Автор Тема: Шкода 130РС - реплика  (Прочетена 88530 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 20, 2018, 12:05:00
Отговор #70

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Понеже Тошко засегна въпроса за цвета искам да припомня, че за пистовите варианти, какъвто кит е избрал и той цветовата схема - бяло с чешкия трикольор е слабо застъпена, да не кажа дори липсва. Така,че ако ще се гони цвят близък до оригинал под-бре да се разгледат фотоси от Туристическия пистов шампионат 80-81 г. Ако не бях обвързан с оригиналния червен цвят на моята, който открихме под "геоложките" пластове боя и се надявам да бъде скоро потвърден със сертификат от музея на марката, аз сериозно бих се замислил примерно за тази схема, която е доста интересна:
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 20, 2018, 15:25:35
Отговор #71

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
А, Митак, дори на официалния сайт има снимки на червено-синя пистарка ;)
Даже точно тази схема я има в две разновидности - с основен бял и с основен червен цвят.


Юли 20, 2018, 17:10:24
Отговор #72

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Виждал съм я тази ама не знаех, че има и друга разновидност на схемата... най-известните пистови РС-ки обаче, от отбора спечелил Европейския туринг шампионат през 81 г. са в други разцветки. Мене лично тази асиметрична синьо-бяла окраска от горната снимка ме кефи, защото има сякаш някакво по-западняшко, а не толкова соц. излъчване :) За моята съм се спрял на нещо оригинално, но доста по-семпло, за да не се разбива прекалено линията на колата... живот и здраве, когато стане готова, нека бъде изненада :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 24, 2018, 10:05:47
Отговор #73

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
от днес в ретро групата във фейса

https://pichost.name/image/kzXH1


Юли 24, 2018, 10:56:59
Отговор #74

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Тази повечето шкодаджии и рали-фенове я знаем добре - бивша бегачка на Бончо Дунев и Илия Вълчев, по-късно продадена и реставрирана в Шумен от тамошен фен - един от организаторите и спонсорите на местното планинско състезание. Заедно с габровската, моята и репликата на колегата Тошко скоро ще станат цели 4 реставрирани RS-a у нас... дано успеем някой ден да ги съберем заедно за снимка :) Имаше и 5-и, но за съжаление последва съдбата на много други ценни наши авто реликви - замина си завинаги за чужбина...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 28, 2018, 20:03:25
Отговор #75

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Митко и аз се надявам да ги съберем за една фотосесия.А иначе работата па колата върви добре.Изработих задните подкалници по раздувките.С тях Шкодата дори и гола взе да изглежда доста широка и внушителна.



Септември 30, 2018, 18:25:59
Отговор #76

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Подкалниците вече са боядисани ,също и коша отпред.И най-накрая се захванах с изработката на ролбара.



Октомври 05, 2018, 17:05:23
Отговор #77

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Много съм щастлив.След доста търсене най накрая се сдобих със точната задна маска която е слагана на РС-ките,а имено от Шкода 100,маската е на 45 години,а имаше лека повърхностна корозия,последва киснене в химия,бластиране и ето крайния резултат.

Интересното е че при РС-ката с цел олекотяване се премахват от маската всички вътрешни гредички,остава само лицевата част и наистина става доста лека.Всички панели вече са на щприц,падна голяма борба със фибростъклото,но важното е,че се получиха нещата.




Октомври 15, 2018, 21:59:18
Отговор #78

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Добавих още един важен детайл с който се отличава истинския РС,а именно предните спирачни апарати,които са били изработени от английската фирма GIRLING.



Октомври 16, 2018, 19:41:03
Отговор #79

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Сериозен и качествен труд! Респект!