Автор Тема: Шкода 130РС - реплика  (Прочетена 88515 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 19, 2018, 17:07:02
Отговор #40

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Снимките лъжат значи или просто са много стари и неактуални...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 20, 2018, 18:41:19
Отговор #41

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Снимката,която съм качил я намерих от нета и е от 2005.А същевременно почнах да напасвам тавана към пода





Март 21, 2018, 10:44:00
Отговор #42

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Отлична работа, браво! Този тип строителство е много сложен чисто технически освен финансово. Реално сме няколко човека, които сме го правили в последните години, и сме стигнали до готов завършен автомобил. Удоволстието и задоволството накрая е огромно.
Аз например на Жигулата имам дори малка секция от пода на старата кола, освен тавана. А Косьо май и той запази на Шкодата 105ГЛ секцията на задния багажник. Само като се сетя какво е усещането като отрежеш например целия под, или коша със все челната стена. Направо потръпвам все още. Е даже сега на Волгата хем е здрава кола и като гледам гол скелет и изпитвам съмнение ще стане ли, няма ли да стане...
Честно казано, изначално изобщо не ми се вярваше, че ще излезе нещо.
Сега с нетърпение чакам да гледам нови снимки. Удоволствие е да се гледат!
 

Април 11, 2018, 23:12:20
Отговор #43

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Отлична работа, браво! Този тип строителство е много сложен чисто технически освен финансово. Реално сме няколко човека, които сме го правили в последните години, и сме стигнали до готов завършен автомобил. Удоволстието и задоволството накрая е огромно.
Аз например на Жигулата имам дори малка секция от пода на старата кола, освен тавана. А Косьо май и той запази на Шкодата 105ГЛ секцията на задния багажник. Само като се сетя какво е усещането като отрежеш например целия под, или коша със все челната стена. Направо потръпвам все още. Е даже сега на Волгата хем е здрава кола и като гледам гол скелет и изпитвам съмнение ще стане ли, няма ли да стане...
Честно казано, изначално изобщо не ми се вярваше, че ще излезе нещо.
Сега с нетърпение чакам да гледам нови снимки. Удоволствие е да се гледат!

Нещо такова. Верно е весело

http://vankovarnata.snimka.bg/automobiles/130rs.422531.17954783
http://vankovarnata.snimka.bg/automobiles/130rs.422531.17954786
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Април 12, 2018, 22:08:28
Отговор #44

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Веселбата продължава


Април 17, 2018, 18:18:26
Отговор #45

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Най-накрая,след пет месечно чакане,боди кита пристигна.И първата ми работа беше да ги наложа на колата



Април 18, 2018, 10:47:06
Отговор #46

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Интересно ще е да качиш и странична снимка с качени врати. Скептичен съм към тези китове в черен цвят - те май бяха по-евтиния вариант, като предлагаха и друг с бял цвят, ама почти 2 пъти по-скъпи. Преди 10-тина г. у нас бяха внесени 2 от черните, като понастоящем единият вече е на моя проект. И при 2-та се получиха много несъвпадения и се наложи доста рязане за удължаване, скъсяване и напасване. Vankovarnata e другият "потърпевш". В крайна сметка най-фрапантното разминаване на задните арки с положението на задните колела не можа да бъде напълно коригирано поне от моите майстори. Вече съжалявам, че тогава още не познавах един колега от Бургас, който се занимава със стъкломатови отливки. Вариантът беше да ми изработи нови калъпи по оригиналния кит, въпреки че от едната страна оригиналният беше много зле, имало вариант да се направи огледален образ като се използват по-читавите... ама вече го бяхме нагласили менташкия кит.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 18, 2018, 11:39:41
Отговор #47

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Браво, изглежда отлично! Със сигурност няма да е атомна физика да се напаснат стъкломатовите панели. При положение, че си събрал кола от метални парчета, това не е проблем.
Изобщо, вчера е силно положителен ден. Ти си имаш панели, на мен ми дойде великата пратка от Украйна - днес или утре ще ходя на митница и да видим какво ще стане. Чаках я 1 месец да пропътува, големи драми...

Април 18, 2018, 17:40:18
Отговор #48

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Да си призная и аз имах опасения да не са много криви калниците и най вече задните,че са си бая дългички.Но задните паснаха отлично,без напрежения и си водят.Предните обаче имат малко неточности,захвата към предната маска е малко сбъркан и и долния ъгъл към маската е малко по дълъг,че снимам да видите.Другото което е на задния капак едните шпилки който са заляти в него за пантите,са по напред и не ми позволява да регулирам луфта.Като цяло съм доволен от изработката,а и не съм споменавал, че преди години се занимавах със изливане на детайли от фибростъкло. Върха беше като си направих цяла предница на Кадета ми,така че тея дреболии няма да ме оплашат.

Април 20, 2018, 21:50:15
Отговор #49

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
това последното е яко :)    иначе на шкодата какви ще са джантите?