Мотоциклети > Ретро мотоциклети

Simson S51 B 1-3 1981

<< < (2/6) > >>

sigpro:
Амортисьорите мисля, че са от МЗ. Те са с възможност за регулиране на твърдостта според броя на хората върху мотора. В нета има доста снимки на симсонки и с тези амортисьори. Предполагам, че са излизали и с такива от завода.




Martev:
 Задните амортисьори не са заводските за модела. Тези са от MZ използват се и за ендуро моделите, регулируеми и с много по-добра возия ( затова ги монтират масово на симсонките ). Оригиналните са както е описал колегата michev , в момента ги стягам , за да довърша и последната част от пъзела. Ще направя снимки отново ( и пак ше сложа тези :)

Martev:
 Колеги, интересува ме как да махна хромираните шапки на задните амортисьори на Симсона, за да ги подменя ?
Ако някой е запознат, моля да пише.

michev:
В горната част на амортисьора, точно над никелираните капачки се намира профилна шайба, процепена през средата. Тя се явява горният упор на пружината, фиксира и капачките. По спомен при демонтиран амортисьор, чрез натискане на самите капачки надолу /трябва помощник да държи стержена на амортисьора в горно положение/, свиваме пружината, като вадим в страни двата полусектора на въпросната шайба. Така освобождаваме и капачките, и самата пружина. Амортисьора е напълно функционален и без капачките.

Martev:

--- Цитат на: michev в Февруари 02, 2018, 14:19:46 ---В горната част на амортисьора, точно над никелираните капачки се намира профилна шайба, процепена през средата. Тя се явява горният упор на пружината, фиксира и капачките. По спомен при демонтиран амортисьор, чрез натискане на самите капачки надолу /трябва помощник да държи стержена на амортисьора в горно положение/, свиваме пружината, като вадим в страни двата полусектора на въпросната шайба. Така освобождаваме и капачките, и самата пружина. Амортисьора е напълно функционален и без капачките.

--- Край на цитат ---
Амортисьорът е във вертикална позиция и натискам само хромираната капачка надолу... правилно ли съм разбрал ???

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия