Автор Тема: Волга ГАЗ 2410 1988 - каквато искам да бъде  (Прочетена 40380 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 12, 2020, 10:07:24
Отговор #80

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Супер е станала колата! Радиото е готино! Какъв нодел е?

Януари 12, 2020, 11:15:41
Отговор #81

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Супер е станала колата! Радиото е готино! Какъв нодел е?

Благодаря! Иначе радиото го купих от алиекспрес. Куча марка е, но аз бях купил още преди година от този модел, като водещото беше дизайна: черно, с екран по средата, две хромирани врътки, не биещо на око. Освен екстрите има и регулируема подстветка и може да свети както уредите, което също ми допада. Има много модели 1дин с мултимедия, но повечето изглеждат футуристично и не стават. Обаче междувременно ми разбиха основната кола и ми откраднаха пайнера. Затова сложих това на нея. И вече година свири и работи добре. Единствено понякога забива, но за тези пари - толкова. Затова след това купих още една бройка за волгата. Ето линк:

https://aliexpress.ru/item/32846455951.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2b8c5669UCGlu0&algo_pvid=a98a28a3-aed3-468b-b9ba-058a3760d18b&algo_expid=a98a28a3-aed3-468b-b9ba-058a3760d18b-19&btsid=b58c5610-80b7-402d-9c19-accb0481b64b&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_9,searchweb201603_55

ПС. Оттам взех и малкия часовник на таблото отгоре. Отново гледах да е черен, изчистен с бял шрифт. Има и форсф. подсветка в зелено. Преди време купих оборотомер с размери на оригиналния часовник на таблото и максимално близък до останалите уреди. И когато се монтира няма да имам часовник. Затова това малкото ще поеме функциите :)
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 11:36:41 от wander »

Януари 18, 2020, 20:26:17
Отговор #82

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Цяла седмица ми се върти в главата, че въпреки усилията при избора и на радио, то реално не стои симетрично... Ако беше на средата щеше да е по-добре, но така... Направо ме дразни. Затова сложих днес на негово място друго, което е със същите екстри и функции ( да не ги изброявам пак), но екранът му е в единия ъгъл. Така попада почти на средата и мисля, че като цяло се вписва по-хармонично. Пак е черно с бели надписи и хромирана врътка. Останалите неща са като на предното.

С предишното:

С другото:

Март 01, 2020, 18:12:00
Отговор #83

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Най-после! Централната конзола е във визуален вид, почти краен, липсва само часовник в дупката между духалките. Термометърът слезе на мястото на копчето за вентилатора, а то на долния ред. Копчето на аварийните отиде до радиото и освободи място за декоративен часовник на таблото, радиото е симетрично на средата, а за равновесие сложих втора за запалка от другата страна. Часовника го счупих и се наложи да поръчам нов, затова го няма на снимката.
Тук е мястото да кажа едно ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ на човека, без който това нямаше да стане. И то не само за времето, труда, усилията и перфектната работа и че колкото и да исках не пожела дори стотинка, но и най-вече за това, че сам предложи и направи всичко. На днешно време това си е направо чудо. Изряза ми перфектна до милиметър дървена рамка по предварителни размери и ми спести много нерви и съмнителен краен резултат. Не знам дали да споменавам името му, защото не съм го питал, но смятам, че трябва да знаете какъв човек има сред нас във форума. Това е Румен или известен тук като fokke. Благодаря Румка, дано има повече като теб!



Март 14, 2020, 18:33:21
Отговор #84

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Днес се наканих най-после да се свърши нещо полезно, благодарение и на това, че близък приятел реши да ми прави компания и да ми помогне :) Сменихме клемите на акумулатора с автоматични, на които не се налага да се отвива нищо. Много полезно при кола, която не се кара всеки ден. Сложихме нови свещи, също монтирахме хромирани козирки на фаровете, които ми излязоха сравнително скъпо и ми беше притеснено дали изобщо ще станат или парите ми са на вятъра. Като цяло не се виждат особено, но ми харесват. Най-накрая след повече от година сложихме хромираната емблема на капака. Един час мерихме да е перфектно на средата и пак като се взирам ми се струва на криво :) Хванахме я с винтче, за да не си я познае някой. На черното хромът стои много добре. После се повозихме из града да погледаме малко физиономиите на хората :) Като цяло съм доволен от резултата.




