Автор Тема: Волга ГАЗ 2410 1988 - каквато искам да бъде  (Прочетена 40423 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 22, 2018, 12:13:30
Отговор #50

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Еййй, чудна е колата на снега такава черна седи супер ! Поздрави за това което си постигнал с колата :)

Благодаря, радвам се да прочета такъв коментар! Едно от най-хубавите неща на нашите коли е когато видиш, че другите харесват направеното, значи си на прав път, особено ако са хора, които споделят интересите :) Весели празници, здраве и дано колите ни носят само положителни емоции! :)

Декември 22, 2018, 19:32:06
Отговор #51

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
много добре изглежда и май си натаманил ринговете на гумите?

тия светлоотразители под стоповете ако не са фабрични, а някакви лепени, ги махни и ще е по-добре, ще видиш :)   

Декември 22, 2018, 20:38:54
Отговор #52

Неактивен wander

  • Публикации: 160
много добре изглежда и май си натаманил ринговете на гумите?

тия светлоотразители под стоповете ако не са фабрични, а някакви лепени, ги махни и ще е по-добре, ще видиш :)

Блг :) Светлоотразителите под фаровете не са лепенки, а оригинални от лада. Сложих ги защото по форма продължават дължината на стоповете (специално гледах да е така), имат хромирана рамка, а и оригиналните изглеждат само на външен вид нормални. Вътре са изкорубени и е сложена платка с по 5 диода, които за в бъдеще искам да се вържат със страничните лампички на колонките и предните под фаровете на отделно копче. Затова сложих тези, за да има светлоотразител отзад. Иначе на живо (поне според мен) стоят добре, дори незапознати не се усъмняват дали са оригинално така. Лепени са, така, че ако реша друго лесно мога да ги махна. За ринговете не питай... Понеже много исках да ги сложа изрязах средната част и директно ги залепих за гумите със силикон. Горе-долу стана добре, не си личи, но ми излязоха мехури да изрежа средата, там гумата е най дебела. Но това е някакъв компромисен вариант и пак могат да се свалят ако реша друго. Като цяло на живо изглежда задоволително, въпреки, че има детайли за пребоядисване, някои ремонти и ел инсталацията е за препипване. Но за тази година толкова. И други дребни неща планувам, но са изненада :)
« Последна редакция: Декември 22, 2018, 20:41:57 от wander »

Февруари 20, 2019, 19:41:20
Отговор #53

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Здравейте колеги. По колата развитие от последното ми писане има малко, някои подменени детайлчета, но сега пиша по друг повод. НАЙ-ПОСЛЕ пристигна благополучно нещо, което чакам от 2 месеца и което исках да си взема от 2 години, от както разбрах, че съществува такова чудо. Още една "волга", но от 1971 година  :D  Не случайно е в кавички. По принцип не е играчка за витрина, а превозно средство, но за малки любители на марката  :D Аз няма да мога да я карам за жалост. И така... Преди 2 години разбрах случайно от нета, че е имало детски волги. Но дори не са с педали, а се бутат от децата с крачета. Веднага исках да имам такава, но в БГ просто няма. Намерих няколко обяви от Русия и Украйна, но и там са кът и много трудно се намира цяла, без счупено, с тасове, колела и волан. А цените са от 100 лева нагоре, като най-евтините са само корубата. От Русия е и по-трудна доставката и не се навиват. В оригинал са семпли, червено/жълти и изглеждат така:


