Автор Тема: Шведските ми купета...  (Прочетена 74319 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 26, 2018, 10:59:55
Отговор #50

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Люси какво се случва със саабека? Има ли някакво развитие, сменял ли си гарнитурата?
'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Май 26, 2018, 23:01:23
Отговор #51

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Люси какво се случва със саабека? Има ли някакво развитие, сменял ли си гарнитурата?

А, Иване, развитие има, макар че е по-скоро логистично, огколкото монтйорско.  ;D
Откакто края на Март свърши зимата, Сааба не ми е излизал от полезрението.
Но, целия Април бях по провинцията, а сега пък през Май имах 2-3 седмици пътувания в чужбина, и чак от 3-4 дена съм в София, и се захванах с него.
Всъщност до момента захващането е, че го докарах от открито, в гаража ми да го разглобявам.

Бързането с докарването беше и да предваря най-вече, идващите градушки утре и понеделник за нашия район.
Всъщност то и целия Юни няма да ме има в София, така че преди отварянето на мотора през Юли примерно, ще му обърна внимание на козметичните ръжди.
А именно, още от утре му почвам да търкам и третирам с преобразувател, повърхностните ръжди около разните отвори и снадки по коша.
Открих и две места на повърхностна корозия, за късмет без дори полъх на пробиви, под мокета, и точно отстрани вляво и дясно на седалото на задната сезалка.
Там свършват задните тръбички на оттичането на отвора на люка, и изглежда са били запушени, и са задържали вода.

Та, първо му третирам ръждите дето ги има, запечатвам тия повърхности с нещо, пастирам превантивно и боята, че е хубава, и чак тогава свалям главата.
И евентуално, и надолу свалям и отвярям мотора.
А ето снимки от вчерашното докарване в гаража.
За щастие, отървахме засега по отн. на него, опасността от вече традиционното за БГ пролетно ледено шокане.  :))












Юни 02, 2018, 11:00:01
Отговор #52

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Както и обещах на хубавата шведка, :-[ че ще има дом при мен, след известно стоене навън, поразместих разни коли в основния ми гараж, и я прибрах и нея вътре.
Разбираемо първостенната ми задача, преди всякакви разглобявания и ремонти /мисля тия дни да сменя и спирачната течност, като преди това флъшвам системата/, бе да съхраня добрата обща субстанция на колата.
И, след два дена основно чистене вътре и отвън, и последващо пастиране, ето го резултата.

Оригиналната боя засия, и съм много доволен от състоянието и, както това на каросерията, така и общото на колата.
Та, драскотини или подбитости няма никъде /с изкл. на 1-2 едномилиметрови кръгли вдлъбнатинки отстрани по вратите/, няма и петна или деколоризация на черния цвят.
Салона е супер, а таблото, чудо невиждано за стар Сааб, няма нито една цепка от слънце и остаряване.
Специално по отн. на боята, както знаят колеги и фенове, а и професионалисти, по черния цвят всякакви бояджииски дефекти или повреди и зацапвания, моментално си личат.
Разбира се, покрай лошото осветление в гаража, и неползването на светкавица сега при снимането, даже не може да се добие представа за наистина реалната свежест на отенъка, който си е чисто черен неметалик, в така нар. Посолствено черен цвят /Ембаси блек/.

Другия най-огромен плюс на колата, освен хубавата боя, е разбира се, това под нея.
След като я вдигнах на крик и я огледах детайлно и отдолу, е че с изкл. на споменатите преди повърхностни ръжди около няколко пробити дупчици в моторния кош за алармата и печката, и под двете най-задни отточни тръби на шибидаха /тия места ги изшкурих и обработих сега с един останал ми Фертан/, колата няма ама абс. никаква корозия никъде другаде.
Целия под отвътре и отвън, праговете, коша на мотора, и рисковите при Сааб 900 1-ва Ген, дъна на врати, греди на коша, и предни вежди, всичко е абс. свежо, и все едно чисто ново, на антикорозионно заводско покритие.
Даже и гнездото на акумулатора, е абс. свободно от ръжди.

