Автор Тема: Шкода 130РС - реплика  (Прочетена 88654 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 06, 2022, 00:17:53
Отговор #310

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Страхотна расова машина! Впечатляващо е колко завършена и правилна изглежда.
Определено развинтва фантазиите !
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 17, 2022, 16:11:46
Отговор #311

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
След Класик райсинга вече бях на 100 % обсебен от карането на писта,затова реших да се запиша да се състезавам в Дракон къп шампионата.На кратко за шампионата,организирва се от от  самата писта,4 кръга са в годината,първия беще наалото на март,а този в който взех уастие беше на 14 май.Хубавото е е има много класове,клас за напълно стандартни коли,друг за леко преработени и модифицрани,като всеки от тези класове пък  е разделен до 1400  до 2000 до 3000 и над 3000- кубика.Има си правила и комисия която проверява колите,за да участвам се наложи да сложа ключ маса.И така с нетърпение чаках да почне състезанието,бях се  подготвил за отпред с чисто нови сликове,защото старите след Класика се бяха разпаднали.Почна  нашия клас,първата обиколка по загрях гумите,но не и спираките,на свършването на загрващата обиколка,се подгоних с едно Пежо 1.6(лонеже клас едно 1.4 в който участвам бяхме малко ни пуснаха с по големите).настигнах го по завойте и на дългата права го изприварих,точно преди точката ми на спиране,скочих на спираките но не бяха загрели и се наложи да я вкарам с по голяма скорост в завоя,следователно ми се завъртя задницата и колата угасна,какво ли не опитвах неможа да запали.Това е онборда 
&t=9s .Прибрахме я в бокса,набедих бензиновата помпа,имах чисто нова сложих я и сложих  нови свещи,колата запали от раз,реших че съм оправил проблема и се приготвих за следващото каране.Този път не бързах загрях гумите 2 обиколки,също и спираките и чак тогава взех да вдигам темпото,минаха 2 обиколки и вече се бях отпуснал,тръгнах да правя бърза обиколка,но на завоя преди правата,ми тръгна задница и пак се завъртях,колата пак угасна и непонече повее да запали.Така завърши моето участие.Поне записах една обиколка,времето ми беше 1.19 същото като най-доброто ми от Класика,и завърших на 4 място.Проблема с непаленето е като от първото каране,ток има помпата работи тика бензин,но свещите са сухи,преседи ли 30-40 минути и си запалва от раз.За следващото каране трябва да отстраня проблема,то се надявам да няма вече завъртания,трябва да взема нови гуми и за отзад,защото карам с много стари сликове за мокро,и вече няколко пилота ми казват,че  завъртанита са от тях,много бързо прегрява гумата и почва да са маже и няма сцепление.Това е другия ми онборд

Май 17, 2022, 16:59:43
Отговор #312

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Чудна е Шкодата!!! Наистина. Съскащият звук последните 500 оборота преди смяна предполагам на живо направо пълнят душата.
Остава ти само да използваш heel & toe техниката при намаляне и всичко е 6.  :))

Май 17, 2022, 21:27:30
Отговор #313

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Жестооооко !  >:D Голям адреналин е . Направо си имаш състезателна кола хаха .  Якото е ,че научаваш нови неща и подобряваш и колата и себе си .

Юли 12, 2022, 22:19:34
Отговор #314

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Здравейте,този уикенд се проведе националния Шкода събор в Габрово и по точно на поляната в Соколския манастир.Страхоно настроение,много  Шкоди и много ледена бира.Тук тъкмо пристигам в петък следобед на събора и  фотографа ме е хванал как съм зяпнал моята красавица,все едно я виждам за първи път

Тук снимах най интересните за мен Шкоди




Събота сутринта по традиция бяха стартовете на писта Междене.Там баба се представи отлично и даже най големите бегачки видяха зор с нея на 400м.
Първия ми старт беше с Фелиция с мотор от ФВ Голф 4 1.8 турбо,победих с доста преднина

втория беше със Шкода Октавия ВРС 1.8 турбо 180 коня,доста вървяща,бие всички други  ВРС.Нея я победих с огромна преднина.По негови думи,до последно разстоянието се е увеличавало.

