Автор Тема: Шкода 130РС - реплика  (Прочетена 91033 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 02, 2021, 20:56:33
Отговор #270

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Имах и аз подобен оригинален палец Бош в делкото на пежото... обаче в един момент се прецака и почна да прекъсва още под 5000 оборота, опитахме номера с огъването, ама нещо не се получиха нещата, затова го пенсионирах и сега съм с обилновен. Не можах да намеря заместител, а оригиналният нов в Бош струваше от порядъка на 300+ лв.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 13, 2021, 21:01:05
Отговор #271

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Днес след дълго чакане,пристигна черешката на тортата,а именно джантите.За съжалени за днес нямаше метални вентили за тях и ще остане за утре да сложа вентилите,гумите и да ги монтирам на колата.
 



Април 14, 2021, 08:30:35
Отговор #272

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
брутални са  O0   

Април 17, 2021, 09:30:51
Отговор #273

Неактивен ОldSchool

  • Публикации: 76
Честито!Това наистина е финалния щрих завършващ визията на колата.  8))

Април 17, 2021, 16:19:17
Отговор #274

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Благодаря ви,днес ми дойдоха дългите метални вентили за тях и най накрая ги сложих на колата,от сряда съм в нерви джантите тук,а никъде в търновския регион няма такива вентили,е изтърпях още 3 дни и ето ги на колата





и разликата,като се има в предвид,че железните ми джанти са обърнати и са широки


Единствения проблем,който се яви,е е отзад 65мм шпилки ми дойдоха къси,тази  седмица ще взема по дълги и ще я изкарам за по хубави снимки

Април 19, 2021, 10:02:57
Отговор #275

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Страхотно изглеждат! С правилните джанти вече си е завършена кола, браво!

Юли 06, 2021, 21:38:13
Отговор #276

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
През изминалия уикенд беше Националния Шкода Събор,който се проведе в Габрово и по точно на поляната на Соколския манастир.Още от петък закарах Шкодата на събора,а събота на пистата в село Междене имаше и драг състезание със Шкодите,аз най вече и за това бях отишъл  :)).Колата реално след дино стенда от март месец не я бях карал,затова отидо рано на пистата да съм първи и си направих 10-15 старта сам,за да свикна с колата.С тези широки гуми седи като залепена,а и се оказа че спира също така,но най голямо впечетление ми направи вървежа на колата,някой колеги на пистата бяха скиптични,че колата може да върви със новите турбо Шкоди,но се оказа точно обратното,реално със около  200 коньови съвремени турбо Шкоди мога да ги бия без проблем и то със прилично разстояние пред тях.На пистата дойдоха и колегите Шкодажий от форума Момчил m_g и Митко Кранкенщайн.Всичко вървеше по вода,направих сумати стартове,колата се държеше супер, и накрая като се накарах бях обещал да дам за едно кръгче Шкодата на Митко,но чисто новия ми маркуч на помпата за съединителя гръмна и за съжаление Митака неможа да пробва колата.За финал всички фенове на марката се събрахме покрай колата за снимка за Шкода форума.
 

И за финал в неделя за награждаването ме наградиха с купа за реставрация на годината

Юли 07, 2021, 09:10:51
Отговор #277

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
друго си е да си си построил колата сам от нулата - браво за резултата, топ е отвсякъде!

Юли 07, 2021, 18:43:55
Отговор #278

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Всичко вървеше по вода,направих сумати стартове,колата се държеше супер, и накрая като се накарах бях обещал да дам за едно кръгче Шкодата на Митко,но чисто новия ми маркуч на помпата за съединителя гръмна и за съжаление Митака неможа да пробва колата.За финал всички фенове на марката се събрахме покрай колата за снимка за Шкода форума.

Това са бели кахъри, живот и здраве ще ги пробваме следващия път на Калояново :) От любопитство, какво време ти замериха там на 400 м. че нали с Момчил си тръгнахме веднага и не разбрах?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 08, 2021, 22:48:49
Отговор #279

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Митко,времена не са мерили,само на старта имаше светофар за да няма фалстартовеА това са 2-та клипа снимани от теб,за което ти благодаря.Шкодата с която се гоня е Октавия ВРС 1.8 турбо 180 коня заводски,на клипа не се вижда хубаво,но реално я дърпам с голяма разлика и даже връщам преди финала газта за да си спра спокойно
и един старт сам с вятъра  :D