Автор Тема: TRABANT 601S 1.1 - Сбъдване на една мечта  (Прочетена 10643 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 25, 2018, 11:28:52
Отговор #10

Неактивен vasko__2

  • Публикации: 40
Парно има ли?

Януари 25, 2018, 11:33:19
Отговор #11

Активен USfan

  • Публикации: 10810
Адмирации колега, за решимостта да внесеш, и за добрата покупка.  :)

1.1 и аз много ги харесвам.
Карал съм от българските 1.1 едно комби, и наистина доста се различава от 2 цилиндровия в много отношения.
В БГ поне съм виждал само 2 комбита, седани не, може само комбита да са внасяни.

Януари 25, 2018, 14:32:20
Отговор #12

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
За решението да я внеса се стигна след доста мислене проучване и още куп неща Не знам още колко е добра покупката в интерес на истината колата на живо не съм я виждал всичко се развива по интернет пространството Комуникацията с продавача уреждане на превода на парите превоза и още куп неща не съм и предполагал че е  ще такъв филм Честно казано ако сега се наложи да го повторя не бих се навил Колата е в Румъния и до дни ще е в Бг
Парно има ли?
Естествено че има двигателя е с водно  не с въздушно охлаждане като 2тактовия този е като на поло  4цилиндъра 4 такта 1043 куб и 30кв

Януари 26, 2018, 15:08:39
Отговор #13

Активен USfan

  • Публикации: 10810
Тук е добре да вметнем за колегата Васко, че и 2-тактовите по принцип имат парно.
И ако парното ако е изправно, е прилично силно на духан е и отопление на салона, след като загрее колата.

Eто подробни обяснения, в случая- оригинал на немски.  :)

https://www.motor-talk.de/forum/trabant-600ccm-wie-heizt-der-wagen-t2348429.html?page=2

Януари 26, 2018, 16:08:39
Отговор #14

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Имат да, ама условно :D Братовчед ми навремето си купи Трабант, чисто нов, от Мототехника! Пътувахме към София, зимата, времето бе като сега като температури. Половината път на топло /условно :D/, половината на студ. Парното на двутактовият Трабант, работи само при изкачване, при спускане забрави! Отделна тема е, ако някъде по гърнето има неплътност - в купето става по-зле от газова камера в Аушвиц :D.

Януари 26, 2018, 16:15:32
Отговор #15

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Имат да, ама условно :D Братовчед ми навремето си купи Трабант, чисто нов, от Мототехника! Пътувахме към София, зимата, времето бе като сега като температури. Половината път на топло /условно :D/, половината на студ. Парното на двутактовият Трабант, работи само при изкачване, при спускане забрави! Отделна тема е, ако някъде по гърнето има неплътност - в купето става по-зле от газова камера в Аушвиц :D.

Това далеч не е вярно , или си е бил махнал гумената тръба към парното  или предното му гарне е било скъсано и не го е пускал щото пусне ли го ще се издушите ;)

Мога да кажа , че трабанта има едно от  от най добрите парна , колата не е нужно да загрява за да почне да топли , а топли моментално като се ползва двойната риза на предното гърне и топлината от самото гърне влиза в купето . Става турска баня, стига елементарната му система да работи .

Аз имам Трабант от 84та година та до ден днешен.

Януари 26, 2018, 17:55:03
Отговор #16

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Не споря, може и така да е, споделям лични впечатления. А не съм и наясно с Трабант.

Януари 26, 2018, 17:57:36
Отговор #17

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
Честито за придобивката! Със здраве да си го караш, и много километри да му навъртиш! В оригинален вид ли ще го оставяш или ще го правиш по свой вкус?
Мерси за пожеланията  Мисля да си го карам оригинално това си е чара му имам си тунингован вече

Януари 26, 2018, 18:00:13
Отговор #18

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
колегата е прав когато всичко е на мястото малки въздуховоди които насочват струята от вентилатора и има кожуха на мотора трабантовото парно почва да духа веднага

Февруари 01, 2018, 20:26:20
Отговор #19

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
Ето че вече е на Търновска земя и една малка щастлива фенка
« Последна редакция: Февруари 01, 2018, 21:14:15 от ivo919 »