Автор Тема: Шкода 130РС - реплика  (Прочетена 90918 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 08, 2022, 20:06:43
Отговор #290

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Невероятна тема , следя с интерес ! Страшно надъхващо действа карането на писта , голям адреналин е .

Януари 29, 2022, 19:08:00
Отговор #291

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
 В четвъртък пристигна от Чехия,нещо за което си мечтаех и да имам на Шкодата,а имено оригинални задни носачи.Веднага се заех да махна репликовото окачване,което за пистова РС,се оказа,че не е много добре.С окачването идват и планки за захват към купето,и така днес след доста часове напасване и мерене изварих планките,даже ми остана време да ги боядисам,а утре сутринта ще примина към монтиране на носачите.Утре ще направя и подробни снимки на разликата в окачванетата и как ще седи с новото окаване.









Януари 30, 2022, 17:49:05
Отговор #292

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Днес беше много тежка неделя станах рано сутринта и монтирах носачите,спирачки,накладки,амортисьори пружини и сложих скоростната кутия.Това беше до обед.Следобед монтирах и двигателя,остана дреболии,да и сложа калниите и задната маска и да я прекарам през стенда да направя сходимост и наклони.
 

Тук съм снимал двата модела носачи


А това е разликата при полуоските.Оригиналните на РС са по дълги и от към колелото и кутията са завиват към фланци.



Февруари 13, 2022, 17:13:44
Отговор #293

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Вече окончателно съм готов с колата,направих сходимост на задния мост и оправих някой дреболий по колата,а в петък,я и запалих.Последното палене беше миналата година септември месец,повъртях малко повечконормално все пак бях вадил мотора,карбовете бяха сухи,но след като  запали и си заработи супер.Направих и един клип,но звука е лош заради тръбата на аспуха.

Между временно пристигна от Чехия и сухия картер за оригиналния мотор,който събирам.Предишния собственик го беше боядисал жълт отвън и отвътре и падна голямо чистене на боя,защото този цвят ме дрезнеше,остана съвсем малко по кишетата,но ще го мина през пясъка и е готов.


Остана само другата събота да я тествам на летището в Павликени е е готова да Класик състезанието 26-7март.

Февруари 19, 2022, 19:47:16
Отговор #294

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Днес дойде така очаквания от мен тест на колата.Закарахме я на пистата в Павликени,там феновете на дрифта са си направили писта със завой от стари гуми и аз се възползвах от това.Нямам думи да опиша поведението на колата,уникално се държи,като че е на релси.Освен задните носачи,който се оказаха с по 30мм по широки от предишните,други подобрения са и 4 спорти газови амортисьоракато при оригиналния РС,досега бях с оригинални маслени амортисьори за стандартна Шкода.Единствения проблем бе,че покарах само около 30 минути,за съжаление се скъса привода на скростите.Но съм доволен от тестовете,колата е страшно стабилна и готина за карана,а и за утешение се радвам,че привода се скъса тук,а не другия месец на състезанието в Калояново.


И виновника за да карам толкова малко  :))

Февруари 26, 2022, 21:45:25
Отговор #295

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Тошко, това което се е скъсало оригинална заварка ли е или нещо е модифицирано?
Като го гледам прилично здрав детайл изглежда, какъв пък зор му даде толкова :)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 27, 2022, 17:48:12
Отговор #296

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Тошко, това което се е скъсало оригинална заварка ли е или нещо е модифицирано?
Като го гледам прилично здрав детайл изглежда, какъв пък зор му даде толкова :)

Това си е оригиналния привод,интересното е,че не е заварено едно към друго,а е нещо като набито и раздуто за да не излиза.Да ти кажа на пистата бая се поовлякох и доста душмански сменях скоростите,но сега всичко трябва да е наред набих го и го изварих.
Другото покрай колата,е че почнах да подготвям оригиналната запалителната система.Шкода са ползвали  2 марки делка Бош и Лукас.Пъвите са били с Лусак останал от предходния модел 120С.Но Лукаса е било капризно делко,имало е и сложен привод и е въртяло на обратно.На ангренажния капак за сухия картер има отвори и за 2та модела, Бош делкото се оказва по добро,а и се зацепва и се ползва стандартния привод.Това е оригиналния му номер 0231 178 001,не се предлага никъде защото е било специално разработено за РС.Чехите ползват за замяна делко 0231 178 009,което се води перформънс за боксеровите мотори на VW.2 те делка са едни и същи ,разликата е в авансовата крива,която с малко преработка става същата.Бобинатаи съм я взел по номер същата като на РС,Бош червената серия дава 15 000волта повече ток от стандартна бобина ,също и свещите съм ги поръчал каквито ги дават за  РС.Като цяло се стремя да направя оригинален мотор както е бил на времето.


Намерих и рециклирано  делко от Англия,от една фирма,която се занимава със  боксеровите мотори на VW.,даже вчера мой приятел,който живеее там го е взел от тях.

Февруари 27, 2022, 20:13:01
Отговор #297

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Супер маниашко ! Изключително съм впечатлен колко внимание обръщаш на детайлите . Страхотна е .

Февруари 27, 2022, 20:45:00
Отговор #298

Активен kaci

  • Публикации: 958
Следя темата с интерес и резултата е просто впечатляващ!
Признавам си, че не съм изненадан  8))
Впечатлен съм и от това колко фотогенична е тая кола и се надявам, в случай, че успея да дойда до Калояново(!) да я видя наживо, а при късмет - и да я снимам!
Очаквам с нетърпение и движение в темата за Вартбурга, че там пък съм емоционално свързан с тази марка....

Февруари 27, 2022, 21:43:29
Отговор #299

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Тошко, а това оригиналното делко с чукче и наковалня ли е или с магнитоелектричен датчик?
Имаш ли идея колко е диапазона на регулиране на ъгъла на това делко? При Опелът ми е около 32 градуса, интересно ми е да сравня.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9