Автор Тема: Волга ГАЗ 2410 1988 - каквато искам да бъде  (Прочетена 40385 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 09, 2018, 20:20:47
Отговор #10

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Днес пристигнаха уплътненията на вратите и багажника, един чувал :) Също така взех и нови бели рингове за гумите, когато някога стане готова колата. Определено ще придадат много по-завършен ретро облик.



Ето и снимка на дълго чакан плеър с УСБ с ретро облик от 70те:


Юли 30, 2018, 21:22:08
Отговор #11

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Здравейте. По волгата последните месеци не се случва нищо, затова и няма какво да споделя. Едва последните няколко дни имах малко свободно време да й обърна внимание. Газовата уредба е сменена с чисто нова, всичко: бутилка, изпарител, тръбички, копче, пълначката е изведена под капачката на резервоара и не се вижда. Вече работи доста по-добре на газ и ми показва колко има. Бутилката е по-малка и ляга много добре точно зад задната седалка. Ще сложа пред нея декоративни оригинални кори, които напълно ще я скрият. Закарах колата на един майстор да й прегледа изпускателната система. Внесе някакви корекции, каза, че гърнетата са нови и ми завари един хромиран накрайник, който бях купил преди време. Тогава много ми хареса и не беше никак евтин, сега съм с противоречиви чувства. В същия ден на едно от поредните спирания акумулаторът просто замина. Как стана не знам, от нищото. Освен това уж е нов. Така и не разбрах от какво, а планувах на другия ден да пътувам с нея 400 км. Как съм треперил само аз си знам по пътя. С един притеятел, на който дължа огромна благодарност, че ми се връзва на простотиите да си прекара свободния ден в разглабяне, багажник с 10 литра вода, инструменти за 1 гараж, втори акумулатор, зарядно, въже и какво ли не. Сменихме (разбирайте той, аз се въртях около него и давах акъл, жалко, че съм толкова некадърен) целия салон с такъв, с подглавници оригинали отзад, коланите, механизма на задния капак и десетки дребни неща, които няма смисъл да изброявам. Изглежда лесно така написано, но всичко отне около 7 часа. Добре, че не беше много жега. Оказа се, че мирише на моменти на феродо, спирачните не спират равномерно и издават звуци, съединителя не работи добре, имам няколко маркуча тоталки, на моменти има някакви вибрации идващи отдолу, парното не работи и не сменя позициите и още дребни неща, но ще гледам да ги изчистя. Все още не намирам човек, който да се наеме да ми монтира всички неща, които съм купил, само ми отказват, въпреки, че съм готов да си платя исканата сума. Имам само 1-2 снимки, че изобщо не стигнах до фотосесии. Искам да купя някакви всесезонни гуми, с оглед, че не се кара често, за да мога ако се наложи да я местя и зимата, но не намирам такива 205 70 14. Можете ли да ми препоръчате близък и подходящ размер, който да има някакъв по-голям избор в марки и сезонност?
« Последна редакция: Юли 30, 2018, 21:36:31 от wander »

Юли 31, 2018, 14:56:18
Отговор #12

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Хубава е колата и браво за ентусиазма. Само това че стоиш и гледаш малко не ми се нрави - една кола сам трябва да си я правиш, иначе се губи тръпката, поне според мен. Малко по малко колкото и да нямаш опит с времето се придобива. Аз също имам ГАЗ 24 от 78г., за жалост моята е в окаяно състояние, макар и да се движи без проблем. Взех я само да не я дават на скрап. Скоро ще я покажа, макар че не е за показ. Та на нея и взех втора употреба много запазени 195/70/14. Мисля и че като размер по често се срещат. Стоят почти като оригиналните за ГАЗ 24 които са 185/80/14, една идея са по ниски но пък и някак си седят по добре. Но пък джантите на 24-10 са по широки. 185/70/14 е често срещан размер но пък на волгата не и седи - много са малки. А за акумулатора - сигурен ли си че е заминал или просто колата е спряла да зарежда ?

Юли 31, 2018, 19:50:32
Отговор #13

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
накрайникът не е за тая кола, дебелостенен е, и е накриво монтиран... принципно на волгата сравнително лесно вадят две тръби отзад, с по един хубав накрайник отляво и отдясно под бронята ще станат нещата

имаш още доста кичозни простотии за махане от колата - лайснички и т.н.

според мен и без това не гониш ориг. вид, намери едни 7-8 инча широки 15ки с ретро дизайн и мини на 15ки. колата е 70% стойка и джанти.

