Автомобили > На изток от Желязната завеса

ВАЗ 21011 - 1976 г.

(1/5) > >>

Martev:
 Здравейте, ето я и моята Жужа. Произведена 1976 г., закупена от Мототехника Стара Загора. Гаражна на реални километри, поддържана от мен през последните 20 години, а преди това от баща ми ( да е жив и здрав ). Без ремонти с няколко външни забележки, но все пак събира погледите. Enjoy ;)







krankenstein:
Хубава е колега, предполагам и на оригинална боя още... само годината на производство ме съмнява малко, моята бивша е комби 2102 от същия набор, оригиналният черен рег. номер беше серия СШ, но таблото е по-стария модел с хром лайсна, не имитация на дърво, а скоростомера е сив, а не черен. Не знам от коя година започват да излизат с новото табло, по-добре някой експерт по ладите да каже.

m_g:
Мите, това е 21011 - Лада 1300, не е 2101/02. Логично от началото на производството си през 1974г. идва с табло и уреди 21011. На 01/02 слагат табло 011 през 1978г с цел унификация (и минават на електрическа пръскалка). Има и една къса серия 01 с крачна помпичка и табло със сребриста лайсна без помпичка. При 011 ранните са само с крачна помпичка, както е и на ранните 2103 (1500).
Като почнеш да гледаш - предната маска с 4 отвора, броните, решетката, мигачите, целия интериор, задната маска, стоповете и тавана са различни спрямо чистата Жигула 2101.
Това купе (21011) се задържа на конвейера чак до 1988, но като автомобил 21013 (купе 21011, мотор 2101). 21011 я спират 1981 във връзка с пускането на 2105, която пак е 1300, ама ремък.
В провинцията на 1300 им викат "катъри". Двигателят е тих като на Жигула (1500 и 1600 реват повече), а тегли доста прилично. В крайна сметка на 855кг суха маса 65 коня стигат за доста прилична за средата на 70-те динамика. Това по времето, когато базовия Кадет е 40 коня. На фона на другите соц коли 1300 си е била обект на завист и признак за добра позиция в обществото. Поне в 1976г.

Поздравления за автомобила, вече не останаха такива. Много ми допада характерния за соца балатум и барче с часовник.

USfan:

--- Цитат на: krankenstein в Януари 31, 2018, 14:25:59 ---Хубава е колега, предполагам и на оригинална боя още... само годината на производство ме съмнява малко, моята бивша е комби 2102 от същия набор, оригиналният черен рег. номер беше серия СШ, но таблото е по-стария модел с хром лайсна, не имитация на дърво, а скоростомера е сив, а не черен. Не знам от коя година започват да излизат с новото табло, по-добре някой експерт по ладите да каже.

--- Край на цитат ---

Хах, е това вече си е тотално автопадение, Митко е много неинформиран.   O:-)
Да бъркаш 2101 с 1300, е визуална и не само, грешка, дето даже и 16 годишния ми син /който да кажем, Алеко от БГ версията на последните Мускали не различава/ не прави.

Иначе поздравления колега, много е хубава.  :)
Приятел на нашите имаше нова такава, купена 1976, беше червена с черен винил салон.
На динамика твоята не знам как е, но онази на яки ръчки превърташе гуми от 1ва на 2ра, а даже и цвикваше пак от 2ра на 3та.
Много по-силно от стандартна Жига върви 1300.

Martev:
  Радвам се, че ви харесва колеги. Колата е с оригиналната боя, а относно барчето, то е направено от метал, лично от бащата (не е купувано) по моя идея, още като бях на 18 години. Облечено и залепено с някакъв вид кожа (изкуствена предполагам).
За динамиката на колата незнам какво да кажа..... все пак сме 21 век :) Аз винаги съм си я гледал и пазил и за годините си е пушка :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия