Автор Тема: Chevrolet Styleline De Luxe  (Прочетена 47789 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 25, 2019, 22:06:53
Отговор #60

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
И са кво ? Румба ,къде са тия зигзаг неща дето са тайна за нас. Дай жокер колко струва? Добре ,че немам инкрустации по Рендето...  8)) Колега ,то за един надпис цяла машина да палиме!?!  :)) Бегаи на пясък и прхово. Бързо и не скъпо. Ако някой има по добри идеи винаги съм за.

Май 25, 2019, 23:16:33
Отговор #61

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
Нека си остане така
Да си личи че е стар детайл....иначе ще заприлича на китайски детайл
...а ето 3дна моя тъпотия...с калай ако сезалее ....незнам дали ще издържи на топлината ...подмятам го на примависта не го мисля сериозно

Май 26, 2019, 10:14:46
Отговор #62

Неактивен armen

  • Публикации: 126
Хареса ми идеята с калая, но ще бъде трудно. Аз мислех с спричкит, да нанеса и шкуря няколко пъти но то наистина според мен ще се излющи от постоянната промяна на температурата. Накрая може и така да го боядисам, но просто като отвориш капака и най видимата част да е така

Май 26, 2019, 11:43:52
Отговор #63

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив

За капака бих предложил пясъкоструй с фин абразив,фосфатен грунд и структурна матова дву-компонентна боя,нещо подобно като на снимката.Там е металик с матов лак,но може да се направи цвят по избор да изглежда по подобен начин.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Май 26, 2019, 17:27:36
Отговор #64

Неактивен armen

  • Публикации: 126
Благодаря колега, а мога ли с фосфатния грунд да мина и купето?

Май 28, 2019, 19:10:25
Отговор #65

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Можеш,разбира се,но в/у фосфатен грунд НЕ СЕ СЛАГА полиестерен кит.Всичко друго е позволено.Всъщност почти всичко..... Не мога еднозначно да кажа дали в/у фосфатен може да се сложи епоксиден (в/у които няма проблем да китосваш),според мен по-скоро не,но съм срещал и противоположни мнения,така че пасувам по тоя въпрос.
Не знам на какъв етап си с възстановяването на купето.Когато приключиш със заваряването,ама наистина да приключиш,мога да дам съвет как да процедираш от там нататък.
Като разбира се не е задължително да правиш,каквото те посъветвам,но пък е полезно да чуеш още едно мнение.... :)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Май 28, 2019, 19:26:07
Отговор #66

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Сиреч ако трябва да сме по-точни фосфатен грунд може да се полага в кухи пространства (прагове,колони,врати,рогове и прочее) или там където няма да се третира с кит (дъно багажник,ляво или дясно дъно,подкалници и прочее)  :)
retrobs.com

Май 28, 2019, 19:42:23
Отговор #67

Неактивен armen

  • Публикации: 126
Благодаря колеги, нямам почти никаква практика относно боя кит, за това ми е много цена информацията и съветите ви.
В момента сглобявам шасито окачването, след това се захващам с купето.
И пак искам да ви помоля някой има ли информация или да има части за двигател редови 6 делко стартер глава или само клапани пружини 

Май 28, 2019, 20:14:20
Отговор #68

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Румба,ако не бъркам купето е горяло,т.е. трябва да се помисли какво да се прави с кухините,щото там не можеш да третираш с пясък,а само фосфатен грунд би бил недостатъчен според мен.....
Аrmen,когато си готов мога да се опитам да окажа съдействие и да те свържа със вносителя на Fertan (учили сме в едно училище,живее в Сф и е ретро-фен) относно антикорозионната обработка на автомобила (специално за кухините),поне да те консултира,а от там нататък ти си преценяваш какво да правиш.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Май 28, 2019, 20:22:44
Отговор #69

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Румба,ако не бъркам купето е горяло,т.е. трябва да се помисли какво да се прави с кухините,щото там не можеш да третираш с пясък,а само фосфатен грунд би бил недостатъчен според мен.....
Аrmen,когато си готов мога да се опитам да окажа съдействие и да те свържа със вносителя на Fertan (учили сме в едно училище,живее в Сф и е ретро-фен) относно антикорозионната обработка на автомобила (специално за кухините),поне да те консултира,а от там нататък ти си преценяваш какво да правиш.
Това,което публикувах е при евентуална смяна на елементи а за обработка на кухи пространства без интервенция е техническия парафин ... ама той се впръсква ЗАДЪЛЖИТЕЛНО след боядисването.
retrobs.com