намират се оригинални плетеници джанти от бмв е34 за по 200лв комплекта, на волгата ще са супер



Юли 31, 2018, 22:12:11
Отговор #14

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Методи (надявам се нямаш против да те наричам по име), аз също бих искал да си правя сам колите, но за жалост съм с две леви ръце. Пипна ли нещо -става по-зле. Компенсирам донякъде с ентусиазъм, дребни неща мога и сам да правя и подаване на инструменти и светее с фенерче :) Иначе за гумите си прав, четох в руски форум, че 185 80 14 са добър заместник. Намерих хубави 205 70 14, дори с бял кант, ретро серия с зиг-заг грайфер, но са летни и струват по 210 бройката. 850 лева за гуми ми е просто непосилно за тази кола. Радвам се, че ти харесва, въпреки, че в главата ми няма да остане много от този външен вид. Иначе за акумулатора и аз не знам какво стана. Да, малък е, но е  Варта на под година. Смаза се отведнъж. Утечка ли.. Не зарежда добре колата, на включени фарове стрелката на амперметъра е леко на минус, но така да се смачка след 10 гасенета и въртене нормално преди.. Сложих пак под 1 година по-голям Дюрасел. Дано не го прецака и него докато не оправя зареждането, че вече ще се разплача. Колега Механджия, прав си, но ауспухът е като на трабанка, заради теглича. Иначе е направен прилично за ситуацията. Накрайникът специално го избирах да е качествен и не ръждясва и тази форма също не е случайна. Гледах цял ден снимки от руски форуми преди да го избера. Щеше да е много по-добре ако беше прав, а не настрани. Гледах да се прибере максимално навътре и да не бие много на очи. За жалост, за да го направя прав (което и на мен ми харесва повече), трябва да махна теглича. Това разбира се е дори желателно, но ми се ще от тази иначе безполезна кола, лапаща само пари и време към момента да има и някаква полза. Цените на пътната помощ я знаете, а ако имам теглич мога да наема платформа за 50 лева на ден и да си прекарам например ладата, която гние на село от 5 години. Разбира се не изключвам възможността да го махна в бъдеще. Идеята за двата накрайника определено ми харесва и блазни. Махна ли го ще я реализирам, блг. Относно циганийките ги демонтирам леко-полеко. Вече няма тези смешни рейсърски огледала. Предната решетка ще се смени цялата. Страничните лайсни май няма да ги свалям. Не ми харесват особено, но свалих една такава от предния капак и сега е за боя. Много гадно са залепени. Не искам цялостно пребоядисване после, а и вече свикнах с тях. Когато завърша колата ще видя крайния вид и ще ги мисля тогава. Грозотиите по задницата ще изчезнат скоро. Тези от салона са почти изчистени вече. Иначе за джантите държа да останат оригиналните. Имам хубави оригинални тасове, рингове около тях и бели гумени рингове за гумите. В последствие четох, че не били качествени и НЕ е хубаво ако е се кара много колата с тях, но вече ги купих за 70 лева без еконт и е късно, пък колкото изкарат. Искам гумите да ми изглеждат в завършен вид така:
« Последна редакция: Юли 31, 2018, 22:59:11 от wander »

Август 01, 2018, 01:36:21
Отговор #15

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Според мен на теб ти липсва концепция за тая кола.... Хем искаш да имаш класика, хем не пипаш с ръцете си а я караш по майстори . Да , ама по майстори се карат колите на хората с пари, тия без парите сами си ги правят и ако нещо не могат или не знаят питат и се интересуват.
Волгата има потенциал да бъде интересен ретро атомобил , но човек трябва да знае какво ще прави предварително, няма как тия странични лайсни да останат от тая цигания.  Ако ще се прави пък цигания давай смело напред, слагай кучета с клатещи глави и топки по задното стъкло  , антистатици и тн . Важното е да имаш идея , тия полвинчати работи , "това остава , онова не "  ми се струва че е грешния подход. Няма начин да слагаш ремусче от Илиенци  пък да махаш циганиите от маската , та те са едно и също !?!??!!

Разбира се това е мое лично мнение и не искам да ангажирам никой , просто споделям. Иначе евала за интереса и стремежа да се случи нещо , но по-важното е какво.
Ако имаш някакви терзания по мотора или нещо друго по колата питай, въпреки , че не съм с голям опит сам си правя колата от 3 години и и имам някои адекватни идеи за определени неща по колата , ако мога да помогна ще съм радостен :)

ПС:Сега се сещам , че истинска накичена соц кола от години не съм виждал, на времето имаше тук там някои соц тунинг кола с всичките му там салтанати , махащи ръчички на Шел , жалтъци от яйца по антените които са 3 или 6 , губери по таблото и китеници по седалките , такова нещо би било интересно , то също е част от една субкултура ;)




Август 02, 2018, 12:35:20
Отговор #16

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Колега fokke, благодаря за мнението и критиките. В момента съм на каналите за регистрация и пиша от тела, затова се изв ако има грешки. По принцип съм съгласен донякъде с теб. Но щом не съм технически добър значи ли че нямам право да имам кола, която ми харесва? Някои могат да рисуват, други не. Не съм богат изобщо, но когато имам ще си плащам. Не съм ощетил никой досега. При мен всичко става трудно и съм го приел. Това, че нямам намерение сега да махам някои неща, не значи че няма да го направя след пол год да кажем. Ти имаш твоята от 3 години, а аз помоята правя нещо от 3 месеца. Тя не е готова и скоро няма да бъде, затова не съдете по сегашния облик.  Има още много неща, които искам и ще импровизирам. Иначе, не, няма да има кучета и гоблени, но да, ще има някакви цигании според някои, които ми харесват лично на мен. Затова и заглавието на темата ми е такова. Надявам се живот и здраве след година дори и на теб да ти хареса. Понякога ми става тъпо като знам колко усилия и време влагам в колиъе си и накрая видя разочарование. Дори в момента трябва да съм на работа и после трябва да работя со 12 , за да си отработя деня и вися тук за номер, който дори не е този, който исках. А на всичкото отгоре до момента платих около 380 лева за номерата, смяната и преводи. Чудя се има ли смисъл да си усложнявам живота понякога. Но си мисля, как ще ме радва след време и стискам зъби. Ще се радвам да се запознаем и поговорим. Благодаря за предложената подкрепа. Бих се възползвал. Надява се довечера ако мога да разкажа за днешната си сага и да завърши с хепиенд, че не очаквах да ме пратят на канали пак :).
« Последна редакция: Август 02, 2018, 12:48:28 от wander »

Август 02, 2018, 16:42:40
Отговор #17

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
На такива като нас им викат юзъри
Хич да не ти пука. Настъпвай газта когато можеш и си глей кефа
we all have wings, but some of us don't know why

Август 02, 2018, 17:54:01
Отговор #18

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
изобщо не си задавай въпроса има ли смисъл или не - щом колата епри теб, това е, което искаш. съответно дерзай!  аз също не обичам оригинален вид - такива има достатъчно, еднакви като табуретки. трябва личен почерк, пък дреме ти на кой му харесва и на кой - неЧ успех с КАТ

Август 03, 2018, 12:44:46
Отговор #19

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Благодаря на колегите за предните два поста. Колата е като дома, няма как всички да са еднакви. А обзавеждането е въпрос на вкус и възможности. Иначе набързо за въпросния номер. Още когато взех колата бях решил, че ще й сложа номер 0240. Тогава серията беше около 5 хиляди и нещо. Реших да си е по нормалния законен ред. Да си платя такса и така. Ходих до кат, до определен началник, през който се минава за одобрение и той ми каза, да отида следващия месец да видиме до кой номер е. Не можело да се заяви номер, който не е напечатан, а се печатали 1000 напред. Съответно започна едно ежемесечно ходене всеки път когато имах отпуска. Пропускам моменти с чакане и ненамиране, те са бонус. Накрая ми казаха да отида края на юли. През това време цената но номерът ми се увеличи от 50 на 300. Мислех вече да се откажа, но го преглътнах, все пак доста исках този номер. Вече примирил се с цената и след 1000 ходения, онзи ден ми сервираха, че вече е на номер с цифри 300 и нещо. Т.е. моят е минал и то преди 10 дни. Хвана ме супер много яд... Предложиха ми да си избера за същата цена от списък с заделени номера, първоначално мислех да откажа, после реших, че след толкова нерви е по-добре да взема нещо да не съм капо. И без това бях преглътнал парите. Избрах си номер и вчера цял ден на каналите... Няма такава простотия в БГ. Оказа се, че пак трябва да си мина и от 9 до 16 часа висене по гишета и опашки пред канала. Няма какво да обяснявам, знаете как е. В крайна сметка взех новия номер, е не е 0240, но за сметка на това не остава незабелязан (което не беше целта). Ще кача снимка довечера в този пост....