Април 11, 2020, 21:29:01
Отговор #85

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Най-после успях да се позанимавам 1 ден с колата и да сложа отдавна отлагани украси (не че съм стигнал до тях, но по-добре от нищо). На газ 3102 първите партиди духалките имат хромирана рамка, която винаги ми е допадала. После изчезва, заедно с много други красиви елементи, явно с цел опростяване и поевтиняване на производството. Ето как изглежда:

Много се чудех как да се сдобия с такива въздуховоди, но както се досещате-нямат намиране. Та поръчах на едно момче да ми изработи такива и той се справи много добре:

Междувременно през седмицата експериментирах с ръкохватките на парното. Добавих им огледална лайсна, покриваща лицевата им част и така черната гума остана само отгоре и отдолу. Според мен се получиха добре:


Междувременно ми пристигна новия часовник. Този път подбрах доста семпъл, но максимално близък до уредите дизайн, цвят и шрифт. Та днес часовникът, рамките на духалките и ръкохватките на парното заеха своето място. Мисля, че се получи сравнително добре и хармонично:

Също така добавих метални копчета за заключване на вратите. Изглеждат много по добре от старите пластмасови:

Обърнах внимание и на багажника. Купих самозалепваща се тапицерия и тапицирах с нея отвратителната на външен вид гумена стелка. Остана ми малко и за страните, но като купя изолация и я сложа, ще налепя остатъка отгоре върху нея. За сега е само стелката, но дори така багажникът изглежда доста по уютно:




Купих си хубава черна чанта за документи в ретро стил, никога не ползвана. Събрах в нея книгите на волгата, които постоянно се търкаляха насам-натам. Стана перфектно:




Оставих и малко пари в пепелника, ако се наложи на пътя :)



Естествено обърнах внимание и на външния вид. Чудех се къде да сложа 2 огледални, релефни еленчета, които купих отдавна от един руски сайт и намерих перфектното място: малко местенце на задните врати. Погледната отстрани изобщо не се натрапват, дори не се забелязват и се вписват много добре на живо:


Отдавна се чудех за надписите на калниците, дали да сложа от газ 21 или от 24. Надписите от 21 ми харесват повече, релефни са, шрифтът е по-строг, по-големи са и са върху права лайсна. Изобщо ми допадат доста. След дълго колебание сложих такива, но без да дупча, за да мога да ги махна ако реша друго. Като цяло съм доволен, въпреки, че не съм свикнал с такава гледка :) Ето разликите между надписите от 21 и 24:


Ето какво се получи, знам, че много от вас едва ли ще го одобрят, но на мен като цяло ми допада. Допрях лайната до мигача, защото самия надпис е по-дълъг от на 24. Изглежда сравнително добре на живо и хора незапознати с волги, изобщо не се съмняват дали е от този модел:


Ето и от страни, ако се загледате ще видите и еленчетата на задните врати:


И за финал, какво е волга или всеки автомобил от завода ГАЗ без птичка на багажника :)










Април 13, 2020, 09:15:10
Отговор #86

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Много добре седи , но като гледам се движиш по тънкия ръб между стилна визия и турбо кич и от избухването те дели много малка искра :))) И двата варианта си имат своите достойнства, аз примерно бих се изкефил много на кола независимо от каква марка е да я видя направена като "стрелбище" с всичките му там джунджурии , махащи ръчички на Шел , светещи антени , китеници и куче с клатеща глава, отразители и капачки от вино по чистачките.  Реално такива коли вече не се срещат никъде , сега се купуват  коли , ползват се и се хвтрлят на пресата , а на времето имаше култ към притежанието на кола и грижата към нея :)
Супер става , поздрави !

