Автор Тема: Шкода 130РС - реплика  (Прочетена 41506 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 31, 2020, 21:49:25
Отговор #250

Неактивен to6ko_opc

• Публикации: 148
Здравейте по колата се случиха доста неща от последния ми пост.След много размисли дали да поръчвам оригинално задно окачване от РС или репликово такова,поръчах репликовото,от финансова гледна точка.РС носачи с полуоски и главини е точно 6хил. лв,без скоростната  кутия за сухите полуоски,а при репликвото всичко със скоростната кутия ми стъпа на 2900лв.разликата в цената идва от това,че при репликовото носача визуално малко наподобява РС-вия,но се ползват главини,оси,полуоски от Шкода Рапид или 130,който се намират на сностна сума от Чехия.Хубавото е,че захватите и планките ,който се ползвт за да се хвани носача към купето са еднакви и може след време като събера пари да ги подменя с оригинални.

Разликата в носачите

Днес вечерта сложих и мотора,но стана тъмно за снимки,утре ще я мина през стенда за сходимост и ще снимам

Септември 01, 2020, 00:13:24
Отговор #251

Активен Механджията

• Публикации: 1203
  • XJ6
аз не виждам проблем да ползваш и занапред тия компоненти, стига да са на нивото на твоят труд по цялостната реплика на колата и да докарат нужната управляемост и стойка :)
......'с живота под вежди се гледаме строго, и боря се с него, доколкото аз мога'.......

Септември 01, 2020, 18:12:26
Отговор #252

Неактивен petkovic

• Публикации: 105
 Колата е кръстена "Реплика" и да сложите оригинално задно окачване тя няма да стане оригинал,
според мен ще е излишно хвърляне на средства, това е мое мнение.

Септември 01, 2020, 18:20:40
Отговор #253

Неактивен krankenstein

• Публикации: 7058
Относно носачите и абстрахирайки се от парите - новото, макар и реплика винаги е по-добро от нещо вехто N-та злоупотреба, което може дори да е изкривено от зор по ралитата :)
Единствено ррезерви може да има относно ползването на полуоски от Рапид 130/136 - те са по-скоро за меко комфортно возене. Чувал съм "легенди", че при по-остро спортно вземане на завои са хвърчали карета... аз имам Рапид и не ми се е случвало, но той е в сток състояние т.е. само около 60 коня и не съм го мъчил екстремно в завоите. Мисля, че полуосите на 130LR са доста сходни с тези на Рапида, но са подсилени, така че добра комбинация би била новите носачи + полуоски от LR, ако могат да се намерят. Един бивш пилот ми предлагаше такива чисто нови "Лобро", които уж му били от бегачката 130LA, но на мен ми се сториха 1:1 с рапидовите, затова не ги взех... мога да те свържа с него, стига да е жив и здрав човека, може и да свършите работа.
« Последна редакция: Септември 01, 2020, 18:24:10 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.