Автор Тема: Волга ГАЗ 2410 1988 - каквато искам да бъде  (Прочетена 40481 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 16, 2020, 23:24:43
Отговор #100

Неактивен wander

  • Публикации: 160
За Уоурайдърите ми е ясно и разбирам защо е тоя тунинг, но я ми кажи за чий  е втора тръба ? ....

Добре де, по принцип е така, но две дискретни тръбици с ненабиващи се на очи стилни накрайничета, пушеща от двете страни голяма кола (не за спорт, а за вид), не ти ли харесва? :D Абстрахирай се от гумите-баници, спойлерите и т.н. на тези от снимките, не стоят ли добре? Иначе не се обиждам разбира се, в противен случай нямаше да пиша тук :) Сигурно вече съжаляваш, че ми помогна с оглед на еретичните ми идеи, но за сега са само идеи, всичко се променя. Живи здрави ще видим. Иначе е нормално тук да коментираме, с "половинката" ми по тези въпроси не мога да търся мнение, а само триене на сол кое колко струва и колко време вися при колата :)


Април 17, 2020, 09:36:09
Отговор #101

Активен Механджията

  • Публикации: 1600
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
fokke, аз не мисля, че колегата прави реплика на соц-шаренията, а и наистина - широка, черна кола, с много хром - една нефелна тръбичка отдясно за мен е смешно :)   две красиви тръби от двата края придават още по-масивен вид на колата

Април 17, 2020, 13:10:05
Отговор #102

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Карантина е, няма какво да се прави, та поне да "се намираме у приказка" както се казва, та реших да споделя едни забравени неща, които купих миналата година със седалките и още чакат своя час. Става дума за кори за тавана на салона от волга с комплектация "люкс".  В БГ такива нямат намиране, не са чести и в Русия и Украйна. Лошото е, че таваните на тези волги са платнени, а не с висящия перфориран винил, и не знам как точно ще се хванат. Сиви са на цвят, както салона, имат фабрични пердета отзад и по няколко плафона с концентрична и разсеяна светлина, като в самолет :) Предният е с конзола до средния плафон в купето и допълнителен отпред при огледалото. Трябва да се прокарва и ток до тях, но се надявам като станат да е както на снимките от нета. Придавам много тежък вид на салона и на мен лично много ми допадат. Размерите няма да са проблем, всичко е като на моята, по-скоро захващането и окабеляването. Ще се заема с тях при първа възможност. Ето как изглеждат:




А ето как трябва да изглеждат след монтажа:






ПС: Междувременно за пореден път купувам емблема за волана. Рядко се намира не изсветляла от времето оригинална, а новите са с ужасно качество. Тази вече е почти перфектна. Днес ще се опитам да я сложа...

Април 17, 2020, 14:02:25
Отговор #103

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Лошото е, че таваните на тези волги са платнени, а не с висящия перфориран винил, и не знам как точно ще се хванат. Сиви са на цвят, както салона, имат фабрични пердета отзад и по няколко плафона с концентрична и разсеяна светлина, като в самолет :) Предният е с конзола до средния плафон в купето и допълнителен отпред при огледалото. Трябва да се прокарва и ток до тях, но се надявам като станат да е както на снимките от нета. Придавам много тежък вид на салона и на мен лично много ми допадат.

То е трябвало и тавана на въпросната Волга да вземеш. Тя не се ли продава по сайтовете още?

Април 17, 2020, 18:13:28
Отговор #104

Неактивен wander

  • Публикации: 160
То е трябвало и тавана на въпросната Волга да вземеш. Тя не се ли продава по сайтовете още?

