Автор Тема: Интересни Трабанти  (Прочетена 112378 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2012, 23:02:20
Отговор #40

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
Ачо или Алекс все едно- Ледена епоха- пич та дрънка :)
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Март 17, 2012, 21:02:50
Отговор #41

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18018
  • Йордан Георгиев
Ето снимки от днешния траби фест във В.Търново :) За съжаление отидох малко късно, но видях колегата ivo919 тъкмо до като му вземаха интервю от една телевизия :) Има го сниман в жълто-черния Трабант кабрио с раздувките :)
Снимал съм само по-интересните неща ...

http://www.album.bg/j_georgiev/albums/182958/

Март 17, 2012, 21:59:15
Отговор #42

Неактивен gogo

  • Публикации: 255
Браво на теб,колега!И по новините по БТВ имаше кратък репортаж за интересното събитие.Мисля,че предпоследният Трабант,който си снимал е с четиритактов двигател.Модел от последните Трабанти,които се произвеждаха.През 2000г. или 2001г. в Русе видях на живо такъв,и може би е същият.

Март 18, 2012, 00:54:36
Отговор #43

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18018
  • Йордан Георгиев
Браво на теб,колега!И по новините по БТВ имаше кратък репортаж за интересното събитие.Мисля,че предпоследният Трабант,който си снимал е с четиритактов двигател.Модел от последните Трабанти,които се произвеждаха.През 2000г. или 2001г. в Русе видях на живо такъв,и може би е същият.
за предпоследния не знам ... може само да е с подменени брони и визия, но по-горе има едно друго русенско комби, което със сигурност е от 4-тактовия и е в оригинален final edition вид :)

Март 18, 2012, 12:00:47
Отговор #44

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
за предпоследния не знам ... може само да е с подменени брони и визия, но по-горе има едно друго русенско комби, което със сигурност е от 4-тактовия и е в оригинален final edition вид :)
Двете русенски комбита с пластмасовите брони са си точно с 4-тактов мотор от VW и на табелките им си пишеше "Произведено в обединена Германия"  :))

Много ми хареса зеленото русенско комби с белия таван . Силно представяне на габровската група - тези коли бяха като от музей  :o Интересен технически ми беше синия Трабант Прототип , работещ на бензин , масло и водород? Човека каза , че разхода намалял до 30% .

Малко снимки и от мен ТУК

http://vbox7.com/play:9567392df0

И клипче с победителя в майсторското шофиране
http://vbox7.com/play:e6736cbd8f

Март 18, 2012, 14:36:34
Отговор #45

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3765
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
за предпоследния не знам ... може само да е с подменени брони и визия, но по-горе има едно друго русенско комби, което със сигурност е от 4-тактовия и е в оригинален final edition вид :)
Двете русенски комбита с пластмасовите брони са си точно с 4-тактов мотор от VW и на табелките им си пишеше "Произведено в обединена Германия"  :))

Много ми хареса зеленото русенско комби с белия таван . Силно представяне на габровската група - тези коли бяха като от музей  :o Интересен технически ми беше синия Трабант Прототип , работещ на бензин , масло и водород? Човека каза , че разхода намалял до 30% .

Малко снимки и от мен ТУК

http://vbox7.com/play:9567392df0

И клипче с победителя в майсторското шофиране
http://vbox7.com/play:e6736cbd8f
Колегата  от Бургас с ,, Прототипа" е развенчал технологично мита , че на двутактов ДВГ  не може да се постави горивна уредба с Браунов (HHO газ)
тоест водород + кислород.
Това се получва , като се постави и синхронизира отделна електрическа помпа за дозиране на маслото. Поиграл си е доста , Евалла  :) :) :)му!
Резултата , не се и съмнявам , е бил впечатляващ!
Времето е било супер и настроение никак не е липсвало! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 18, 2012, 19:36:37
Отговор #46

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
да внеса и аз малко светлина по вьпроса за двата трабанта комби от русе пьрвото бяло комби е четиритактово оригинално сьс двигател на vw-1.1 второто русенско комби бежево на цвят е сьщо четиритактово оригинално е било сьщо с двигател на vw-1.1 но впоследствие е сменен с сьщо четиритактов двигател на vw но вече 1.3 след което се сдобива и с задни дискови спирачки и сьответно и по модерни алуминиеви джанти броните и стоповете са оригинални слагани са на последните модели само

Март 18, 2012, 21:38:48
Отговор #47

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
интересно може ли снимка на тези двигатели от vw

Март 18, 2012, 23:25:09
Отговор #48

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
интересно може ли снимка на тези двигатели от vw
Намерих в старите архиви само на това с 1.3 и на едно с мотор от Тико  :) На мотора на оригиналното 1.1 имаше също логото на Ifa . Капака и самия кош са коренно различни , резервоара е отзад .

Март 19, 2012, 06:59:29
Отговор #49

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
интересно! това все едно гледам двигателя на моето vw Поло като знам то как бяга не ми се мисли Трабито какъв истребител е
на времето се опитахме да вкараме двигател от сузики марути не много успешно  :( да съм имал тва инфо межеше още да е има колата ....