Автор Тема: Шкода 130РС - реплика  (Прочетена 88523 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 04, 2022, 22:17:07
Отговор #320

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Ники,никой не ми е казвал,просто аз си помислих,че ще  закача тези обороти,проблема почва от 3800-3900 и след 4500 почва да отшумява.А за air correction jet-ове,това ми е ясно имено от там пооправих нещата.Оператора на диното,се хвана за главата вика голям яд с тея карбове,ако беше с една електроника и дросели за 10 мин. щеше да ми направи перфектни смеси във всички обороти.Между другото си е така,съботата настройвахме състезателния Кадет,на който съм механк,върти на диното,гледа сондата какво показва и с едно цъкване на копчето на лаптопа,оправя сместа.Много пъти съм си го мислил,да мина на инжекция,но така ми се разваля идеята,колата да е максимално оригинална.

Август 05, 2022, 10:21:14
Отговор #321

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Ясно Тошко! Ами радвам се, че накрая всичко е приключило с успех. И ми е ясно, че не се настройва лесно такава сериозна класическа бегачка, като твоя РС.
Просто се учудвам защо проблема се появява точно посредата на средните обороти! Там нещата със сместа и настройките на карбовете трябва да са най-лесни! Аз на тази кубатура и при този агресивен разпределителен вал с твоите карбове бих очаквал проблеми или в ниските и преходния режим от ниски към средни обороти, или в най-високите (даречем над 7000 оборота). Но точно в средните  ???. Ето една таблица на 5 двукарбураторни машини със сериозен спортен дух + моята скромна Костенурка (904ката на Порше си е буквално състезателна машина), която показва връзката между големината на дифизьорите и главните жигльори (дефакто се вижда как става избора на главните жигльори), които именно определят сместта в средните обороти. Ами от таблицата се вижда, че умножаваме размера на дифузьора с коефициент от порядъка на 4.2 ... 4.3 и получаваме размера на главните жигльори. И така няма как да сгрешим дотам, че да имаме яко обедняване или преобогатяване. Сега дали на финала ще остана примерно аз на 125 главни или 130 (както съм в момента) е въпрос на финна донастройка и дори аз не усещам никаква разлика никъде в оборотите между 125 и 130, но съм се презастраховал откъм обедняване с малко по-големи. В крайна сметка какви ти са дифузьорите и главните жигльори след последния сетъп?
ПС. Последното, което се сещам е, че това с преобготяването може да е свързано с емулсионните тръби. Има доста тънкажи с тяхния избор.
« Последна редакция: Август 05, 2022, 10:32:21 от Nik1600GT »

Август 05, 2022, 12:55:13
Отговор #322

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
Страхотна тема и страхотна кола се е получила. Поздравления колега.
Аз все пак искам да попитам каква мощност изкара на диното? Предполагам и на другите колеги ще им е интересно. :D
Извинявам се ако е написано някъде и не съм го видял.
Поздрави.  8))
Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Декември 01, 2022, 14:43:07
Отговор #323

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Предновогодишното ми чистене на картите с памет  ::) винаги води до намирането на някой забравен и некачен кадър.
Далеч съм от мисълта, че е шедьовър, но пък защо да не остане за историята.



Март 28, 2023, 20:58:18
Отговор #324

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Покрай другите ми проекти направо бях забравил,че я имам  ;D,но заради Класик рейсинг състезанието,се наложи да я събудя от зимен сън.но за да не ми се сърди и обух нови задни сликове.миналата година есента оправих проблема с прекъсването по завойте,като пуснах тръбопровод за излишно гориво.И така тази събота се отправихме към пистата в Калояново.Съботния ден беше за тренировки,но поради проблем с колата к която дърпах Шкодата,отидох късно следобеда,но все пак съумях да покарам малко и останах доволен,няма прекъсване по завойте даже иска да върти гуми,реагирва мигновено на подаването на газ,така записах и личен рекорд от 1:17,миналата година от три състезания,бях зациклил на 1:19.Тръгнах си спокоен към хотела.Неделя сутринта по време на състезанието,колата ми направи страхотен подарък,понеже бях рожденик  :D ,никакви проблем,яко раздаване на газ и  3те ръна,като си подобрих времето до 1:15:425.Така в моя клас до 1.4 завърших втори.Поради малкия брой участници в нашия клас,карахме заедно с до 1600куб.като и там времето ми е второ,което е показателно,че Шкодата може да се противопостави и бие по мощни коли.
Спонсора ми,но понеже е в Англия и като се чухме събота,ми каза ако има стълбичка,доживотно ще ми бластира безплатно детайли  :))



и малко арт снимки




Една от награждаването,веднага я пратих в Англия,да му мисли като ми е обещал доживотно бластиране

и една фамилна с жената и 2те деца

И един он борд от последния рън
&t=8s

Март 28, 2023, 21:57:10
Отговор #325

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Браво за класирането , страхотно сте си изкарали , но ти трябват повече тренировки  8))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"