Автор Тема: Москвич 408и - 1975  (Прочетена 23595 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 17, 2020, 08:05:06
Отговор #90

Неактивен Димо

• Публикации: 44
Това с лекото виене на празен ход май е запазена марка на Getrag. Аз съм имал 2 Getrag 220 и двете го правеха това. На едната смених лагера на първичния вал, но лекото виене си остана.
Иначе доста добра работа. Никога не съм се замислял, как се докарват кутия и двигател в съосие.

Април 21, 2020, 10:33:17
Отговор #91

Неактивен vaches

• Публикации: 77
Засега нямам много километири и впечатления от максиса, но едно е сигурно, тихи са. На сухо се държат добре, с твърд борд са, не са меки като кормораните, които бяха преди тях. Надявам се да се държат добре и на мокро. Иначе в неделя смених маслото на двигателя и на дифа. По книга му дават смяна на 3000 км, смених го на 3300. Излезнаха разни неща, дано всичко се е наместило вече. Сипах му 10/40, досега не съм карал с такова, надявам се при загряло масло да държи по-хубаво налягане от 15/40.

Сложих му багажника за колелото и е готов за път. Доставя ми истинско удоволствие да го карам.

Момчиле, хубаво е, че малкия човек се кефи на тези техники. И дъщерята се радва много, особено на меката задна седалка, постоянно подскача на нея.
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Април 21, 2020, 15:12:40
Отговор #92

Неактивен Nik1600GT

• Публикации: 948
Сипах му 10/40, досега не съм карал с такова, надявам се при загряло масло да държи по-хубаво налягане от 15/40.

Разликата не би трябвало да е голяма, но по отношение на налягането не е в полза на 10/40. Ако основният мотив за отиването на 10/40 полусинтетика е по-високото налягане, то няма логика и налягането може само (малко) да падне. Има доста хубави 15/40 минерални масла, подходящи за класически автомобили, и аз всякак ги предпочитам тези минерални масла по ред причини пред тези полусинтетики. Ако е някаква съвремeнна машина, изискваща пълна (и "тънка") синтетка  - това вече е друг въпрос. Но Моско определено не е такава машина.   
« Последна редакция: Април 21, 2020, 15:19:32 от Nik1600GT »

Април 21, 2020, 16:08:16
Отговор #93

Неактивен Методи Кръстанов

• Публикации: 138
Такива теми най ми пълнят душата - москвич и при това хубав :) Ама на снимките не си личи, на живо е още по добър. Разбира се запознат съм с цялата история, ама ми стана интересно помпата от самара ? Не е ли едно към едно с такава от 2140, само че с разпробит и четвърти отвор ? Не съм виждал на живо самарова и ми е любопитно. Предполагам че и казанче от 2140 ще пасне без проблем, това е доста грозновато и не ми пасва на останалото. Пък и сервото нещо много ми наподобява москвичово, та се чудя дали няма да пасне някои чарк ?

Април 21, 2020, 20:11:31
Отговор #94

Неактивен vaches

• Публикации: 77
Темата за маслата е безкрайна. Това би следвало да седи по-рядко докато е студено, а като се загрее да има по-добри характеристики и вискозитет от минералното, а от там и по-високото налягане и поне за момента е точно така. Като цяло двигателя е нов и проблем с налягането изобщо нямам. В момента при движение извън града държи според уреда около 5 бара, с минералното беше една идея по-ниско, но и в двата случая е в нормите. Следя как ще бъде във времето и ще пиша.

Относно сервото и помпата от самарата, нямат нищо общо с  москвичовото. Нищо от него не става на ладовия вариант. Седи не много естествено, но иначе трябваше да търся втора ръка от някоя западна или източна кола, а за там трябваше да правя и преходници към помпата, заради разликата в стъпките на резбите. В крайна сметка предпочетох да е ново, макар и руско...Ако и тук ме предадат частите ще подходя доста кардинално :D
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987