Април 13, 2020, 13:26:58
Отговор #87

Неактивен nosleto

  • Публикации: 115
Лично мнение - разкарай "махагона" стои евтино и изглежда тъжно!
Wartburg 353W 1988-2006 R.I.P.
Renault 19 1991-2010 R.I.P.
BMW 318I 1985 - 2010 new owner
Renault 19 1995-2010 new owner
Skoda Favorit 1995-2020 R.I.P.
Citroen Berlingo 2002- 2015 R.I.P.
Renault Megane 2004- 2022 R.I.P.
Mazda CX-7 2.3 Turbo 2008- 2022 R.I.P.
Mercedes Benz E300TD 1998-
BMW e34 520i 1994-
Opel Astra F Caravan Sport 1.8 16v 1997-

Април 13, 2020, 15:43:55
Отговор #88

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Много добре седи , но като гледам се движиш по тънкия ръб между стилна визия и турбо кич .....

Здравей :)
Да, на моменти и на мен ми се струва, че прекалявам... Въпреки, че всичко, което съм сложил, е или оригинално от други версии на волга или автърмаркет специално за този модел. Всеки от тези елементи ми допада сам по себе си, но в съвкупност и аз не съм особено удовлетворен и напълно разбирам какво имаш впредвид. Още малко и ще стане тотален панаир... Все пак, всичко (единствено без еблемата на капака) е сложено без дупчене и преправяне, което значи, че може да се махне без последствия и следи. Преди време попаднах на евтина газ 2410 и ми се въртеше налудначавата идея да я взема и нея и там всичко да е максимално близко до оригиналния вид, за да имам и 2та варианта, каквато искам да бъде и каквато трябва да бъде, но на време се отказах. Просто нямам физическата, финансовата и времевата възможност за още една волга. Иначе относно махагона, съгласен съм с nosleto, че не изглежда особено добре в сравнение с естествен дървен (въпреки, че на живо е една идея по-прилично отколкото излиза на снимките), но лично според мен е за предпочитане пред евтината черна, твърда пластмаса или онова подуто подобие на фолио (да не кажа дърво), с което беше оригинално. Но и той е самозалепващ се и може да се махне целия буквално за минути ако ми омръзне. Все пак се надявам темата ми да даде идеи на други волговоди какви отделни неща биха им харесали и най-вече - какво не трябва да правят :) Дано накрая темата не стане: "волга, каквато не трябва да бъде" :D Поздрави!
« Последна редакция: Април 13, 2020, 16:05:45 от wander »

Април 13, 2020, 16:02:00
Отговор #89

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
В тая връзка, малко след като се сдобих с първата си Алфа 145 бях полудял на тема фурнир. Обърнах всички сайтове, магазини, каталози... и нищо не намерих.
Така си и остана колата, карах си я дълги години съвсем оригинална, докато пак не ми "влезе мухата" и в крайна сметка я обзаведох с черен кожен салон, дървен спортен волан и дървена топка за скоростите, всичко това оригинално за модела и такова, че да мога да го подменя с отвиване на болтове.
От днешна гледна точка си давам сметка, че човека минава през различни етапи и на манията и променя и доизгражда вкусовете си.
Средата също те насочва....

Според мен, ако искаш да вдигнеш нивото на тази Волга, купи и един волан Nardi Classico, един як стар касетофон като Бекер, Блаупункт или Филипс (поне аз това съм замислил за моята Лада).. и може би някакви кожени седалки.
Тогава ще си дойде в класа.  ;)

Но и без чуждото мнение, колата ти е почти умерена и заглавието на темата добре оформя очакванията на читателите. Затова и се развива културно, според мен.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"