Януари попаднах на моята в украинския OXL. След преговори с продавача, той се съгласи да ми я прати за България. Цената с доставката възлизаше на около 160 лева. Момчето се оказа много коректно. Преведох му парите на сляпо и можеше нищо да не ми прати. Писахме я 15 долара за парлама и всичко беше наред. След по-малко от две седмици дойде в БГ, а аз следях всеки ден къде до края на януари когато ми изписа, че е изпратена на митницата..... И от там като се почна... Оказа се, че освен цената гледат размери, тегло и какво ли не. Аз не знаех. Задържаха я и ми искаха документи за цена, произход, превод, описание... Абе БГ простотии.. Един месец ме бавиха и доста нерви скъсах, но...днес най-после дойде при мен :D Не изглежда много добре сега, но най важното е, че е здрава и липсва единствено воланчето, което ще намеря. Няма да я запазвам в оригинален вид. И тя ще бъде "волга, каквато искам да бъде". Ще я боядиша черна, а тасовете и детайлите сребристи. Т.е., искам да е умалено копие на голямата си сестра. Ето каква е сега:


Февруари 25, 2019, 12:28:11
Отговор #54

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Браво! И аз не съм виждал на живо такава. Подобен тип "играчки" отдавна са колекционерски обект - педалните Москвичи вече струват колкото цял автомобил в лошо състояние...

Март 17, 2019, 12:25:39
Отговор #55

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Браво! И аз не съм виждал на живо такава. Подобен тип "играчки" отдавна са колекционерски обект - педалните Москвичи вече струват колкото цял автомобил в лошо състояние...

Благодаря, така е. Вече истинските волги са рядкост, а какво остава за над 40 годишни пластмасови, които още тогава са били съсипани от децата. Иначе малката волга е ПОЧТИ каквато искам да бъде. Не се получи точно както я исках, но като цяло детайлите й са стилизирани и не отговарят на реалния си мащаб и релеф един спрямо друг. Не случайно оригинално са в един цвят- по-лесно и евтино за производство и без претенции за оригиналност. Все пак се опитах да внеса някакъв подобен на оригинала вид, но релефът на детайлите е много нисък и е доста трудно (поне за мен) да ги направя в желания цвят. Използвах сребристо, черно, бяло и червено без особени претенци. Горе-долу ми харесва. Воланчето е малко спортно за жалост, но не успях да намеря друго с толкова малък размер. Дори на детските москвичи са 2 пъти по-големи воланите. Естествено сложих му емблема :) Вместо преден номер има юбилейна значка на ГАЗ 24 с 1 година разлика от задния. А как изрязах малката емблемка на решетката-не ме питайте :) Съжалявам за качеството на снимките, но може да се добие представа. Надявам се да ви допадне, смятам, че е по-интересна от семплия оригинал :)









Март 17, 2019, 13:50:36
Отговор #56

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
страхотна е!

Март 18, 2019, 20:32:53
Отговор #57

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Много ми харесва как си направил макета на волгата ! Играл си си доста !

Март 18, 2019, 20:56:21
Отговор #58

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Благодаря Ви! Радвам се, че ви харесва. Обикновено на снимки нещо изглежда по-добре от в действителност, но конкретно в случая на живо е по-красива от колкото на тези снимки. Все пак се добива представа. Доста си поиграх и бая псувни отнесе и цигари изпуших, но сега ме радва. Надявам се някой ден да ги наредя една върху друга и да кача обща снимка на 4те. Иначе вчера се запознах с ентусиаст с перфектна газ 21, но не знам дали да качвам снимки, защото не съм го питал. Поръчах от Русия този ключодържател, много ми харесва как изглежда:
https://bronzamania.ru/product/brelok-avtomobil-gaz-24

Март 19, 2019, 09:05:55
Отговор #59

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Тия ключодържатели изглеждат повече от добре. Аз бих си накупил няколко. Отщява ми се, като се сетя какви са мъки с доставката. Ти как си поръча? През пейпал и после поща?
Детската Волга се е получила много добре, браво! През късния соц имаше няколко варианта волгоподобни коли от пластмаса, освен страхотните модели в 1/43. Можеш да направиш цял парк от 24-ки в различни размери. 21ци пък нямаше изобщо. ЗиМ съм виждал с дистанционно, имаше Чайки, Москвичи, но не и 21. Доколкото знам първите моделчета 21 са от началото на 90-те правени от разни малки фирмички из бившия съюз.