Автор Тема: Волга ГАЗ 2410 1988 - каквато искам да бъде  (Прочетена 40435 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 18, 2018, 19:50:48
Отговор #40

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Радвам се, че ви харесва, става ми и на мен приятно да го прочета. Иначе решетката я взех от Тетевен отдавна и беше права. Може да е от снимката, но като ходя при колата ще я огледам отблизо. Благодаря за пояснението за номера. Значи ако сменявам предната с по-стария модел ще ми трябва и такава стойка. За сега обаче мисля да запазя тази. Иначе не мога да сваля страничните мигачи. Имам запазени бели и искам да ги сменя, но не мога да ги развъртя от вътре. Ще пробвам пак сл. седмица. Капачката на радиатора ми е прецакана. Купих чисто нова, но се оказа менте и много трудно се слага и маха. Затова поръчах запазена оригинална втора употреба. Дано имам късмет с нея, защото със старата ми като загрее потича малко вода по радиатора и леко пуши. Като взема волана ще сложа изолацията на пода, че сега не мога да я изкарам, отгоре имам оригинали мокетени стелки и върху тях оригиналните гумени. Ще снимам като е готова. Междувременно трябва да намеря ентусиазиран жичкаджия да ми оправи инсталациите и да ми върже някои нови неща като халогените, после да я закарам на майстор да ми оправи парното и други дребни неща, после на бояджия да ми направи няколко детайла и т.н... Доста работа има... Иначе махнах страничните хромирани лайсни, които минаваха през цяло. Съответно останаха следи, а не ми се пребоядисва цялата. Затова купих и сложих на тяхно място черни такива, които не бият толкова на очи и са значително по-прави. Ще видя дали ще е временно или за постоянно така.
« Последна редакция: Септември 18, 2018, 21:19:50 от wander »

Септември 19, 2018, 07:51:05
Отговор #41

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Аз сега забелязах къде е номера!
Номера е на грешно място ,  както каза и Раптора  трябва да стои върху поставка на пружини ПОД  бронята , а тази поствка е част от предната маска , тоест от купето и би трябвало да я има на твоята кола


Карам наред, самите мигачи адски трудно се развиват защото болтчетата корозират зверски и няма развиване, аз моите ги разтроших защото си скъсах нервите с единия, въпроса е , че имах няколко комплекта нови и си го позволих

За капачката , новата капачка става, но намери вътрешна гума от кола  и си изрежи един гумен пръстен, необяснимо е и за мен но продават новите капачки без уплътнение , при мен по същия начин стана и нямах обяснение как съм загубил 3 литра течност



Септември 19, 2018, 08:58:50
Отговор #42

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Благодаря за идеята с уплътнението за капачката. Реално и новата е само с едно, ще трябва да добавя второ. За мигачите, дори да ги счупя как ще ги развия като винтчетата са отвътре на калника и нямат развиване? Иначе нямам нищо против да ги изхвърля после. За номера, газ 24 1ва и втора серия номерът е под бронятана. Тази от снимката е от ранните 24ки. Впрочем 1ва серия много прилича на 2410, но е с хром. Иначе пак няма буфери и паркинг светлини. Аз питах преди за номера, защото исках броня с буфери от втора серия и не знаех на какво точно се държи. Иначе при мен оригинално си е така, не е преправяно.
Това е първа серия:


Това е втора серия:


Това е трета , последна серия, известна още като 2410


Има и междинни варианти между тях с отделни елементи от 2 съседни серии



Септември 19, 2018, 09:27:06
Отговор #43

Неактивен RAPTOR

  • Публикации: 18
fokke въпросната планка просто я няма при маската 24-10 и междинките и трябва да се вземе от 24-ка или ако не държиш да е 100% оригинал да си изработиш и завариш една П-образна рамка и на нея да се монтира номера (но оставаш без манивела). Аз в момента се опитвам да съживя една междинка и е много страна, купе, двигател, седалки, парно, предна решетка и спирачна помпа на 24-10 и в същото време табло и врати на 24 2-ра серия.

