Автор Тема: Москвич номер 22 - 412 1974 г.  (Прочетена 2232 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 06, 2020, 18:38:34
Отговор #20

Неактивен Caxo

• Публикации: 419
  • Москвич 408;408и;427;2140
Ако не си стягал , гаранция е от това ! Тия новите гарнитури много охлабват, аз за изминатите досега 1500км съм притягал 2 или 3 пъти, вярно последния май вече не мърдаше.... Аз пръстените отдолу също ги оцапвам леко със силикон, като след това задължително стягам ризите с гайките на главата (без глава) . Разстоянието по книга го дават мисля, че от 0 до + 0,1мм . Помня че много си играх, дори се наложи да шкуря меден пръстен за да отънее...

Януари 06, 2020, 18:54:58
Отговор #21

Неактивен Методи Кръстанов

• Публикации: 116
Не е от ризите. Всички са над блока, не съм мерил колко точно, но гледах специално дали няма потънали. И сега съм сигурен, че не я притягах и знам защо - от мързел. Беше студено, а и маркучите за изпарителя минават над капака и не ми се сваляше всичко и не ми се точеше антифриза. Казах си че ще я притегна по късно, като е по топло и така си остана. После си работеше и въобще забравих да я притягам. Най вероятно е това заедно с по тънките пръстени на турската гарнитура. Така, че от моята лична глава и мързела ми си патя най вече. Да ми е за урок  O:-) Сега съм засякъл, след 500 км. ако ще и минус 20 да е, ще притягам. Иначе по принцип стягам с дино ключ, ама от евтините. 

Февруари 06, 2020, 11:02:28
Отговор #22

Неактивен Методи Кръстанов

• Публикации: 116
Около 1500 км. след смяната на гарнитурата - все още нямам време да я притегна повторно. Така се случи. Карам го всеки ден, сутрин излизам, вечер се прибирам. За сега няма проблеми. Ремъка на водната помпа почна да посвирва, за смяна е вече, на около 20000км,, за 3лв. цена мисля че добре издържа. Най после доживях да карам в сняг. Това го най обичам - да има сняг навсякъде и да вали и да карам москвич - няма такъв кеф  O:-) Парното е на 6, даже го спирам през повечето време. Като вали сняг върху задното стъкло се поти доста повече. Това е като минус спрямо 2140 които има вентилация. Предните и страничните стъкла нямат този проблем. Ама това е бял кахър.
Малко днешни снимки:

Това е засега. Москвича се кара абсолютно всеки ден в софийските задръствания. Вече стана на 46 години :) От селска кола за скрап с малко работа и почти без пари стана ежедневен автомобил, не отстъпващ дори на съвременните. За мен няма по хубава кола  O:-). Как да не си го обичам !