Важно е след бластиране (пясъкоструй) максимално бързо да се грундира (запечата) бластираното.
-Ако ще бластираш цялостно вкл. и външните панели (таван,врати,калници) трябва да се внимава,защото могат да бъдат увредени (изметнати),след което следва тенекеджийска работа и доста кит.Така че тоя,дето ще бластира трябва да знае какво прави и да е наясно,че не бластира винкели,ами кола.Пиша това,защото преди години гледах една Волга М21 преди и  след цялостно бластиране....след бластирането беше станала "дунавски вълни".
-И при най-голямо старание при бластиране остават места,където не е възможно да се почисти.А колата,която възстановяваш е горяла,т.е. в профилите и кухините,които са недостъпни картинката вероятно е същата,както видимата от вън.За това бих ти предложил да разгледаш това:
https://fertan.bg/
Изтегли си брошура,запознай се със системата им за обработка на кухини и си прецени дали биха ти свършили работа.
Аз съм ползвал някои продукти,но за дребни неща,а и не е минало достатъчно време,за да давам мнение.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Февруари 19, 2018, 19:45:19
Отговор #35

Неактивен armen

  • Публикации: 126
Частите са от колата на снимките. Да съгласен сам с теб за това първо чистя с телена четка и кърпя, където има необходимост след това ще я закарам на бластиране. Имам близък приятел химик смесил ми е някаква течност веднага ще я изкапя с нея.
Забавих се много защото след не качествен предишен ремонт задните вежди между лявата и дясната има огромна разлика, и изработвам капаците които закриват гумите.

Март 18, 2018, 21:15:41
Отговор #36

Неактивен armen

  • Публикации: 126
Успях да възстановя двете вежди да са еднакви и капаците


Юли 22, 2018, 23:55:35
Отговор #37

Неактивен armen

  • Публикации: 126



Юли 28, 2018, 21:59:44
Отговор #38

Неактивен armen

  • Публикации: 126


Пристигна и въздушното окачване

Август 11, 2018, 18:03:30
Отговор #39

Неактивен armen

  • Публикации: 126
Колеги реших да слагам дискови спирачки, някой има ли разглобена кола чиито отвори на на джантите са 5х115 и да продава дисковете с спирачните апарати с механизма са ръчната спирачка  и спирачната помпа със серво усилвателя