Автор Тема: Шкода 130РС - реплика  (Прочетена 88582 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 19, 2020, 21:53:38
Отговор #230

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Радиатора не беше ли от 120 S ?
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 04, 2020, 23:09:50
Отговор #231

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
И така след близо 4 години труд,пари и мъки,днес чух за първи път гласа на колата,а и даже я покарах.В интерес на истината запали веднага,това не го очаквах :D.Работи страхотно,като се има на предвид,че нито аванси или нещо по карбораторите съм бутал.Но най впечетлен останах  след като я покарах,не посмях да и дам много газ,все пак всичко в мотора е ново.Но се осеща голяма сила от мотора,мигновена реакция на газта,много бързо вдига обороти.И от спирачките съм доволен,въпреки че и по тях всичко е ново и не са още легнали,но се осеща,че спира стабилно.За първи път карам Шкода задмоторка,но ми хареса как се оправлява,тръгва много готино на дрифт,но ще трябва доста каране докато я овладея.Като яло съм много изкефен от колата.
&feature=share&fbclid=IwAR0-RsRWsEUvXZbwHe_ONZ6_pe4gfihJ74-Hm9W-UTBeREzjSaEnP9DHSCw
след 20 мин бръмчене на място и каране си позволих да и дам малко газ
&feature=share&fbclid=IwAR0-RsRWsEUvXZbwHe_ONZ6_pe4gfihJ74-Hm9W-UTBeREzjSaEnP9DHSCw

Април 05, 2020, 11:50:09
Отговор #232

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Честито ! НАй-якия момент от всички ! Звучи доста добре , нищо общо със стандартна шкода - спортния нрав се чува  >:D  Сега опитай да се сдържиш малко от даване на газ ,че да си мине разработката  ;D

Април 05, 2020, 12:02:57
Отговор #233

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ехааа, кеф! Тя в тоя вид я има-няма 600 кила :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 05, 2020, 12:29:01
Отговор #234

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Много силно тръгва, звукът е приятен!  честито първо каране, дано скоро е готова за една хубава фотосесия и да зяпаме тука :)

Април 05, 2020, 20:29:24
Отговор #235

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
        И днес се позанимавах с  Шкодата.Качих я на стента да и направя сходимост.От над  15 години правя предници и мога да кажа,че това е най трудната кола за правене на страничен наклон.,доста време загубих с него.Но важното е,че стана и пак имаше тестове на пътя.Тая кола е стращен фън да я караш,доста е сприхава и тръгва на врати постояно на 2 ра скорост.

Април 05, 2020, 20:57:04
Отговор #236

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Супер... ако не си карал Шкода ще се зарбиш ;) По-голям фън от задния мАтор има може би само при Порш и Алпин. Това, че ти дрифти много задницата вероятно се дължи на измислените тесни гуми и прашния селски път, иначе на писта с подходящите гуми, примерно полуслик от 225 нагоре ще усетиш що е сцепление.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 12, 2020, 00:22:08
Отговор #237

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Поздравления и от мен! :)
Клипчето с първото каране е уникално ... просто ми е бедна фантазията да си представя усещането след толкова време труд и любов по кола от почти нищото до този вече почти завършен проект.
Нямам търпение да я видя някой път на живо.
А за тавана ... ако нещо се прецака с чехите, има един пич в Горна има английско колело, сервиза му е зад Аполон ... един лист алуминий и при него  :D Той уж работи добре, последно реставрираше един W111 и R107 Мерцедеси и там им криви ламарините и разни панелчета.

Април 20, 2020, 17:43:42
Отговор #238

Неактивен ОldSchool

  • Публикации: 76
Страхотен проект! Чета го на порции,за да наваксам пропуснатото начало.

Май 01, 2020, 15:10:58
Отговор #239

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Не съм писал отдавна,но всичко по колата е наред.Изкарвам я отвреме на време и правя по някое къгче по селските улици,в движение се дообравят някой дреболий.Миналата неделя е изкарах на главния път,защото трябваще да отида до дядото,че имах проблем с оборотомера,а дядото е спец в електрониката,сложимо някакво съпротивление и оборотомера започна да показва адекватно.А пред  тях нов асвалт,широко нямаше как да не пробвам оборотомера по този хубав път  >:D.

А през седмицата боядисах предния капак и днес го монтирах