Автор Тема: Волга ГАЗ 2410 1988 - каквато искам да бъде  (Прочетена 40414 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 13, 2019, 19:09:02
Отговор #70

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Ако решиш да разглобявяш синята на части и да продаваш нещо от нея ми изпрати съобщение, имам интерес към някои неща.

Колега, пиши ми какво ти трябва, ако е по-малко о габарити като ходя е го сваля.
Най-накрая остана време да се монтират новите седалки. Взел съм и кори за тавана,но сега не мога да се разправям с тях. Малко трудно успях да намеря сиви кори за вратите, но успях. Седалките са в два цвята, запазени, предните са по-високи от старите. Като цяло ми харесва. От по-нова модел Волга са, каквито в бг са рядкост. Нищо не се преправя. Задната кора е с оригинален трети стоп. Единствено не ми харесва, че са по-твърди. Също сложих дървените дръжки на вратите, които чаках 3 месеца от Украйна със задържането на митниците. Поставих и подлакътник, но още не знам дали ще остане. Доста трудно намерих такъв, който да отива на махагона. Един приятел ми изработи изцяло дървен, но е като съндък и не ми харесва. Освен това беше и неудобен. Купил съм още доста неща, които се търкалят навсякъде а бяха трудни за намиране, но все или не ми остава време или ме мързи да се занимавам. Махнах белите рингове. Писна ми да ги лепя и да карам с 60, за да не отлетят. Снимки ще кача после, че пиша от тела. Иначе забравих да добавя, че сложих и чисто новите еленчета, но на решетката, а не на калобраните. Така ми харесва повече.


Ето седалките:




Това е разликата между старата и новата шофьорска седалка. Ясно се вижда разликата във височината на облегалката и големината на подглавника:






Юли 14, 2019, 12:49:57
Отговор #71

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Колега, какъв е донорът за седалките?

Юли 14, 2019, 13:51:29
Отговор #72

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Колега, какъв е донорът за седалките?
Ами донорът е 3110 от последните в изпълнение "лукс", но без кожа, с корите на тавана отпред и отзад, с двойни плафони на задната кора с лампички с насочена светлина за четене и механични оригинални пердета отзад и трети стоп. Купих цялата комплектация, но не съм монтирал останалите неща. Единствено корите на вратите бяха коренно различни и се наложи да търся като моите, но в сиво, което си беше цяло приключение. Но все пак намерих :) Ето такава е донора:


Колега, честита нова придобивка, да ти носи само положителни емоции. Наистина в БГ такива трабанти са пълна екзотика.
« Последна редакция: Юли 14, 2019, 13:55:16 от wander »

Декември 27, 2019, 20:30:27
Отговор #73

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Здравейте.
Отдавна не съм писал, та реших да направя последно включване за 2019. От лятото насам така и не стигнах да сложа много от купените хром-детайли от Украйна и през повечето време колата стои в гаража и й плащам нещата без да я карам. Едва последния месец реших да й отделя малко време. Закарах я на бояджия, че имаше напуквания по боята. Един познат ми каза преди време да я пребоядиша цялата за 1200 лева и да приключа, но ми се струваха много. Оказа се прав, вместо цялата и да е като нова, дадох почти половината за 1/3 от нея и като цяло не съм доволен. Има забележки. След време ще трябва пак да се боядисва останалата половина и ще стигна до спомената сума, а колата ще е с разлики... Но какво да се прави. Бояджията каза, че кърпил и единия праг, защото имал дупка, замазана с кит. Иначе вътре намерих идеално място на подлакътника, пасна супер. Междувременно са сменени задната броня с доста запазена, казанчетата на спирателната система и течността, почти всички маркучи на охладителната, антифриза, оправен е алтернатора да зарежда както трябва, жилото на предния капак, че беше вързано към ръкохватката за жалюзите на радиатора, сменен е клаксона и сега свири както подобава за волга и оправени са и някои други дребни неща. Ето няколко снимки от преди час. Съжалявам за качеството, но вече беше тъмно. Весели празници и успешна 2020!

































Декември 27, 2019, 20:34:18
Отговор #74

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Щом "бояджията е кърпил" значи всичко ще е на ред  :)
retrobs.com

Декември 27, 2019, 20:44:22
Отговор #75

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Щом "бояджията е кърпил" значи всичко ще е на ред  :)

Хаха, така е :D Масово в БГ майсторите "могат" всичко: от боядисване, през кърпене, ремонт на двигател и всякакви други процедури на всички марки автомобили от всички времеви периоди :D Е, после резултатът е налице :D

Декември 27, 2019, 20:48:44
Отговор #76

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Хаха, така е :D Масово в БГ майсторите "могат" всичко: от боядисване, през кърпене, ремонт на двигател и всякакви други процедури на всички марки автомобили от всички времеви периоди :D Е, после резултатът е налице :D
:)
Радвам се,че го осъзнаваш .... защото има хора дето се прекланят на такива "майстори"  :)
retrobs.com

Януари 11, 2020, 18:57:39
Отговор #77

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Използвах лошото време, за да сложа едни дреболии, които отдавна съм взел и все не стигам. А ми омръзна да ми стои дупка на таблото. Радиото не е вързано, живот и здраве тази година като я карам на жичкаджия да ми връзва още доста неща, ще го включи и него. Избрах го специално да е с две хромирани врътки и черен изчистен дизайн, за да е максимално близко до оригиналното и се вписва в интериора. В същото време чете всичко, включително клипове и филми, има две дистанционни (едното за волана) и камера за задно виждане. Когато всичко функционира ще е супер. Много зор видях докато изрежа от дърво подходяща рамка, колко рязане, пилене и шкурене имаше... И пак има какво да се желае. Само за нея си купих всякакви глави за бормашината за рязане и пилене, защото знам, че друг не би ми се занимавал. После я лакирах на цвят максимално близък до махагона. В празното пространство до радиото сложих ретро автотермометър, с шрифт близък до километража и имитация на дърво. Купих го отдавна на не много изгодна за мен цена, но оше като го видях, не се колебах. Снимките са зле, но ги правих преди малко на сумрак. На живо е по-добре:

Преди:


Сега:





Януари 11, 2020, 21:37:16
Отговор #78

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Е защо не каза че имаш нужда от рязане на тия дървении, аз работя с лазер, за 10 минути чертежче и после на машината , няма рязане няма пилене и става точно до микрон ....

Януари 11, 2020, 22:07:48
Отговор #79

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Е защо не каза че имаш нужда от рязане на тия дървении, аз работя с лазер, за 10 минути чертежче и после на машината , няма рязане няма пилене и става точно до микрон ....

Лелее, ако знаех... Аз щях да си платя, но питах тук-там и на никой не му се разправяше... Нищо, то при тази кола всичко е пред-последно, така, че може скоро да започне да ме дразни и вече знам къде ще стане идеално :) Благодаря !