Автор Тема: Plymouth P6 sedan 1938 г.  (Прочетена 7624 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 01, 2018, 22:18:00
Прочетена 7624 пъти

Неактивен ivanpetkov072088

  • Публикации: 11
Здр колеги от няколко дни съм собственик на въпросното возило, което забелязах преди около 6 месеца , но едва сега успях да направя сделката. Та колата е произведена 1938г. , а в Бг е от 1966г като последните 30г не е била в движение.
Двигателя според хора запознати с колата е сменен още на времето с Газ лимотов.
Колата беше без надзор дълги години в центъра на циганска махала и до преди няколко месеца си имаше навес на тавана , но братята лека полека са го изнесли заеднобсъс задните калници.
« Последна редакция: Февруари 02, 2018, 08:44:38 от dido1903 »

Февруари 01, 2018, 22:43:46
Отговор #1

Неактивен ivanpetkov072088

  • Публикации: 11

Февруари 01, 2018, 22:45:15
Отговор #2

Неактивен ivanpetkov072088

  • Публикации: 11


Февруари 01, 2018, 22:53:32
Отговор #3

Неактивен ivanpetkov072088

  • Публикации: 11

Февруари 01, 2018, 23:57:21
Отговор #4

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Двигателя според хора запознати с колата е сменен още на времето с Газ лимотов...

Едно уточнение - двигателят най-вероятно наистина е от ГАЗ-51, известна като Молотовка, от името на Вячеслав Михайлович Молотов, чието име е носил заводът ГАЗ до 1957 год.
Така че Молотов, а не лимотов. Или най-добре просто ГАЗ-51.

Февруари 02, 2018, 09:38:46
Отговор #5

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Честито и тук за интересния автомобил!
Според мен е по-реално да се предположи, че колата е в България още от нова. Просто през '66-та явно е била пререгистрирана, без да са останали данни за предходната регистрация.
Относно реставрацията - според скромното ми мнение, е добре да купиш един цял автомобил от групата на Chrysler и да си прехвърлиш от него основните агрегати и инсталации. Намират се движещи се коли, с лоши купета, чиито цени вероятно няма да са страшни. Оригиналните части ще са трудна задача, така че ще е по-добре поне да са от същата марка. А кой знае, след време може и да си намираш оригинални и по малко да повишаваш автентичността й. На пазара у нас има какви ли не Chrysler-и - дизел, бензин, предно, задно, 4х4... По обявите даже има един Voyager 4х4, за Cherokee да не говорим...
Успех с проекта!

Февруари 02, 2018, 11:02:10
Отговор #6

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Задните калници вероятно ще са проблем, единствено по въпроса се сещам да се обърнеш към Кирил Николаев от с. Сусам - той прави къстъм хот роди с подобни форми и калници практически от нищото. Пригаждане на механика от по-нови и съвременни модели също е негов специалитет ... само ще трябва да се приготвиш за сериозни финансови инвестиции, доколкото знам клиентите са му меко казано доста заможни хора ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 02, 2018, 13:17:01
Отговор #7

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Като гледам извивката---същата е като на текезарката-ГАЗ-69---само трябва малко да се разширят- което не е проблем.

Февруари 02, 2018, 13:49:32
Отговор #8

Неактивен ivanpetkov072088

  • Публикации: 11
Калниците не са такъв проблем говорих с фирма в Кърджали , която може да ги направи без проблем . Имат програма , която по снимки и елементарни размери може да го разчертае на лазер, валира и заварят. На следващия ден започнах да разглобявам след работа и свалих някои тенекийки . И доста се учудих явно мн слоеве боя през годините са допринесли за ограничаване на корозията. Тавана беше хлътнал от ползването на автомобила за стълба за изнасяне на гаража и той с няколко удара се намести , а под кита се показа чисто желязо. Мотора си има масло и явно след ревизията не е пален и скоро го очаква пълно разглобяване. Мисля първоначално да пробвам да запаля наличния мотор има си стартер , водна помпа и назад задвижването е закачено.  Ще съм мн благодарен , ако някой ми предостави схема на окабеляването на мотора
-подредба на кабелите на делкото по цилиндри
- окабеляване на бобини и др.
-или някой да продава цялата инсталация по мотора от Газ
« Последна редакция: Февруари 02, 2018, 14:08:37 от ivanpetkov072088 »

Февруари 02, 2018, 17:07:19
Отговор #9

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Дай снимка на таблото.    Останало ли е нещо....