Автор Тема: Шкода 130РС - реплика  (Прочетена 88571 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 11, 2018, 20:55:17
Отговор #30

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Супер Тоше , докопал си 110 R - a с маската на 1000 МВ. :D

Тая Р - ка бе обречена на неизвестност , но сега си падна на предназначението.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 22, 2018, 17:26:07
Отговор #31

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Въпреки лошото време,бутам по малко


Февруари 22, 2018, 22:56:28
Отговор #32

Неактивен 323bg

  • Публикации: 456
Най накрая се намери и донор,купето почти няма дъно е в много лошо състояние,но това което ми трябва от него е в добро.
Брей, как се намери...
« Последна редакция: Март 06, 2018, 09:25:22 от dido1903 »

Март 04, 2018, 00:45:09
Отговор #33

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Най накрая се намери и донор,купето почти няма дъно е в много лошо състояние,но това което ми трябва от него е в добро.

абе бате къде си в района/принципно имам доста дрифтери/ прилича на мое ама дъното не звучи добре.принципно не си попаднал на правилните хора за части, НО евала за труда. парите са друга бира/кеф цена няма/
« Последна редакция: Март 06, 2018, 09:25:31 от dido1903 »
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Март 04, 2018, 18:34:20
Отговор #34

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Ванко,от Велико търновския  район съм,това за дрифтарите немога да го схвана.Иначе колата я взех от София,с присадена предница от 1000МБ,имаше писано тук във форума за нея.

От нея ще ползвам тавана с колонките ,има си и документи,вратите и са в добро състояние и доста други работи се и запазени.
Като стана въпрос за тавана ето и докъде съм стигнал днес.

От една страна така стана по добре,че тавана е отделен от дъното.Така имам възможност да  изчистя и боядисам от всякъде.
Гредата на тавана изчистена и от вътре с пясъкоструя

Утре ще кача снимки от работата по предните греди на който се хващат пантите на вратите

Март 06, 2018, 10:18:37
Отговор #35

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Помня го донора и донякъде съжалявам, че отиде за тази цел а не се запази като кола, понеже у нас няма друга 110Р-ка направена с МБ предница, докато в Чехия са доста. Но доколкото помня колата имаше сериозни проблеми с ходовата част, предницата беше много зле и не можеше да се кара безопасно със скорост над 60-70 км/ч. Да си призная и аз я бях загледал за донор навремето преди да се направи с тая предница, но момчето тогава ме изпревари, понеже работи към МВР успял да намери преди мен собственика и да я купи под носа ми:)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 06, 2018, 12:14:04
Отговор #36

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Помня го донора и донякъде съжалявам, че отиде за тази цел а не се запази като кола, понеже у нас няма друга 110Р-ка направена с МБ предница, докато в Чехия са доста. Но доколкото помня колата имаше сериозни проблеми с ходовата част, предницата беше много зле и не можеше да се кара безопасно със скорост над 60-70 км/ч. Да си призная и аз я бях загледал за донор навремето преди да се направи с тая предница, но момчето тогава ме изпревари, понеже работи към МВР успял да намери преди мен собственика и да я купи под носа ми:)
Но пък има друго безценно в тая сделка - регистрацията , която макар и със статус ,,бракувана за съхранение в....''
дава живот и смисъл на Тошковия проект.Пъзела е подреден от тази страна. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 06, 2018, 17:54:08
Отговор #37

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Митко,лично за мене с тая предница е поругаване на модела,още с отиването да я взема и първата ми работа беше да сваля калниците и предния капак,така и ги оставих на поляната пред сервиза,в които седеше.А за ходовата част явно момчето я е правило,защото като я свалих и се оказа,че е  с нови кормилни накраиници,шенкелни болтове,нови амортисиори и един долен носач.Предния мост обаче и бил яко изгнил,има доста кърпено и усилвано.

Март 06, 2018, 20:52:03
Отговор #38

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Въпрос на гледна точка - и на мен не ми харесва да се променя визията на предницата, но щом и самите чехи го правят... Не трябваше да ги изхърляш обаче, тук доста колеги търсеха читави ламарини и особено капак за МБ. Иначе предницата на колата, когато за пръв път я видях беше с разширявани калници както задните и маска с 4 фара, но момчето каза, че всичко било в много лощо състояние и изгнило, затова сменили цялата предница с такава от МБ, понеже и майсторът имал подръка такава :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 06, 2018, 21:10:54
Отговор #39

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Капака и калниците,също неставаха и това напълно наклони везните да не ги взема.