Автомобили > Шведски автомобили

Шведските ми купета...

<< < (2/21) > >>

buhalab olimpia:
Честито изглежда много запазен.Колегата Лилков скоро продаваше един 4 врат мисля дали беше турбо непомня.

USfan:

--- Цитат на: buhalab olimpia в Януари 04, 2018, 18:32:27 ---Честито изглежда много запазен. Колегата Лилков скоро продаваше един 4 врат мисля дали беше турбо непомня.

--- Край на цитат ---

Привет, благодаря!  :)
Ами да, Орлин имаше доста време Класик 900 с 4 врати седан, но го продаде на Сашо със Сааб моргата-сервиз в Перник.
Неговия и той не бе с турбо, но с атмосферния 16в двувалката мотор, ако добре го помня.
Сега Орлин има 2 Ген 900 кабрио, доста хубав, с турбо 16в мотор.

А ето и снимки на салона, видимо и за моя радост, никога не е пушено в него.
Дефект обаче е, освен лекото нацепване на задната седалка отгоре, и отлепващия се плюш от корите на вратите.
На централното барче пък се вижда дилърово присадената Вебасто печка, която е по-сложния модел с програмируем таймер за пускане на греенето.































USfan:
Ето и снимки на мотора, оборудван с безупречно работещ мех. инжекцион К-Жетроник.
По делкото и запалит. уредба имаше предполагаем проблем, понеже колата пали трудно и работи на 3 цилиндъра.
Мислихме го с колегата Киро, за което му благодаря за консултациите,  :) но проблема с прекъсването не бе в крайна сметка там.

А на някои снимки, се вижда и липсващото панелче на предния ляв калник, което свързва оптически края на предната броня, с отвора за колелото.

USfan:
Ето и нещо друго интересно, някои от книжките, дошли с колата.
Освен тях, получих и двата оригинални Сааб ключа, както и 2 работещи дистанционни за релативно сложна, модел от началото на 90-те год, аларма Пираня.
Мислех, че са на шведски книжките, но доколкото разбирам, са на датски.

Та па повод с произхода на колата, ако може да се пошегуваме-
- О Дания, градина, обрасла с бурени!  :)) - както е казал Шекспир.
Но пък, контра на друга реплика от Хамлет, няма нищо гнило в Дания. ;)

Иначе има 10 см дебела папка, пълна с фактури за консумативи и леки ремонти, събрала всичко от 1987 год. насам.
От датските сервизи, през Скандинавия моторс у нас, чак до сега от последните му обслужвания от Аеро-сервиса.













SlaviZ0:
Страхотен автомобил. Около Коледа точно за един ден се появи и една с 4 врати, 2.0 турбо, 180 к.с. я бяха писали, още на старите номера. Имам оферта за един 900, 1983 година, спира ме само, че е атмосферен двигател, добре ли се справя твоя откъм динамика ?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия