Автор Тема: Шкода 130РС - реплика  (Прочетена 91427 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 04, 2020, 17:34:21
Отговор #210

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ще отговоря вместо Тошко - на пътя едва ли ще се появи, понеже няма валидна регистрация на нови табели. Но на пистата я очакваме да излезе евентуално още това лято, макар и не напълно довършена откъм всички детайли.
Използвам тук да изкажа благодарности на Тошко, че въпреки многото оставаща работа по неговия проект помага с някои къстъм изработки и за моя RS. Надявам се в скоро време да ги събервм за обща фотосесия, понеже всички други 130RS-и вече се изнесоха още преди аз да смогна да завърша моята. Това е тъжно, понеже сме една от малкото страни, където са били внесени. навремето значително количество от този модел, предвид общия им произведен брой.

Казвам го директно - България е единствената страна в Източна Европа , поръчала 130 RS
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 04, 2020, 17:59:03
Отговор #211

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Митко, щом е за Шкода а и РС,няма как да не помогна със удоволствие.И на мен ще ми е много радостно да съберем двете за една фотосесия.Иначе до 1-2 седмици паля двигателя,малко разработка да настроя карбовете и делкото за сетъпа и след това ще я кача на дино да видим какви коне ще има под капака  >:D По купето съм готов бяха ми останали само предния капак и тавана.Капака до 1 седмица ще е боядисан и монтиран.И остава да ми пратят тавана към края на март.Монтирвам го слагам предното и задното стъкло и финиширвам.И ако всичко мине по план,лятото и по точно 7 юли мисля да я покарам на Шкода събора на пистата в Междене.Но колата за мен няма да е напълно завършена.Става дума за задното окаване и джантите,за сега ще я подкарам на мокрите полуоски и железни обърнати джанти.За да стане както искам по груби сметки ще ми трябват около 10000лв,за оригинални задни РС носачи,полуоски,фланци за кутията,главини,барабани,шпер диференциал и оригиналните РС джанти.Но тоя етап  ще е може би догодина,поради финансови причини

Март 05, 2020, 11:27:12
Отговор #212

Неактивен m_g

  • Публикации: 1124
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
На Междене и мене ми се ходи, ама баш тогава мислим да ходим с Жигулите на Аксаково, на яз. Цонево. Там не съм бил.
Тази година стават 50 години от пускането в производство на ВАЗ 2101, та ще си направим юбилеен събор на Лада клуб - България.
Иначе - не знам как ще е организацията за неделята 05.07. Може пък да се засечем някъде. Жигулата не е баш за Междене с това нейното 3,9, ама пак ще е забавно.

Март 18, 2020, 19:41:44
Отговор #213

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
То покрай тоя вирус, тая година май никаде няма да се ходи.Живот и здраве догодина ще сме на линия.А иначе и една позитивна новина.Сдобих се с оригинален воден радиатор.Даде ми го нашият автомобилен състезател Иван Дончев,за което съм му безкрайно благодарен,също така благодаря и на Крис Христов,който ме запозна с бай Иван.Със Крис му ходихме на гости,много готин човек,започнал кариерата си с личната си Шкода С100,след това кара състезателния модел на С100,120С и накрая Лада 1600ВФТС.Но си остава вълр фен на Шкода.Разговора с него беше много приятен,разказа ми как са тунинговали моторите,за техниката на каране и всякакви интересни случки по време на състезанията.
На снимката сме 3 мата с Бачо Иван и Крис.Тъкмо ми връчва радиатора.

Радиатора е широк 90мм и е от месинг.



След като монтирах радиатора,довърших и водните тръби който отвиат към него.



и за финал сложих и предпазната мрежа на предната маска

Март 18, 2020, 21:20:01
Отговор #214

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Тази горивна помпа дето си монтирал ... имаш ли и`вяра ?

Март 18, 2020, 21:35:53
Отговор #215

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Тази горивна помпа дето си монтирал ... имаш ли и`вяра ?

Аз лично нямам на вибрационна помпа никаква вяра. Най често са китайци с помеднени алуминиеви намотки , загряват
бързо , прогаря бобината . Стават най често за аварийно подкачване на бензин до най близката газ
станция на карбураторни коли с газови уредби  :))

Тоше ,наведи се едни 130 пари за хубава  роторна помпа с налягане не по голямо от половин бар Ама и с повечко
дебит , на 130 РС/ ЛР са по две. Тая ще свърши работа само да чуеш звука на мотора . И можеш да бъдеш изненадан
от препукването и прекъсването на високи обороти. Едната от причините ще ти е точно срив на характеристиката
дебит - напор на помпата , причинен от ....апетита на рейс мотора. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 18, 2020, 22:16:16
Отговор #216

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Имам и вяра,тествана е на друга задмоторна шкода.Помпата е италианска и на 0.15 бара за час прокарва 70 литра.За нея съм се навел на 100тина лв.
И Кире направил съм много  бегачки ,така че не ми е приятно да ми пишеш от какво ще съм изненадан.Това работя и знам какво правя.Има хора ,който не ме познават и  ще си кажат добре,че е Кирето да му разеснява.
« Последна редакция: Март 19, 2020, 14:16:02 от Speeder »

Март 18, 2020, 22:37:57
Отговор #217

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
за помпата от фаворит ми казваше че няма да може да храни 2xweber 40dcom ,вече карам 5 г със фаворитова помпа и нямам ядове . Относно импулсната помпа , карам другата ми 120 ка със същата марка дори , и пак нямам ядове . А за дебита на импулсната помпа за около 1 мин пълни 1л грубо . Аз мисля че дори и на ЗИЛ да я сложа пак че му смага.  Ще може ли аджаба да изгори 130 рс 1 л за 1 мин ?
« Последна редакция: Март 19, 2020, 14:12:50 от Speeder »

Март 19, 2020, 14:17:07
Отговор #218

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Оставих само техническата част, изтрих емоциите. Моля по-хладнокръвно и конструктивно.

Благодаря!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 19, 2020, 16:00:22
Отговор #219

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Имам и вяра,тествана е на друга задмоторна шкода.Помпата е италианска и на 0.15 бара за час прокарва 70 литра.За нея съм се навел на 100тина лв.
И Кире направил съм много  бегачки ,така че не ми е приятно да ми пишеш от какво ще съм изненадан.Това работя и знам какво правя.Има хора ,който не ме познават и  ще си кажат добре,че е Кирето да му разеснява.
Тоше ни най малко .
Дано да си доволен от избора и парите които си дал ,монетата винаги има две страни. Не всичко е цветя и рози . На мен ми се падна
кофтито , така че не спестявам. Моя  житейски и професионален опит не налагам на никой.

Всеки сам избира извора от който да пие вода .

Най вече се радвам за радиатора , че попадна на точната кола  :D
Останалото го знаеш , почерпи и споменувай с добро  м.с.Иван Дончев .
« Последна редакция: Март 19, 2020, 16:03:24 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987