За 31 годишна кола, във екстремно важното каросериино отношение, тая кола е почти безупречна.
Не че нямам в момента и други над или почти 30 годишни коли, които са ми абс. свободни от ръжди, за мой късмет.
Такива неръждавейки /нормално повечето са били целия им живот сезонни летни коли/, са ми изцяло поцинкованите Ауди купе и Порше 924 еС, също и Голфа 1 кабрио, както и американките ми с дебели ламарини- Мустанг Фокси кабрио, Понтиак ТрансАм, и Олдсмобил Калаис Суприм.
Но тоя Сааб за 1-ва Ген. 900, която по принцип си гние, си е наистина запазена кола.
Визуално Голфа, Аудито и Олдса са видими тук на снимките.
А зад синята разчапрастена ) гаражна врата, се крие Мустанга ми 5.0 ГТ кабрио.

Ето и малко снимки от след пастирането на Сааба.
Домързя ме накрая само, да намажа и гумените елементи и уплътнения и броните с парафин, или някоя защитна паста.
Ама така или иначе, колата слънце няма да види поне до след ремонта на мотора, така че това няма да е проблем засега.

Да, в това помещение, Сааба е в приятелската компания на негови връстници.
Може пък, падне ли нощта, да си обсъждат истории от техните младини, кой знае. ))
Тематиката тук в основния ми гараж, както се вижда, а и при повечето ми коли, вкл. и другаде съхраняваните, твърдо се придържа към любимите ми спортни или двуврати модели от моята младост, които ги гледах като гимназист по морето, или пък по видеоклипове, а по късно и в чужбина, и за тогава ми бяха непостижими като за лисицата гроздето.  :D

Е, тематичността тук размиват леко само 1-2 броя по-нови 90-ски модели, дето карам за ежедневки, и държа в тоя гараж също /по-нови е условно казано, и Джага и Миатата са 1999 модели, догодина ще станат и те поне формално янгтаймери/, останалите коли са като пред дискотека в 80-те.  O:-)
Иначе, наблизо в едни други гаражи имам още няколко 80-ски модела, които също съм ги посъбрал групово по години на произход и каросерийни конструкции /всички от тях са спортни купета, а 2 специално са с тарги покриви/.

От виждащите се тук, Голфа 1 и Сааба с тия им лифтове, дебютират в 1987.
Олдса Калаис идва в 1985, а скрития Мустанг 3 Ген с 5.0 мотор Фокси боди, е 1987 модел.
В гаража без вратата пък се вижда Аудито яйце купе. Тази купе версията на яйцето 80, дебютира в 1988 година.

Как да е, ето малко снимки от разни и всякакви ракурси на този Фастбек 900.
Дойде ли Юли месец, а може би и чак Септември, зависи от времето ми, се хващам да отварям мотора, и да видим какво ще излезе.















« Последна редакция: Юни 02, 2018, 12:41:55 от USfan »

Юни 02, 2018, 11:02:12
Отговор #53

Активен USfan

  • Публикации: 10811














Юни 02, 2018, 11:03:44
Отговор #54

Активен USfan

  • Публикации: 10811





















Юни 04, 2018, 13:34:40
Отговор #55

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Люси, много в светнал саабека. Супер изглежда в компанията на връстници. Това ауди дето си го скрил в ъгъла , дръпни го малко назад да могат да напраят един белот :) Забележително е наистина ,че таблото няма пукнатини. Голфът 90 коня ли е?
'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Юни 04, 2018, 14:49:24
Отговор #56

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Люси, този гараж плаче за някой графити артист (от Бургас примерно) да го оцвети в автомобилна, или дискотечна от 80тте години, тематика.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 04, 2018, 15:27:36
Отговор #57

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Митко, да прав си.)
Гаража обаче, в тоя му охлузен вид, но с наличие на пръснати тук там почти идеални янгтаймери за фон, вече е бил място за снимане от известни фотографи, на 2-3 демонстрационни сесии на хардкор тунинговани у нас коли.
1 Фолц, и 1 Ф-бърд, тунинговани от Хед снимаха тука, както и тунингованото на салон от Вилнер, БМВ 330 на колегата Стефчо.

Тръгна ли да го освежавам и ремонтирам, определено трябва да измисля някакви декори по стените.
Нещо 80-ско, определено!
Напр, Флоридски залив и залез, с бялата Тестароса от Маями Вайс, с до нея разгърден до пъпа, но в копринено костюмче, )) Дон Джонсън до нея.
А още по-добре пък, руси къдрави германки по цици, държащи спойлери Хелла и джанти ББС.  O:-)

Люси, много в светнал саабека. Супер изглежда в компанията на връстници. Това ауди дето си го скрил в ъгъла , дръпни го малко назад да могат да напраят един белот. Забележително е наистина ,че таблото няма пукнатини. Голфът 90 коня ли е?

Не точно... Нещо по-интересно има под капака, от спрямо масовките 1.8 моноинжекция 90 коня.
Може и да уточним, че при късните Голф 1 кабрио, освен моноинжекция 1.8 с 90 коня, и карб. 1.6 с 75 коня, има и 1.8 електронни многоточкови инжекции, които катализирани са по 95-97 коня.
Такъв мотор напр. има колегата Методи от БАК Ретро, в неговата 1-ца кабрио. И тоя почти 100 коня мотор, движи добре единицата.
Но моя е снабден с нещо по-динамично, а и една идея по чаровно на респонс при подаване на газ.

А именно, моята 1-ца фабрично е оборудвана с върховия и ултрарядък за последните години на Голф 1 версиите с дебелите брони, многоточков, така нар. мех. инжекцион К-Жетроник.
В случая, тоя К-Жет е некатализиран, понеже е правен за италианския пазар, и е с пълните му 112 коня.
Тенденциозно търсих и К-жет да е с пълната мощност от 112 коня, но в комбо с новите брони след лифта от 1988 год.
това тия лифт версии са по добре антикорозионно обработени от каросериийния производител КАРМАН, от спрямо първите 1-ци с тесните брони.
E го мотора, иначе стандартния за Голф 2 ГТИ, К-Жетроник 1.8 литра.



Та, съчетание на дебели брони с К-жет, екстремно трудно се намира.
Доколкото мжоже да се вярва на сайтове по нета, от последния лифт 1-ци с дебелите брони, правени в периода 1988-1993р само под 2% от общото производство, са били снабдени с К-жетроник 112 ковня мотора.
такъм мотор напр има и голфа 1 на колегата ники1600гт, но неговия е от стария лифт с по-тънките брони, където мех. инжекция е била една идея по разпространена.
Като добавим и претенцията ми за готин ориг. цвят, както и някои нужни баш при това кабрио екстрир като електр. гюрук, търсенето се проточи.
Абе, костваше ми 3-4 години време, до намирането и купуването на тая хубава единица.
В крайна сметка, успяха през 2005 год, да ми я намерят едни джамбази.
И вече за изкарани 10 лета по морето1 и 2 в София, все още съм много щастлив с нея.

А Аудито купе, то направо е още по-оригинално и от Сааба.
И него го търсих в точно определен Спек, с някои нужни и конкретни екстри, и да е с готин ориг. цвят, бая време.
Както знаят по-четящите тук, бе представено в рубриката- Янгтаймер на месеца, в сп. Автокласика преди 3 години.
Повече снимки може тук да му се видят, както и скан на статията за него.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2104.80.html
« Последна редакция: Юни 04, 2018, 16:20:09 от USfan »

Юни 04, 2018, 22:37:10
Отговор #58

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Ще се разровя за снимки на моята единица кабрио. 87-ма беше бяла с червен таван и бял кожен салон. По мой спомен беше механична инжекция. Много се бях внаниачил да я правя широка броня. Намерих вежди и прагове от Канада, но дебели брони така и не можах да намеря и си я карах така. Много беше приятна. Имам спомен за 112 коня също , но може и 90 да е била.
'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Юни 04, 2018, 22:55:14
Отговор #59

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
То не е много по саабска тема , но ето няколко снимки на единицата кабрио





A ето и снимка на аудито ми купе, което беше 2.3 5 цилиндрово куатро  и беше адски гроб... :) Ходих от Портланд да си го докарам...Голяма грешка беше тази кола




'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack