Автор Тема: Шкода 130РС - реплика  (Прочетена 88595 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 27, 2019, 23:22:10
Отговор #130

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
Кире . Я обеснси защо се прави тази рестрикция между края на ръна и началото на главата , каво се постига по тоя начин ? На мен и драгите потребители ще ни е интересно  O0

Февруари 27, 2019, 23:28:08
Отговор #131

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Според мен идеята, че малко разлика в диаметрите не е толкова "опасна", колко ако се получи някакво разминаване между двата детайла и съответно ръб. Освен това ако всичко е напаснато точно, при последваща смяна на глава примерно, то тя ще трябва да върви комплект с колекторите... вероятно не е много практично за състезателен автомобил. Тук ситуацията е малко по-друга и предполагам напасването едно към друго не е проблем.
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 23:37:10 от Caxo »

Февруари 28, 2019, 00:13:11
Отговор #132

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Мерси,доста се надъхах.Почти съм готов с едната врата,тези дни ще кача подробни снимки.тея дни ми пристигна от Чехия всмукателния колектор за веберите,ще има и по него игра.Трябва да се портнат отворите по тези на главата и да се челосат 2-та му края.

А защо е в този груб вид? Не се ли предлага в завършено състояние, още повече щом идва от Чехия?

Февруари 28, 2019, 07:39:04
Отговор #133

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Както писа колегата Сахо,разминаването между колектора и главата пак създава ръб,затова докато не съм сложил клапаните ще мога да гледам и напаста точно.А и ако не дай си боже стане нещо с главата,новата ще я направя по колектора .А самия колектор го предлагаха в такъв вид и обработен,като обработения включва разпробити дупки за към главата и към карбовете и челосване от 2-те страни за сумата от още 100лв,понеже имам приятел фрезист взех необработения.А иначе вътре отворите са за оригинална глава,и от там нататък всеки колкото си иска отнема.

Февруари 28, 2019, 11:48:36
Отговор #134

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Ако ще има лек конус заради напасване е по-добре да е в края на колекторите. Сериозен конус в началато на смукателинете портовете на главите не е желателен - това се посочва като типична грешка при портването на глави. Не помага на пълненето, а е рестрикция.
Всъщност има малко математика по въпроса и в тази математика, по която се изчислява мощността на атмосферното ДВГ, участва (освен всичко останало) и именно минималното сечение/диаметър на смукателните портове (а то е някъде навътре из портовете), а не например входа или големината на клапаните.
Но ако става въпрос за нещо от минимално едва ли е проблем и да е в главите този конус. И другото, за което и до днес мнинията на куп спецове не са еднозначни - доколко и дали да се полират/изглаждат колекторите (отвътре де) и най-вече смукателните портове и горивните камери при атмосферка. 

Февруари 28, 2019, 12:14:50
Отговор #135

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Тоше , при портването знаеш - входа  на колектора към главата да е милиметър - два повече от диаметъра на портовете на
смукателните колектори . Спазвай конуносността от до  :)
Кире,тая работа мисля че се прави при изпускателите,не при всмукателите.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Февруари 28, 2019, 12:20:25
Отговор #136

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Полирането на всмукателния колектор, особено при карбураторен автомобил не е препоръчително, трябва да се остави някаква грапавост. Това е доказано и експериментално. Виж за ръбове в местата на стиковане, там трябва да е подравнено.

Февруари 28, 2019, 13:35:32
Отговор #137

Неактивен toto

  • Публикации: 43
Ръбчето за което говори колегата fulcrum е така наречения Anti Revers.
Което важи точно за атмосферки, но е относително.

Февруари 28, 2019, 21:41:24
Отговор #138

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Относно полирането и аз съм против, особено за карбуратор. Минималното сечение, предполага е  около водача на клапана. Обикновено там се пада и чупката на самия порт. Някъде имах таблица относно това за каква кубатура какви клапани, като диаметър, са подходящи... предполагам такава "златна среда" има и за диаметъра на портовете.

Февруари 28, 2019, 21:52:33
Отговор #139

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Абсолютно! Както знаем, пълненето при атмосферният мотор, става за сметка на подналягането /вакума/ при движението на буталото надолу. При прекалено голямо "отваряне" на портовете, скоростта, с която навлиза въздуха в цилиндрите, може много да спадне, което, при карбураторен мотор, води и до допълнително обедняване на сместа.