Автор Тема: Opel Rekord Olympia P1 1700 1958-59 - молба за малко помощ  (Прочетена 12554 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 22, 2018, 21:49:55
Отговор #30

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ако госпожата убеди НАП,НОИ,жената,дъщерите,внуците ... аз ще се жертвам!
п.п.Битката ще е жестока :))
retrobs.com

Януари 23, 2018, 15:44:58
Отговор #31

Неактивен mds

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Здравейте отново на всички :) нямах възможност да вляза във форума затова и не съм писала,а и да си призная честно не видях да е зададен въпрос към мен :) хубаво е,че има различни мнения това е реалността и точно това ми трябваше :) Пределно ясно ми е,че по колата има много работа и пари,които ще се инвестират,също така и че е доста масов модел за времето си.Но когато някой човек има желание да закупи подобна кола е на ясно с това какво стои зад нея, под сравнението "гнилоч" разбирам,че е абсурдно да се предлагат за продажба стари коли в сравнително лошо състояние.Не задължавам или манипулирам някой да я купи,ако предложеното съвпада с желанието и нуждата на някой - чудесно,иначе не мисля въпроса си за лош особено тук.Преди колата да е отишла за старо желязо съм морално задължена да попитам.Няма да имам възможност да се погрижа за нея,така че ще остане в това състояние. Относно коментарите на последните колеги (хромовата_епоха и РумбатаБс) - това като ирония ли да го тълкувам или конкретно предложение за реставрация на колата срещу определена сума?Мисля си,че няма смисъл да я реставрирам аз,тъй като нямам тези средства като инвестиция,а и няма кой да я кара след това.Т.е пак ще е за продажба,но доколкото разбирам в България няма пазар за тези коли.Предпочитам да я дам на човек,който има желание и яснота какво да я прави.

Януари 23, 2018, 16:30:42
Отговор #32

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
И още една, може би малко глупава идея, понеже от търговия не разбирам особено... но все пак, може да се обадите на човека от обявата на предната страница / https://m.cars.bg/offer/c2381892 / и евентуално да се договорите за някаква кооперация по продажбите - неговото купе е изкърпено и здраво, но пък изглежда има доста липси, които могат да се попълнят с останалите ви резервни части. Истината е, че когато се купува подобен автомобил, бил той за тотална реставрация като вашия или незавършен проект, като от горната обява винаги е добре да се осигури втори за донор + достатъчно части. Това би било голям бонус за евентуалния мераклия-купувач, за да не започва от нулата да търси всичко с доставка от Германия на високи цени + транспортни разходи. Както вече се изясни по-горе, дори за супер масовите костенурки вече трудно се намират изгодни и качествении части, камо ли у нас.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 23, 2018, 16:53:15
Отговор #33

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
.                       
« Последна редакция: Януари 23, 2018, 17:53:47 от тетевен »

Януари 23, 2018, 17:01:59
Отговор #34

Неактивен mds

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
.                        Просто  не  Ви,  Разбирам......аз имах  желание да я закупя но. Вие. просто. не ми. отговорихте.Колегите я оцениха на 1000 лв.  и аз Ви ги давах.         .,,..И на вьпроса Ви  на ЛС ....Колко давате Ви  отговорих.1000..........това е....даже са и много.      ПОЗДРАВИ.

Отговорих Ви на личното съобщение преди около час :) Зададох и въпрос - цената Ви с части ли е или без. Като цяло мислех да се обаждам и пускам официална обява,когато все пак видя какви части има за колата,защото искам да продадем всичко заедно.

Януари 23, 2018, 17:20:02
Отговор #35

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Мисля, че за цената без частите по-нагоре беше споменато, че е малко по-висока от тази за скраб, дори в чужбина положението няма да е много по-различно. За да се търсят "европейски" цени от порядъка на 2-3000 евра има обаче една подробност, която май досега не засегнахме тук, а именно че наистина ценните екземпляри макар и в лошо състояние, освен да са максимално оригинални и комплектни, трябва да са по възможност нереставрирани до момента и с /или поне частично/ оригинална боя. Докато този ми изглежда поне веднъж да му е правен основен тенекеджийски ремонт, при това вероятно дори още по соц. време, което никак не е в негова полза... защо ли? Това е една друга дълга тема...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 23, 2018, 19:18:15
Отговор #36

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Частите както казах би трябвало да са бонус към колата. Сега има и един такъв момент - ако има пълен комплект перфектни лайсни, брони, фарове, стопове и прочие никелирани елементи би имало разлика, но силно се съмнявам. Обикновено такива части излизат заедно с перфектно съхранявани а гаржни автомобили, а не оставени на произвола на съдбата на открито.
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Януари 23, 2018, 21:15:19
Отговор #37

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
Ето ви едно реално решение. Събирате всички части, правите един голям албум с подробни снимки и давате линк към тях. Разберете се с администратора да пуснете колата на търг тук с начална цена 1000лв. Тогава ще разберете истинската стойноост. Ако никой не я купи, значи не струва толкова. А за да се продаде за повече, трябва да я искат минимум двама души. Пазара е този, който определя стойността на всяка кола....останалото са празни приказки.

Януари 26, 2018, 16:50:39
Отговор #38

Неактивен mds

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Проверих колата коя година е спряна от движение - 2007г значи е стояла 10 години

Януари 26, 2018, 21:18:30
Отговор #39

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Това колко години е стояла има значение единствено за данъците и настоящият статус на колата->дали е документално изрядна,обременена ли е с някакви тежести,може ли да се прехвърли и т.н.....
Разгледайте какво има като рез.части,някакъв опис,снимки,защото някои неща може би биха били полезни и ценни при евентуална продажба и реставрация.
И някаква оферта->искам толкова!!
Невидимата ръка на пазара ще Ви покаже правилния път
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001