Автор Тема: Поддръжка и освежаване на кожени седалки и салон  (Прочетена 8878 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 25, 2013, 18:08:23
Отговор #10

Неактивен Tasmanian_Devil

  • Публикации: 38
Благодаря за съветите! Едната шевна машина е руска, другата е сингер от преди 60 години минимум. Ще видим какво ще стане. По зле от това няма да стане, че ако ми хареса как става може и лявата да направя.
Поздрави.
Fiat 125p 1980г.
Инструктор за обучение на водачи на МПС

Февруари 26, 2013, 13:24:52
Отговор #11

Неактивен старец-текезарец

  • Публикации: 22
Когато шиете кожата, предварително я напръскайте с парафин или онези спрейове за освежаване на табла за да е по - мека и лесно да се плъзга по машината при шиене.

Декември 17, 2015, 00:43:31
Отговор #12

Неактивен retrofuture

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Преди няколко години продадох верния си мерцедес 190 D с кожен салон в перфектно състояние. Към момента на продажбата колата беше близо 20 годишна, а километрите вероятно са били около милион имайки предвид, че е бил немско такси. Не знам каква кожа са слагали в 190-ката, но докато беше моя не съм я мил или мазал с каквото и да е. Имам познати със Сааби, в които пише, че слагат Fine Scottish Leather и за няколко години салоните им се напукаха доста ,въпреки че ползват някакви мазила. Сега гледам, че и моя салон в новата кола на места се заносва. Явно без някаква козметика няма да мине - изглежда германцие са осъзнали грешката си, че не трябва да правят чак толкова здрави коли като W201 W124 W123. Гледам по магазините се продават най-различни препарати, но идея си нямам кой реално струва нещо понеже както споменах до сега не ми се беше налагало. Отделно се притеснявам, че ако не ползвам правилния може да влоша нещата. Предвид това, че форума е за реставрация и класически автомобили мисля, че тук бих получил най-компетентни съвети. Благодаря предварително.

Януари 15, 2016, 11:42:45
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето и един немски гид за поддръжка на кожи.






Март 09, 2018, 16:58:16
Отговор #14

Неактивен restoration-bg

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
    • restoration-bg
..................
« Последна редакция: Март 15, 2018, 12:22:02 от Speeder »

Март 10, 2018, 13:59:09
Отговор #15

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
За възмездна работа, избор има-къде по евтино и некачествено, къде по скъпо и качествено, а понякога и скъпо и некачествено. Щом имате желание да помогнете-моля, направете го в темата. Зададените въпроси са налице-какви препарати се използват за отпускане и омекотяване на изкуствена кожа, как може да се направи поправка на спортна седалка Кьониг и как да се направят разкрой, декоративни шевове и ушиване на предна седалка на Полски фиат 125П, по възможност-с домашна шевна машина. Ако вие и вашите специалисти можете да предложите безвъзмездна помощ тук, едва ли ще загубите тези хора като клиенти, тъй като те така или иначе са решили да се опитат сами.

Ето един канал, който може да даде някаква обща представа за тази част от реставрирането на един автомобил:
https://www.youtube.com/channel/UC7J11queLdWGtJLZBx5Vq7Q/videos

Обърнете внимание на работата по салона на Волгата. Машината на човека е професионална.
П.С.Аз също се интересувам от темата. Но за съжаление нямам никаква представа от шевни машини.

Март 15, 2018, 12:23:12
Отговор #16

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Frysco, благодаря за уместното мнение!

Линкове към сайтове и три реда реклама не са достатъчни.
Очакваме от колегите повече!

Ако не, изтриваме всичко.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"