Автор Тема: Шкода 130РС - реплика  (Прочетена 90896 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 08, 2022, 16:50:59
Отговор #300

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Тошко, а това оригиналното делко с чукче и наковалня ли е или с магнитоелектричен датчик?
Имаш ли идея колко е диапазона на регулиране на ъгъла на това делко? При Опелът ми е около 32 градуса, интересно ми е да сравня.
Делкото е с чукче,Никито с Бийтъла е доста в час точно с това делко.Делкото е само с центробежен аванс,няма вакум,аванса му варира он 18 до 22гр,като го гледам по схемите,но при мен статичния аванс трябва да е от 15 до 17гр,така че ще ми се съберат теоритечно нужните ми градуси за макс аванс,но като го сложа и замеря ще си покаже най точно.
През уикенда почнах да подготвям частите за събиране на РС мотора,направих някой замервания  и сравнения.Направих от любопитсво сравнение та  оригиналното ковано  Т образно бутало и бутало от Фабиа.
РС бутало

Фабиа

РС бутален болт 20мм

Фабиа 17мм

и стандартен 20мм болт от 120,130,Фаворит и Фелиция


Повдигчите на всички мотори са еднакви,но понеже имам от 2-3 мотора на части реших да ги измеря и подбера най-леките,но всичките се оказаха 51гр.

при повдигащите пръти на единия мотор бяха 57г. на другия 58,ще използвам 57 грамовите,всеки грам е ценен  >:D

Март 09, 2022, 18:25:08
Отговор #301

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Днес завърших и олекотяването и полирването  на биелите,съответно и те минаха през кантара,от 609 грама,станаха 562.



Март 09, 2022, 20:14:58
Отговор #302

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Може да намалиш височината на пулчетата поне със 4, 5мм то и без това само се вози .Сложи вала на голия блок пъхни пулчето и ще видиш колко да го намалиш зависи и от вала де

Март 11, 2022, 17:46:23
Отговор #303

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Може да намалиш височината на пулчетата поне със 4, 5мм то и без това само се вози .Сложи вала на голия блок пъхни пулчето и ще видиш колко да го намалиш зависи и от вала де
Като ми дойде блока и това ще направя,както казах всеки грам ми е важен  :D.Днес взех оригиналния маховик и притискател на 130РС от стругаря,на който ги бях дал да челоса огледалните повърхности,все пак са вървелии а и  имаха и ръжда отдългите години,който са били прбрани  във едно мазе.След като ги взех разбира се пак минаха през кантара.Шкода за първи път слагат 190мм диск и ферода с демферни пружини на 130РСпо късните години го има стандартно на 130 и Рапид,също и на 120,но там феродовия диск е без демфери.Под ръка имах стандартни 190мм маховик и притискател и направих сравнение.РС маховика е точно 6 кг,като страното е,че венеца за стартера като профил на зъби и  диаметър е еднакъв,но е по щирок и по дебел,не знам каква е била ццелта,но определено ще е по тежък от стандартния венец.Стандартния маховик тежи 7.350кг.При  притискателите разликата е огромна огледалната плоча на РС е масивна и направена от стомана,майстора който ми ги челоса се впечетли,човека е възрастен с голям опит и ми вика до сега стоманен притискател не е виждал,всичките са чугунени,както е и стандартния.При притискателите обаче заради масивната стоманена плоча на РС е 3.5кг,а стандартния е 2.7кг.






Притискателя е направен да се разглабя много бързо,махаш една зегерка и се раздеря на 2 части




Март 19, 2022, 14:42:43
Отговор #304

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Работата по мотора продължава,през диета премина и шайбата на коляновия вал.За самото олекотение ползвах чертеж от книгата на Шкода  за подготовка на състезателни мотори,между другото книжката е много добра и подробна и ми помага за изграждането на състезателния двигател.
Това е чертежа по,който стругаря олекоти шайбата

И за сравнение оригинална шайба 1120грама и олекотената 639грама.

И сглобените бутало и биела


Март 28, 2022, 08:44:26
Отговор #305

Активен kaci

  • Публикации: 958
Една от най-фотогеничните коли дето съм снимал!


Март 28, 2022, 16:35:48
Отговор #306

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Страхотни снимки,за което много ти благодаря.Митко от форума с червения Корвет също направи много яки снимки,ще ги кача сега и тях в темата.Но първо ще направя обзор на уикенда.Съботата започна добре с хубаво слънчево време,към 11 часа пристигнах  на пистата,изобщо не съм се повъртал,свалих я моментално и газ на пистата.Първата тренировка почна добре но колата огасна на пистата,вкарахме я в бокса,оказа се,че е изгоряла бензиновата помпа,няма проблеми,имах чисто нова резервна,веднага я монтирах и пак газ.На първата тренировка записах време 1.24,окуражих се,защото миналата година най доброто ми време беше 1.28.С първо излизане и 4 секунди на долу е супер.Второто излизане след загряващи 2 обиколки,почнах бърза обиколка,направих една и почнах втора,когато педала на газта падна,помислих,че се е скъсало жилото,колата спря и тогава осетих пушека,който влизаше вътре,разкопчах коланите,грабнах пожарогасителя през охладителя на  капака се виждаше огъня от двигателя,нямах време да мисля какво се е запалило,веднага го изгасих.Оказа се,че бронята на жилото на газта се е протрила в плюсовия кабел на стартера и се запалва самата  броня,покрай не и няколко кабела на инсталацията.Така съботните тренировки завършиха зле.ърза Поне в единствената бърза обиколка бях свалил времето на 1.23.Прибрахме се в хотеладоста отчаяни,бях взел с мен жената и 2-те ми деца,д,а  и  имах рожден ден,навърших 36 години,но изобщо не ми беше до празника.Звънах на бащата да сваля от бялата 120-ка жилото с бронята и неделята да ми го донесе на пистата.Не съм спал от притеснения какво ще стане.И така неделя 9 часа отидохме на пистата,бащата беше тръгнал рано сутринта от Търново и вече ме чакаше там.До 9 и 30 колата беше готова,тъкмо за брифинга.10 часа почна състезанието,първо нашия клас до 1400.Много бях претеснен какво ще се счупи този път,но колата изкара 15 минутния манш,без никакви проблеми и записах 4 място и време 1.20.595.Неможех да повярвам,че колата издържа и дадох време с 8 секунди по добро от предходната година.Последва втори манш,пак 4-то време в класа с време 1.20.555,също без никакви проблеми.Викам си доволен съм няма да насилвам повече късмет,няма да карам 3-тия манш, 4-то време и 1.20 ми стигат,но погледнах,че 5-тия дава висока 1.20 и 2-та манша,и го видях,че излиза за 3-тия.Няма как казах си,ще излизам и аз за да затвърдя позицията,поотпуснах се още малко и записах 1.19.506,но момчето,което беше 5-то се поотпусна доста и записа 1.15.Така той стана 2-ри в класа,а аз 5-ти.Бях повече от предоволен,колата издържа целия ден без ни най-малък проблем и подобрих времето си от миналата година с 9.2 секунди.Обеден съм,че още малко да свикна с колата и да оправя проблема с карбовете в средните обороти,времето ще падне.
Това са част от снимките на Митко.Тази черно бялата ми е любима,като я гледам и ме пренася  в минало,все едно,че не е моята кола,а на някой пилот от онова време когато са 130РС са господствали в класа си по пистите.



а това и генералното класиране по класове


Март 30, 2022, 19:20:05
Отговор #307

Неактивен ОldSchool

  • Публикации: 76
Един страхотен автомобил, чиято тема следя от ден първи...
Радвам се че имах удоволствието да го разгледам наживо.
Жалко, че с Тошко успяхме да разменим само
по няколко думи набързо преди старта.

Снимки и от мен:












« Последна редакция: Март 30, 2022, 19:29:19 от ОldSchool »

Март 31, 2022, 17:40:57
Отговор #308

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
браво, мен, създал си тая кола от нулата с двете си ръце, което е недостижим кеф за почти всички нас, а да не говорим колко истински е резултатът от тия усилия и лишения - евала, дано децата ти я пазят един ден все още!

Април 02, 2022, 15:29:21
Отговор #309

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign