Автор Тема: Шкода 130РС - реплика  (Прочетена 88507 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 22, 2019, 22:44:53
Отговор #180

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Правилно си ме разбрал.Разширявам го по цялата дължина, като за целта съм си направил нещо като дорници на разлини размери и проверявам с тях за да може максимално да оеднаквя каналите.

Декември 23, 2019, 09:04:58
Отговор #181

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Правил си от стоков  40 мм ралиджийски колектор 45 мм пистов специализиран :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 05, 2020, 17:08:49
Отговор #182

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
И още позакъснели подаръци,който трябваше да са тук доста преди коледа,но важното е,че вече са при мен.Спортен разпределителен вал от най добрата чешка тунинг фирма в момента.Вала е 307 градуса и 7мм лифт. и алуминиева шайба за коляновия вал.




Януари 11, 2020, 20:35:59
Отговор #183

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Обичам слънчевите уикенди,днес се отметна много работа по колата.Сложих вала,зацепих ангренажа,капаци картер.


Почнах да гъна алуминиевите тръби за водната система

Завърших и медната гарнитура за главата.Тя е много важна за сетъпа на колата.Освен че държи много повече от обикновената,може да се ползва многократно а и понеже е по тънка от оригиталната с 0.7мм,ще повиша степента на сгъстяване без да се налага да режа зверски от главата.

Това е за днес утре още  :))

Януари 11, 2020, 23:36:29
Отговор #184

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
"Вентерз" ли правиха гарнитурата?

Януари 12, 2020, 08:00:02
Отговор #185

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Вентерза ми отказаха,а работим с тях близо 20 години.Правят само клингеритени.И се наложи да си я правя сам.

Януари 12, 2020, 08:32:49
Отговор #186

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Тошко, нещата се получават много добре! Този вал слаган ли е точно на такъв мотор в тази конфигурация бутала-глави-сгъстяване? Доста агресивен е и е ясно, че търсиш нещо много близо с оригиналния РС, но мотора в крайна сметка не е оригинален РС. От друга страна лифта от 7мм от моята камбанария ми изглежда малко скромен - при тунинговани Кефери и класически Поршета дори при доста по-скромни валове от порядъка на 280-285 градуса обикновено лифта отива над 10.5-11мм. Хубаво е да вземеш "отпечатък" от клапаните - знаеш как става, елементарно е.
В крайна сметка на какво сгъстяване отиваш - предполагам си го смятал. При известен обем на горивните камери на главите, ход на вала и недохода на буталата се смята много лесно.
И още нещо - с този вал и двойните Вебери ще развърташ доста нагоре в оборотите и предполагам ще си на "двойни" пружини. Не знам производителя на вала казва ли нещо, но при такива агресивни валове обикновено първоначалното пускане/разработката се прави на единични (усилени) пружини и после се минава на двойни. Играчка е, ама повечето сериозни тунери го правят. Има куп случаи на агресивни валове, които си "заминават" само за няколко стотин километра заради неправилна разработка. За масло - ти си знаеш, но и там нещата не са много прости. 
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 08:49:46 от Nik1600GT »

Януари 12, 2020, 11:19:07
Отговор #187

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Нико,вала го взех от водеща тунинг фирма от Чехия,която се занимава само със такива двигатели.Пича  ги настройва на пътя,но е качвал на дино неговата 120ка с предишния си модел вал 295 градуса пак 7 лифт на 1300 кубика има 122 коня.Сега и той е с такъв като моя,не я е качвал на дино,но каза че има значителна разлика.За лифта найстина изглежда малък,но това е,най големия е 7.5 на 320 градуса.Такъв вал предлага един унгарец,който се оказа много несговорчив.Между другото това е единствения чех ,с който съм имал работа и си приказваме като приятели.Всики други ми пишат и обещават някякви кратки срокове,докато ми вземат парите и после почват проблемите да ме бавят с месеци и да не вдигат телефона или пишат.Степента която иска вала е 12 към 1.Пружините за вала са нагласени,чакам да ми набият по големите легла на клапаните и сглабям.А за пружитите,чеха отначало като се запознахме,почна да ми обеснява като на малко дете,че за този вал трябват пружини и нам си какво и нормално,нито ме знае какъв съм имам някви познания от ДВГ.Но след като му пратих няколко сники със какво съм се занимавал и състезавал,почнахме да говорим на  техничен език.А както писах отначало на темата имам сервиз за ремонт на двигатели и занимавам с тунинг,предимно на опелски мотори .Като до 2011 се сътезавах в националния драг шампионат с Опел Кадет.2-ро място в атмосферния клас до 2000 кубика и в топ 5 по време същата година.2012 се отказах заради друга мания а и стана прекалено скъпо.Двигателя го продадох на приятел,като го развих до 286коня.Ето малко стари снимки на Кадета ми и частите по мотора


тук може да говорим за голям лифт 12.9 мм


А това ми е албума във ФБ,на който му е интересно може да разгледа прооекта на Кадета
https://www.facebook.com/todor.popgeorgiev/media_set?set=a.153535541347376&type=3
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 11:26:42 от to6ko_opc »

Януари 12, 2020, 12:14:39
Отговор #188

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Благодаря за инфото! С удоволствие ще разгледам нещата във фейса. Като каза, че си се състезавал на драг в атмосферния клас, ми стана интересно да направим едно сравнение. Надявам се няма да изцапан темата ти като постна един клип на драг на една ретро атмосферка. И да попитам какви времена си давал и как е това време от клипа спрямо нашите атмосферки и тоя Кадет.
Това на клипа е Костенурка 1603 кубика. Двигателят си е оригинален 4ри цилиндров атмосферен боксер от Костенурка с над 50-60% сток части по него в това число - стоков блок, стоков колянов вал (ясно е, че е допълнително перфектно балансиран), стокови биели и стокови (но силно модифицирани глави) глави. Клапани 40/35mm, сгъстяване някъде около твоето  ~12:1  и агресивен вал над 300 градуса.  Двойка Вебери 46 IDA и 195 кончета при 7700 оборота. Та тази Костенурка на клипа (21та секунда) се вижда, че дава 11.58 секунди на 400 метра. Как е това време спрямо това на добрите наши атмосферки със същата 1600сс кубатура и такива до/под 2000 кубика?
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 12:19:33 от Nik1600GT »

Януари 12, 2020, 12:50:27
Отговор #189

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Не мисля че цапаш  темата,защото съм решил да пусна и Шкодата на драга.По пистите ме е страх да не я удара или някой да спре в мен,все пак 4 години труд и доста пари вкарах в нея.Смятам че и драга ще ми достави нужното удоволствие от нея.А за времето на Костенурката е супер и за кубатурана си.В Бг се набляга ня 2000 куб мотори,имаше няколко Хонди 1.6 и 1.8  Сивици на предно но са 13 сек. коли.Аз записах най добро време 3 пъти подред 13.00.Но мотора беше 210 коня сток кутия и без шпер.Това беше и едното което ме разсколеба да карам 2012та бях набавил почти всики части за да засиля мотора,2 сегментните ковани бутала от снимката струваха само 1800лв. а трябваше да купувам  кутия и диф и още 100неща,а и и финансово изнемогвах   и така моя човек ми извади едни сериозни пари на куп, а и и се бях запалил по стънта с мотори и така с парите си купих мотор за стънт,изпълних една друга мечта и ми останаха да си хара. В момента мотора ми е в Опел Корса А 286коня правозъба кутия и блокаж на дифа.Купето е на известия в драг средите и мой приятел  Иво Зендера,тръбна рамка и отгоре карбонова черупка и дава 10.87