Автор Тема: Шкода 130РС - реплика  (Прочетена 88524 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 05, 2018, 09:58:50
Отговор #10

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Страхотия!  :o

Супер вдъховяващ проект! Браво!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 05, 2018, 13:20:09
Отговор #11

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Браво, страхотна работа!
По принцип 4-степенната кутия на Шкодите е доста по-държелива спрямо 5-степенната. В общия случай след 10-тата година на колата маншоните на полуваловете са станали на нищо и кутията си живее с почти нулево мазане. И въобще - не съм чул на някой да се е строшила 4-степенна кутия, докато 5-степенните са много по-капризни. Можеш да сложиш главно предаване 4,44 от 100-тица.
Аз за моята държа една 5-ца с мокри полувалове - уж ревизирана. Макар че 120 моторчето няма сила дори и за 4-ката и на 80 умира, ако са повече от двама души в купето.Както съм я зарязал - и тя, и донора, едва ли ще се върнат на пътя. По-лесно и евтино е да намеря гаражна и да не се разправям. Много коли ми станаха и така... Отплеснах се.
По отношение на мотора - гласувам за дросели. От това, което знам като все още състезаващи се Лади - с дроселите по-лесно се постигат по-високи резултати и е много по-надеждно.
За отпред - защо не минеш на рейка от 105/120? С рейката волана е още по-лек, а мостът е най-широкия възможен.
Момчи, маншоните трябва да се сменяват отвреме навреме като се напукат - те са си консуматив не само при шкодите и нови струват смешни пари. Иначе е вярно, че 5-степенните кутии са по-капризни и по-трошниви, понеже са и по-усложнени. Освен това не съм карал такава, дето да не вие нещо в нея. Обаче не е верно, че ще спънеш 120-ка като и сложиш 5-степенна кутия - до 3-та предавките са абсолютно еднакви, 4-та е по-къса от нормалната, а 5-та е овърдрайв за каране само по равно и нанадолно с икономии на гориво :) На този принцип са шкодите 125L, които са само с леко увеличена степен на сгъстяване спрямо обикновените 120-ки. Диф 4.44 може да сложи, ако ще я кара само на планински завои и на писта Дракон. По магистралата с какъвто и да е мотор няма как да вдигне повече от 150, така са дори RS-ите с по 130+ коня и късата кутия.
За дроселите не съм сигурен, не съм карал с такива, но ако има някаква електроника в управлението - разни меги-геги, забрави да е по-надеждна от карбовете, виж по-бърза и лесна за регулиране - да.
За рейката съм с 2 ръце ДА! Моята 110Р-ка в взех наготово с насаден мост с рейка и не съм я сменял, въпреки че впоследствие се сдобих и с т.нар. оригинална "бърза" кормилна кутия - 1,5 оборота на волана открай докрай. Рейката е с къде по-малък луфт и директност на волана.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 05, 2018, 17:53:35
Отговор #12

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Kaжи нещо и за спортния разпределителния  вал , на Фабия 1 моторите е съвършено различен от
всички останали комерсиални шкодови мотори до Фелиция включително . 296 градуса вече са рейс фази на
разпределение , до 285 неофициално са си ,,стрийт рейс''. :)

п.п. Кутията ще се справи с въртящия момент на мотора , споко.Критичния е 180 N.m.
« Последна редакция: Януари 05, 2018, 18:00:57 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 05, 2018, 19:11:37
Отговор #13

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Щом държат до 180нм.няма да има ядове  :D. Колкото до вала 296градуса със 7,5мм лифт,но мотора съм то оставил на заден план всичко седи разглобено,като почна да го събирам ще направя яко снимки.Доста години се занимавах със силов тунинг на опеловия С20ХЕ и се състезавах по драговете.Имах Кадет с дросели и хубава електроника,а не мега.Наясно съм,че със дросели и електроника ще стане по лесно и ще се изцеди и някой кон повече,но нещо ме дърпа към карбовете,с тях се преближаваме повече към оригинала.Ето клип на Кадетчето ми  >:D https://web.facebook.com/todor.popgeorgiev/videos/vb.100000727942246/194960317204898/?type=3
А колкото до кормилното управление,ще остана със секторната кутия само ще я направя бърза.
Митак твоита РС-ка със каква секторна кутия е оригинална или  бърза?Интересно ми е,защото бях чел някъде,че по хомологация са излизали със бърза.

Януари 06, 2018, 22:28:45
Отговор #14

Неактивен malkiq

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравей.

Казвам се Костадин Кузмов, но всички ме наричат Малкия.

Намери ме в facebook или Viber или на 0887376636

Има с какво да сме си полезни, ще се радвам да поговорим.

П.П. Митаче, не подвеждай хората!!! Мен няма как да ме намерят в Шкода Форум България... там не съм желан... Темите и контактите ми се намират в Шкода Клуб България!!!

П.П. Днес се регистрирах за да се опитам да помогна на човека, скоро ще направя няколко теми и в този форум, дано са ви интересни.

Януари 06, 2018, 23:44:31
Отговор #15

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Сори, явно съм искал да напиша форума на Шкода клуб, но съм бързал и съм го съкратил грешно... не ми е за пръв път, подобна грешка май направих преди време и с пловдивските ретро клубове, които също са с близки именa, само разменен реда на думите. В алтернативния Шкода форум изобщо нямам регистрация...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 07, 2018, 12:49:37
Отговор #16

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Здравей.

Казвам се Костадин Кузмов, но всички ме наричат Малкия.

Намери ме в facebook или Viber или на 0887376636

Има с какво да сме си полезни, ще се радвам да поговорим.

П.П. Митаче, не подвеждай хората!!! Мен няма как да ме намерят в Шкода Форум България... там не съм желан... Темите и контактите ми се намират в Шкода Клуб България!!!

П.П. Днес се регистрирах за да се опитам да помогна на човека, скоро ще направя няколко теми и в този форум, дано са ви интересни.
Здравей веднага те добавям във ФБ,Видях ти темата във Шкода Клуб България и на мен ще ми е приятно да поговорим.

Януари 07, 2018, 15:13:10
Отговор #17

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Поздравления за проекта! Нещата се случват много качествено, видимо е, че се работи с много желание!А като говорим за такива коли, дайте линк към тази тема на колегата Костадин, че ми стана интересно. Имам регистрация в Шкода форума /правилния :D/ и търсих, ама не я откривам.

Януари 07, 2018, 16:45:55
Отговор #18

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Поздравления за проекта! Нещата се случват много качествено, видимо е, че се работи с много желание!А като говорим за такива коли, дайте линк към тази тема на колегата Костадин, че ми стана интересно. Имам регистрация в Шкода форума /правилния :D/ и търсих, ама не я откривам.
Благодаря!Наистина си я правя с огромно желание.Това е линк към на колегата темата http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/28918-%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%B0-110r/
И малко работа по вратите.Лявата се оказа доста изпъната,но имаше повечко корозирали места наи вече ниско долу където се събират външната и вътрешната част на вратата





Януари 13, 2018, 20:07:12
Отговор #19

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
работа по предния мост