  Вече я няма на обяви. Добре, че взех и тези неща, защото за кората в багажника и други дреболии вече бях изпреварен. Предната конзола няма да има проблеми с захвата (надявам се). Мисля, че сенниците и централният плафон ще я държат солидно. Задната е по-притеснителна и особено в централната си част, където са 2та плафона. Вероятно ще океси, но времето ще покаже. Металните шини на завесите отзад също не са леки и ще тежат.
  Иначе днес смених цялата централна част на волана с доста по-запазена, също тапицирах задната част от багажника и смених маслото на двигателя и диференциала. Е, от втория път, защото при предния ми опит се оказа, че нямат маслен филтър за волга, та се наложи да търся и поръчвам от нета. За сега налягането е добре и не тече. От задния дифенциал изтече уникална, черна, гъста гняс. Бог знае кога и дали някога е била сменявана до сега. Това е за сега, весели празници от мен :)
« Последна редакция: Април 17, 2020, 18:16:41 от wander »

Април 17, 2020, 18:57:39
Отговор #105

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
И да не забравиш перденцата! Много са шик.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Април 17, 2020, 19:56:56
Отговор #106

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
че нямат маслен филтър за волга, та се наложи да търся и поръчвам от нета.

Маслен филтър за Волга като такъв не съществува в автомобилите ГАЗ 24 и наследниците и, редно е било в магазина да ти го кажат. Щеше да ти икономисат време и пари да търсиш нещо, което никога не се е произвеждало. Но нашите търговци на
авточасти , ако нещо го нямат, ревностно не улесняват клиента, като го пратят в съседния магазин да им направят оборот. На всички Волги след ГАЗ 21 върви маслен филтър Москвич 412, този филтър го има навсякъде, от евтин (с малко филтърна хартия), до по скъп -  нормален филтър.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 17, 2020, 20:07:51
Отговор #107

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Маслен филтър за Волга като такъв не съществува в автомобилите ГАЗ 24 и наследниците и, редно е било в магазина да ти го кажат. Щеше да ти икономисат време и пари да търсиш нещо, което никога не се е произвеждало. Но нашите търговци на
авточасти , ако нещо го нямат, ревностно не улесняват клиента, като го пратят в съседния магазин да им направят оборот. На всички Волги след ГАЗ 21 върви маслен филтър Москвич 412, този филтър го има навсякъде, от евтин (с малко филтърна хартия), до по скъп -  нормален филтър.

Напълно си прав, от москвич е. Ето това ми продадоха:



Април 17, 2020, 20:20:04
Отговор #108

Активен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Малките детайли правят колата интересна  :) Само тези седалки малко странно изглеждат и не пасват на колата според мен  O:-)
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Април 17, 2020, 21:51:59
Отговор #109

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Малките детайли правят колата интересна  :) Само тези седалки малко странно изглеждат и не пасват на колата според мен  O:-)

Така е, малките детайли :) Относно седалките, да, спрямо предните - изглеждат малко странно. Но това е защото така сме свикнали да виждаме такава волга с ниски седалки. Реално по-назад в темата съм написал, че те са оригинални пак от волга и не са преправяни изобщо при монтажа. А спрямо старите са по-високи, по-ергономични, с по-изразена странична опора и регулировки и изобщо по-удобни и по-безопасни, защото подглавникът е подглавник, а не е надкръстник :) Особено важи това за високи като мен. Освен това като мекота са по-твърди и по-съвременни, не се клатиш постоянно и да се държиш за волана, като на старите табуретки. Материалът им също е една идея по-приятен на допир. Нещо като плюш (въпреки, че аз харесвам кожени салони, но...).
 ПС. Отдавна следя един канал в тубата, който мисля, че ще е интересен на всеки с волга и не само. Човекът реставрира волги и е много педантичен. Та той в една серия каза, че никой не иска в пълен оригинал, както е излязла от завода, защото това значи различни луфтове между детайлите, вълниста боя, никаква изолация, почти никаква корозийна обработка, отверка във вратата забравена :) Та той ги прави максимално близки до оригинала, но по-хубави. Разбира се, това не се отнася за моята, тя не е чак толкова близка, а по-скоро сборна от всички модели :) Ето линк към последната серия, може да видите и другите, увлекателни са.

« Последна редакция: Април 17, 2020, 21:56:08 от wander »