След това последва старт с Октавия 1.8 турбо 480 коня,най-бързата Шкода в клас предно,там загубих с няколко коли на самия финал,до 3 скорост водя,но след това 480 коняси казват думата, излитат и ме минава малко преди финала.

Накрая направихме 2 старта с една истинска рали Шкода на нашия пилот и върл фен на Шкода Николай Кискинов,която купи на скоро от Чехия.Оригинална Шкода Октавия WRC,вече излязла от хомологация и от 300 коня е направена на 470.На първия старт моята кола заглъхна и неможах да му взема поне старта,защото нагоре ме минава страшно.

На втория той заглъхна и го  дръпнах доста,но после ме мина като спрял

и старта сниман отвън




И накрая 2 снимки със  купата за първо мястопо драг в клас ретро



Юли 13, 2022, 07:02:46
Отговор #315

Активен toto

  • Публикации: 43
Получила се е страхотна кола :)
Надявам се да мога да я видя наживо.
Сигорно си писъл някаде, но колко килограма оборудвана колата?
Доста добри резултати на драга.

Юли 13, 2022, 09:41:12
Отговор #316

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Много хубаво състезание и добре представено.
Поздравления!

Юли 13, 2022, 19:56:57
Отговор #317

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
с тая бегачката разликата иде основно от кутията като гледам - просто при 4 пъти смяна губиш сигурно 1,5сек спрямо неговата бърза кутия... но да вървиш доста близо до напомпана бивша рали бегачка, която е 30+ години по-нова, си е кеф!

Август 04, 2022, 17:51:31
Отговор #318

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Здравейте,когато писах поста от Шкода събора имаше и още нещо,за което исках да пища,но се отказах за да не стане много дълъг поста и да не разводнявам самия събор,щях да го напиша на другия ден,в друг пост,но от много работа,все не ми оставаше време.Е сега съм на морето след плаж и имам време  :)) .
Последния път когато карах на пистата,бях закачил широколентовата ламбда сонда,за да следя смесите,защото около 4000 обор.колата почва да прекъсва и да се дави,както си и мислех в тея обороти,колата беше жестоко удавена от бензин,от 5000 на горе се оправя,но и почва да обеднява със вдигането на оборотите,което също не е добре за максималната мощност.За това се бях разбрал със собственика на дино стенда,понеделника след Шкода събора,да я закарам на диното и да си поиграя да оправя смесите.Бях си приготвил 3 вида жигльори за средните обороти с по-големи въздушни отвори и  много различни горивни и въздушни за високите обороти.Но се оказа,че Idle jet ,който го дават за средните обороти не играе никаква роля след 3500 в горивовъздушната смес,каквито и да слагахме променяха сместа до 3500,а адски богата смес около 4000обор.не се променяше.Оказа се,че почва работа в тези обороти,и тук стана интересното,защото във високите колата е бедна,като я направим с перфектни смеси вдигаме мощноста,но също я обогатяваме и в 4000обор.и направо се удавя и огасва,става невъзможно да се кара.От там се почна една игра с жигльори,накрая с компромис  в максималната мощност извадихме 2 конски сили и 7нм,повече от преди,дупката в графиката в 4 хил.обор.се пооправи,колата,пак е богата,но  вече не се дави и поема в тези обороти,а това беше целта,защото на няколко завоя на пистата съм в тези обороти и колата се мъчи.Не е голяма разликата в мощноста но реално ще се усети на пистата.на клипа се виждат показанията на  уреда за горивовъздушната смес. https://www.youtube.com/shorts/-gQHjrCU26Y

Август 04, 2022, 18:12:20
Отговор #319

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Тошко, кой и къде е казал, че Idle Jet-овете работят в средните обороти!?!? Те си работят на празен ход и в ниските докъм 2000 ...2и нещо мах 3000 оборота. А за корекция на сместа във високите, да речем над 4500 ...5000 оборота се ползват т.нар. air correction jet-ове. По-малък -> по - богата смес и обратно. Ето тези на снимката. Тях сменяхте ли ги?