Автор Тема: Шкода 130РС - реплика  (Прочетена 22500 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 27, 2019, 23:22:10
Отговор #130

Неактивен Skoda 130LR/h

• Публикации: 117
Кире . Я обеснси защо се прави тази рестрикция между края на ръна и началото на главата , каво се постига по тоя начин ? На мен и драгите потребители ще ни е интересно  O0

Февруари 27, 2019, 23:28:08
Отговор #131

Неактивен Caxo

• Публикации: 400
  • Москвич 408;408и;427;2140
Според мен идеята, че малко разлика в диаметрите не е толкова "опасна", колко ако се получи някакво разминаване между двата детайла и съответно ръб. Освен това ако всичко е напаснато точно, при последваща смяна на глава примерно, то тя ще трябва да върви комплект с колекторите... вероятно не е много практично за състезателен автомобил. Тук ситуацията е малко по-друга и предполагам напасването едно към друго не е проблем.
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 23:37:10 от Caxo »

Февруари 28, 2019, 00:13:11
Отговор #132

Неактивен michev

• Публикации: 2476
  • only rear wheel drive
Мерси,доста се надъхах.Почти съм готов с едната врата,тези дни ще кача подробни снимки.тея дни ми пристигна от Чехия всмукателния колектор за веберите,ще има и по него игра.Трябва да се портнат отворите по тези на главата и да се челосат 2-та му края.

А защо е в този груб вид? Не се ли предлага в завършено състояние, още повече щом идва от Чехия?

Февруари 28, 2019, 07:39:04
Отговор #133

Неактивен to6ko_opc

• Публикации: 92
Както писа колегата Сахо,разминаването между колектора и главата пак създава ръб,затова докато не съм сложил клапаните ще мога да гледам и напаста точно.А и ако не дай си боже стане нещо с главата,новата ще я направя по колектора .А самия колектор го предлагаха в такъв вид и обработен,като обработения включва разпробити дупки за към главата и към карбовете и челосване от 2-те страни за сумата от още 100лв,понеже имам приятел фрезист взех необработения.А иначе вътре отворите са за оригинална глава,и от там нататък всеки колкото си иска отнема.

Февруари 28, 2019, 11:48:36
Отговор #134

Неактивен Nik1600GT

• Публикации: 808
Ако ще има лек конус заради напасване е по-добре да е в края на колекторите. Сериозен конус в началато на смукателинете портовете на главите не е желателен - това се посочва като типична грешка при портването на глави. Не помага на пълненето, а е рестрикция.
Всъщност има малко математика по въпроса и в тази математика, по която се изчислява мощността на атмосферното ДВГ, участва (освен всичко останало) и именно минималното сечение/диаметър на смукателните портове (а то е някъде навътре из портовете), а не например входа или големината на клапаните.
Но ако става въпрос за нещо от минимално едва ли е проблем и да е в главите този конус. И другото, за което и до днес мнинията на куп спецове не са еднозначни - доколко и дали да се полират/изглаждат колекторите (отвътре де) и най-вече смукателните портове и горивните камери при атмосферка. 

Февруари 28, 2019, 12:14:50
Отговор #135

Неактивен немо

• Публикации: 827
Тоше , при портването знаеш - входа  на колектора към главата да е милиметър - два повече от диаметъра на портовете на
смукателните колектори . Спазвай конуносността от до  :)
Кире,тая работа мисля че се прави при изпускателите,не при всмукателите.

Февруари 28, 2019, 12:20:25
Отговор #136

Неактивен michev

• only rear wheel drive
Полирането на всмукателния колектор, особено при карбураторен автомобил не е препоръчително, трябва да се остави някаква грапавост. Това е доказано и експериментално. Виж за ръбове в местата на стиковане, там трябва да е подравнено.

Февруари 28, 2019, 13:35:32
Отговор #137

Неактивен toto

• Публикации: 14
Ръбчето за което говори колегата fulcrum е така наречения Anti Revers.
Което важи точно за атмосферки, но е относително.

Февруари 28, 2019, 21:41:24
Отговор #138

Неактивен Caxo

• Публикации: 400
  • Москвич 408;408и;427;2140
Относно полирането и аз съм против, особено за карбуратор. Минималното сечение, предполага е  около водача на клапана. Обикновено там се пада и чупката на самия порт. Някъде имах таблица относно това за каква кубатура какви клапани, като диаметър, са подходящи... предполагам такава "златна среда" има и за диаметъра на портовете.

Февруари 28, 2019, 21:52:33
Отговор #139

Неактивен michev

• only rear wheel drive
Абсолютно! Както знаем, пълненето при атмосферният мотор, става за сметка на подналягането /вакума/ при движението на буталото надолу. При прекалено голямо "отваряне" на портовете, скоростта, с която навлиза въздуха в цилиндрите, може много да спадне, което, при карбураторен мотор, води и до допълнително обедняване на сместа.