Автор Тема: Шкода 130РС - реплика  (Прочетена 88635 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 19, 2020, 17:10:22
Отговор #220

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
НЕ съм предполагал ,че проект на плаформа Шкода  би ми бил толкова интересен . Изключително приятна спортна машина се получава ! Следя .

Март 19, 2020, 19:30:30
Отговор #221

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
тая кола е сред сериозните начинания във форума и ще е готино да се наснима професионално впоследствие, когато е готова на 100%

Март 19, 2020, 20:09:52
Отговор #222

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Няколко въпроса имам. Има ли заводски предвидено принудително обдухване на този радиатор? То май и няма място за електрическа перка, в смисъл само на насрещният вятър при движение на автомобила ли се е разчитало? Фабрично 130РС има ли термостат? Така ли е позициониран при оригинален автомобил главният спирачен цилиндър, и има ли фабрично сервоапарат?

Март 19, 2020, 20:28:13
Отговор #223

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
130 РС заводско няма ел. перка за охлаждане . Самата пита е относително с голям охладителен капацитет . Освен това , тия коли заводско нямат и термостат

Март 19, 2020, 20:36:36
Отговор #224

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Няколко въпроса имам. Има ли заводски предвидено принудително обдухване на този радиатор? То май и няма място за електрическа перка, в смисъл само на насрещният вятър при движение на автомобила ли се е разчитало? Фабрично 130РС има ли термостат? Така ли е позициониран при оригинален автомобил главният спирачен цилиндър, и има ли фабрично сервоапарат?

Понеже разполагам и с оригинален двигател ще допълня казаното от Иван. Място за поставяне тяло на термостат има на блока, друг е въпросът дали ще се слага в него термостат или не.
Спирачната помпа и сервото в оригиналните 130RS са английско производство на Girling и са хоризонтално разположни за разлика от Шкода 105/120, няма да качвам снимка тук, може да намериш достатъчно в нета.
Радиаторът няма опция за обдухване с вентилатор, явно просто не е имало нужда, понеже двигателят е с 2 маслени помпи, сух картер и 2 маслени радиатора.

И аз имам един въпрос за конкретния радиатор от колата на И. Дончев, понеже ми се струва леко по-различен от моя - на него има кранчета за източване и обезвъздушаване, а на този виждам само някакъв малък отвор?

Накрая ще изкажа и аз моята гледна точка в дискусията за бензиновите помпи... електрическа такава винаги може да откаже внезапно, независимо каква система или какво прозиводство е. На джипката ми вече за 3-ти път я сменям за 5-6 г. откакто я карам, 2 от които бяха чисто нови. Затова в моя проект ще заложа варианта с 2 паралелно поставени ел. помпи, които при нужда да могат бързо да се превключат. Това е изпитана практика при бегачките, не че смятам да се състезавам сериозно, но и не ми се иска да ме остави някъде насред път. На зелената Щкода съм си оставил механичната бенз. помпа като резерва за такива аварийни случаи, но оригиналния блок на 130 RS просто няма отвор за механична помпа.
На пистова кола, която ще се кара на платформа не е толкова страшно, че ще закъса. Въпрос на желание е да се дублира, лично аз бих го направил, понеже знам какво е да ми изтеглят колата с въже от пистата, след като е загаснала и съм я избутал отстрани в тревата... та бих се застраховал, за да си го спестя :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 19, 2020, 20:42:15
Отговор #225

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Митко, на 105/120 знам как са помпите, питах за 130РС-а, защото на знам на 100-цата /нали все пак тя е изходната база за РС-а/ как е позиционирана помпата? И не разбрах, дали РС-а е бил със серво. Тук е ясно, че е ползвана ВАГ-аджиска помпа със серво.

Март 19, 2020, 20:53:13
Отговор #226

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ники, явно просто си прескочил инфото


Спирачната помпа и сервото в оригиналните 130RS са английско производство на Girling и са хоризонтално разположни за разлика от Шкода 105/120, няма да качвам снимка тук, може да намериш достатъчно в нета.


На Тошко сервото е разположено точно като оригиналното, само дето не е Гирлинг, понеже вървят доста скъпо оригиналните. Аз също не съм сложил английски, а оригинално чешко, само че сложено хоризонтално... там обаче изникна един неочакван проблем, но ще обясня по-подробно когато ми остане време да пусна тема и за моя проект.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 19, 2020, 20:54:52
Отговор #227

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Вярно Мите, не съм допрочел! Ама аз съм вече дядо простено ми е :D

Март 19, 2020, 21:38:18
Отговор #228

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
130 РС заводско няма ел. перка за охлаждане . Самата пита е относително с голям охладителен капацитет . Освен това , тия коли заводско нямат и термостат

При 130 RS тънкия момент е в по непосредствения , директен топлообмен м/у маслото и антифриза . Тук има циркулация
на маслото през два контура , маслен кулер , сух картер.

Термодинамично за един ДВГ е температурите на охлаждащата течност и маслото да са ако не дюс еднакви , то
почти.Ако се монтира електрически вентилатор , това ще намали с 10 - 20% температурата на антифриза /водата . Което пък
за конкретния случай бъзика първо вискозитета на маслото.
 
Голямата площ и специфичната форма на радиатора имат друга функция - поддържат доста голямо количество антифриз с
температура , почти равна на тая в мотора. Уравнение на почти перфектен термобаланс без прилагане на допълнително количество
енергия .

Но без термостат не може . На 130 РС е по специален , но е термостат  :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 19, 2020, 21:46:27
Отговор #229

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Извинявам се ,че неможах да отговоря,но като чета Митко и Иван вече са обяснили.От прочетеното в книгата на Шкода за 130РС а и след разговора ми с Бачо Иван,не са имали никакъв проблем с прегряването,даже обратното на по студените състезания се е налагало да се слага частична преграда пред радиатора да не го обдухва студения въздух.Около 8 минути е трябвало да работят на място докато загрее за състезателно каране.Но и голяма роля за охлаждането играе и алумиевия щит зад радиатора който отвежда горещия въздух през оребрения преден капак.
И да кача снимки на още 2 детайла.Кормилото вече претапицирано и оригинално Енгелман огледало





И аз имам един въпрос за конкретния радиатор от колата на И. Дончев, понеже ми се струва леко по-различен от моя - на него има кранчета за източване и обезвъздушаване, а на този виждам само някакъв малък отвор?
Еднакви са и на тоя има 2 кранчета.на снимката съм снимал горната част,но просто съм развил кранчето за обезвъздушаване.