Автор Тема: Кой, кой е... представете се!  (Прочетена 195500 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 18, 2018, 12:45:11
Отговор #190

Неактивен Presy0

  • Публикации: 36
Ех, аз да можех да спася на дядо ми вартбург-а.. Но съм бил на 1 годинка, когато са го изхвърлили за скрап.. Все още ми е жал много за него..
А проблема му е бил, че не е настройван периодично двигателя и накрая започнал да гори двойно повече.. Та дядо ми решил да го изхвърли..

Октомври 29, 2018, 13:59:28
Отговор #191

Неактивен ГеоргиБс

  • Публикации: 101
Здравейте!
Казвам се Георги Митев и съм от Бургас.Работя като счетоводител в частна фирма.Имам слабост към ретро Мерцедесите и по-точно към w123.Първият,който си купих беше 2.4D,1983г.Сега имам друг,пак 2.4D,1981г.Също така харесвам много
 италиански и френски ретро автомобили/ а бе като се замисля....всички, щом са ретро/



Ноември 30, 2018, 17:48:25
Отговор #192

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Здравейте!
Казвам се Георги Митев и съм от Бургас.Работя като счетоводител в частна фирма.Имам слабост към ретро Мерцедесите и по-точно към w123.Първият,който си купих беше 2.4D,1983г.Сега имам друг,пак 2.4D,1981г.Също така харесвам много
 италиански и френски ретро автомобили/ а бе като се замисля....всички, щом са ретро

Всичко след Ponton, Heckflosse и Pagoda е Newtimer!

Ноември 30, 2018, 17:55:49
Отговор #193

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Да се представя и аз, казвам се Кръстьо и съм (очевидно) от Пловдив!

След 30 и кусур години следване и гурбет далече на Изток от 2-3 години опознавам родината, за да я обикна!

Въпреки дългия престой на Изток, като възпитаник на НЕГ "Бертолт Брехт" съм изкушен предимно от немските автомобили. Фамилна обремененост, дядо Кръстьо е карал верочтно първия частен Мерцедес (W120) в Пловдив, татко - Опел Рекорд А. За интересът ми към автомобилите заслуга има и нашият добър семеен приятел чичо Юли Славов, ветеран съдия по ралитата.

Аз съм карал всякакви коли, и азиатски, и европейски, а ежедневната, която карам в момента е Хечо ен Мехико.

Отскоро съм част от вас  - купих си една купчина ламарини от Стара загора за 400 лв, ще видим докъде ще я докарам…

Преди двайсетина години с големия ми син Веско на излет на Великата китайска стена


В Измир с костенурката на един приятел:



Снимка с един набор в бившето ГДР:


Тук съм на 4 годинки с дядо Кръстьо и неговия Mercedes-Benz 180b "Ponton" [W120] - вероятно първия частен Мерцедес в Пловдив след Девети, купен от Панаира през 1956.


40 години по-късно, римейк на историческата снимка с малкия ми син Влади. Дали колата е по-добра?



Март 03, 2019, 12:50:40
Отговор #194

Неактивен Тери

  • Публикации: 326
Привет, аз съм Тери, в Англия съм. Класически автомобил нямам, но обичам да ходя на сбирки и да снимам. Форумът ви е на много приятно интелектуално ниво и ще ми е приятно да намеря място в него  O:-)  :D

Април 15, 2019, 12:57:28
Отговор #195

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Здравейте,

не съм се представял официално до момента, макар с голяма част от вас вече да се познаваме лично. Казвам се Ивайло, от Пловдив, към момента съм на 31 години, фен на автомобилите откакто се помня. Занимавам се с производство на изделия от неръждаема стомана, производствената база и машините в нея страшно много ми помагат в хобито.
Във форума съм вече от доста години, четях и прелиствах дълго преди да имам "ретро" автомобил. По стечение на обстоятелствата станах шкодаджия, и съм страшно благодарен на съдбата, че ме запрати в тази посока. За момента притежавам Шкода 105Л, наследство от покойния ми дядо, както и една Шкода 120Л, която към момента е в дългосрочен проект.




Май ще ставам и моторджия, все повече започвам да се заглеждам по ретро мотоциклети. В момента подкарвам една самоделка велосипед с двигател, руска техника - колело Украйна и двигател Рига Д6. Фен съм и на повечето класически автомобили, не само на чехословашките. Много ме влекат специално немските автомобили в периода 1970-1990 г. Бъдещето ще покаже :)



Поздрави,
Ивайло!
« Последна редакция: Април 15, 2019, 13:08:58 от __smirnoff__ »

Юни 20, 2019, 19:26:22
Отговор #196

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148
 Здравейте на всички, казвам се Йордан - дакатта, чета форума отдавна, научих много, и полезни неща - огромно Благодаря на всички споделящи. Обожавам музиката на Chevy V8 350 cid и нагоре, а иначе по често карам нещо на 23-35 revs.  ;D

Юни 20, 2019, 19:33:19
Отговор #197

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148
май пропуснах да споделя и снимка:

Юли 06, 2019, 23:06:31
Отговор #198

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Добре дошли на всички новопредставили се!

След 11 години в този форум, нека се преставя отново.
Казвам се Митко Тенов и продължавам да шофирам италиански автомобили.
С годините бройката им се увеличи, но се старая това да не е за сметка на качеството.
Най-важното за мен е, че покрай старите машини срещнах много достойни и готини хора. Всеки със своите отклонения, но всички откровени ентусиасти и търсачи на незабравимите емоции зад волана.

Продължаваме силно напред към следващата десетилетка!

Ето ги и наличните ми Алфи (към ден днешен май съжалявам само, че все още не притежавам и една Ланча) :

« Последна редакция: Август 05, 2020, 16:31:25 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 04, 2020, 13:47:01
Отговор #199

Неактивен Kick

  • Публикации: 37
Здравейте,
от няколко години се подвизавам в форума, но чак сега се представям след завършване на реставрацията ми.
Казвам се Спасимир, от София и притежавам от 6 години VW T2, 71ви набор, като 5 от тях го реставрирах в свободното си време. Току що приключих с буса, ето няколко снимки:

Поздрави!