wander хубаво каза, че си чистил метала от ръжда и си пръскал с 3в1, най-добре демонтирай предните калниците и решетката под чистачките (сваляш раменете на чистачките и отвиваш болтовете в задния край и в ъгъла под предния капак, тя ще излезе заедно с моторчето на чистачките, само внимавай да не скъсаш кабелите му при вадене). Там се натрупват листа и други гадости, задържат влага, гние ламарината и започва да тече вода в краката на шофьора и пасажера. Почисти и под калниците и тъкмо като са свалени ще ти е по-лесно да демонтираш мигачите.
« Последна редакция: Септември 19, 2018, 09:34:34 от RAPTOR »

Септември 19, 2018, 12:33:34
Отговор #44

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Да  24 -10  са различни  при номера , също така и задната ниша за номера е по-дълга от  чистата 24ка.
Междинките са тотална мъгла, явно са сглобявали  каквото имат от предните серии до изчерпване на количествата и са преминали плавно към новите версии

Пусни някоя и друга снимка на твоята междинка,  автора на темата предполагам няма да има против или в моята тема също става :)

Септември 21, 2018, 21:27:21
Отговор #45

Неактивен wander

  • Публикации: 160

Пусни някоя и друга снимка на твоята междинка,  автора на темата предполагам няма да има против или в моята тема също става :)
Нямам разбира се и ще се радвам и аз да я видя. Иначе фаровете ми за мъгла са такъв модел и общо взето този облик с леки индивидуални допълнения от мен много ми допада:
























Септември 22, 2018, 16:43:22
Отговор #46

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Днес не можах да чакам повече волана, който би трябвало да е готов сл. седмица и сложих стелките и изолацията направо в гаража. Извинявам се за лошите снимки, но вътре беше мрачно. Подът е почистен и минат с 3/1. Изолацията е компромисно решение между шумо и термо, за да не слагам от двете, но е от най дебелата. Изрязана е по оригиналните стелки, като е пусната малко повече от тях. Върху нея е оригинала мокетена тапицерия, каквато е слагана на 3102 като по-висока версия и върху нея са гумените стелки. Знам, че за добър ефект трябва цялото купе, а не на кръпки, но това е... Дано сега е поне 1 идея по-топла и тиха вътре :) Скоро ще опитам да сменя всички уплътнения с нови, които купих наскоро.







Ноември 13, 2018, 20:12:50
Отговор #47

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Здравейте. Последните месеци по колата се работи по 1-2 часа седмично и то предимно от мен, затова нищо по-сериозно не е правено, но отметнах редица дребни неща: воланът е претапициран най-накрая и му е сменена емблемата с доста запазена, поставих и допълнително хромирано рингче на нея, смених централното барче с друго с копчета, които оше не са вързани. Старите ще се преместят там, рамките им са сменени с лъскави от лада 2103. Махнах стария накрайник на гърнето и сложих по-елегантен и дискретен. Поставих и оригинални допълнителни светлоотразители отзад с бонус: екстра-изненада. Смених уплътненията на купето и багажника. Останаха тези на вратите (имам ги). Сложих дясно хромирано огледало. Поставих махагоновите апликации в салона и смених калобраните с чисто нови с еленчета. Купих 4 нови гуми 185 80 14 и стойката на колата се промени. Поставих оригиналните тасове и допълнителни сребристи рингове. Свърших и други по-незначителни неща. Има две интересни неща, които си струват споменаването. Първо се оказа, че двете огледала не са оригинално симетрични, а едното е по-напред. Разбрах го в последствие, но пак щеше да ги сложа симетрично, иначе щеше да ме дразни много. Второ, белите рингове не станаха, при надуване на гумата излизат от джантата. Как ги слагате не знам, 2 пъти ми монтират и демонтират гумите заради тях. Да не говорим, че 90 лева ей така заминаха. Яд ме е, но здраве да е. Слагам снимка да видите как излизат. Иначе в общи линии ето няколко снимки....
Махагонът:


Воланът:


Белите рингове след монтажа:


Накрайникът и калобраните преди и след:



Отстрани преди и след:







« Последна редакция: Ноември 13, 2018, 20:20:03 от wander »

Декември 22, 2018, 09:07:24
Отговор #48

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Здравейте. Макар дейностите по колата да са замразени в буквалния смисъл на думата от студа, използвам времето да сикупувам разни инструменти и части :) Онзи ден изпробвах новите гуми на снега. Горе-долу се държат добре:







Декември 22, 2018, 09:43:11
Отговор #49

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Еййй, чудна е колата на снега такава черна седи супер ! Поздрави за това което си постигнал с колата :)