Автор Тема: Волга ГАЗ 2410 1988 - каквато искам да бъде  (Прочетена 40474 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 13, 2020, 16:21:59
Отговор #90

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
На мен ми харесва проектът, въпреки залитането по някои детайлни подобрения и "екстри"... все пак всичко е умерено и се придържа към оригиналната символика на марката. Едно нещо обаче ме дразни откровено - "птичката" около задната ключалка ми се струва, че е приспособена от емблема на УАЗ, която няма общо с модела Волга. Виждал съм преди години такива емблемки да се кичат по решетките на москвичи, лади и къде ли още не, което за мен беше проява на откровена селения и кич.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 13, 2020, 19:15:04
Отговор #91

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Благодаря за коментарите, защото когато никой нищо не пише, човек се замисля дали изобщо си струва да публикува каквото и да е. Радвам се, че колеги, за които знам колко са педантични, като цяло приемат резултата от скромните ми възможности (с уговорки разбира се). Вероятно грешката е и моя донякъде, че не споделих може би, че 1/3 от детайлите по външния и вътрешния вид на колата налагаха поставянето им, за да си спестя пребоядисване. И понякога е хубаво да е по-добре отколкото е било, дори да не е перфектно. Така например е с малките емблемки по задницата, черните лайсни по протежение на автомобила и донякъде махагона. На задната част имаше огромна дупка от пълначката на газовата и идиотски надпис "Зоро" на капака над нея. Единственият начин да ги скрия, без да се пребоядисва и китосва половината кола, беше с тези емблеми, които дълго време търсих. Досещате се как се намират. Това отложи пребоядисването за сега и поне не виждам дупки. Така беше и с черната лайсна отвън и дупките по централната конзола от държачи за чаши, които се скриха с махагона. Може би ако не бяха тези особености, някои елементи щяха да отпаднат. Въпреки това като цяло ми харесва хрома, особено на черен автомобил. Затова и исках чиста 24, само заради външния вид. Но Speeder е прав, че с времето някои приоритети се променят, вкусове също. Още преди време се отказах от някои идеи, които ми се струваха много интересни. Вероятно след време ще се откажа и от други, а може би и от цялата кола, кой знае. Иначе извън контекста, замисляли ли сте се дали възприемането на точно определен стереотип, като например как изглежда газ 24 по принцип, не ни каза да ни дразни всичко различно, просто несъзнателно дори? На мен много ми харесва автодизайна от 50 и 60 години, с много хром, но понякога дори за моите стандарти изглежда кичозно и пренатруфено. Ще ви дам пример.. Правя уговорка предварително, че в никакъв случай не сравнявам волгата с американска кола от тези години, защото предназначението, купувачите, средата и най-вече философията на автомобилите е коренно различна. Но, просто като пример (без сравнение). Ето един додж от края на 50 май. Дори за мен е прекалено накичен: емблеми, лайсни, надписи, фигурки, решетчици, копчета, всичко каквото може- повече и по-лъскаво и натрапващо се. Ако не беше така от завода, дали не бихме казали, че е цигания :)




Та за всеки на вкус и цвят е различно :) Пак благодаря на всички, които взимат участие в темата ми, за мен това е важно. И не очаквам само одобрения, въпреки, че когато прочета положителни отзиви се радвам :)
« Последна редакция: Април 13, 2020, 19:20:15 от wander »

Април 13, 2020, 21:34:00
Отговор #92

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
за мен перфектната волга изглежда подобно на това отвън и отвътре

http://www.roadsmile.com/image-keyword/2889-gaz-24_red_1.jpg.html

https://www.instagram.com/p/BBjkpLTsgzr/


Април 14, 2020, 18:10:47
Отговор #93

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
за мен перфектната волга изглежда подобно на това отвън и отвътре

http://www.roadsmile.com/image-keyword/2889-gaz-24_red_1.jpg.html

https://www.instagram.com/p/BBjkpLTsgzr/

На мен пък с тези джанти ми прилича на детско автомобилче от серията Hotwheels :) Естествено всеки си има вкус, примерно цветнокожите рапъри-дилъри с дебелите ланци и бейзболни шапки много си падат по такава визия... ама аз нали съм си бял човек, макар и с по-скромни финансови възможности O:-)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 14, 2020, 20:39:19
Отговор #94

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Страхотна си е Волгата. Ако успееш да докараш и салона в червено ,ще е супер. Не пожарникарско а, някъв готин цвят да се върже с махагона. Бордо или чери!? Абе и така си е добре. Аз примерно наблегнах на черен мат отвън вместо хром ,защото не ми идеше цветово , не че не ми се искаше яко хром да лъска и да грабва погледите. И липса на коментари не значи непременно ,че никой не зяпа накъде върви модата в наща маала.  ;D

Април 14, 2020, 20:59:40
Отговор #95

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Механджията - Да, гледах доста руски клипчета на волги тип лоурайдъри с различни видове джанти, някои ми харесват повече, някои изобщо не, но като цяло не е моето... Джантите коренно променят вида на колата. Представете си ферари с черни метални джанти дали би изглеждало спортно или как би се отворила на външен вид една "инвалидка" с петолъчки? Последно следя едно каналче, в което сложиха на една газ 14 чайка нископрофилни гуми и лети джанти... Ами... Изобщо не ми допадна. Както и да е, иначе определено волгата от линка хваща окото :)
Krankenstein - Да, така наречената "птичка" е точно преправена емблема от уаз. Е, аз не успях като теб от първия поглед да се сетя. Видях такова изпълнение на една реставрирана, но не в 100% оригинален вид волга и много ми допадна. Не се сетих как е направено. Когато в последствие се досетих ми костваха 3 емблеми (изкупих всички перфектни от обявите), докато успея да изрежа вътрешната част и задните крачета, без да я счупя, тъй като не исках никакво пробиване. Реално се държи от самата ключалка и то доста добре легна и стои стабилно. Същевременно се маха с права отверка за 10 секунди без следи. Ще видим дали ще остане за в бъдеще. За сега съм на принципа опит- грешка, няма как да видя нещо как ще стои докато не го сложа и не го видя в поне 2 различни дни :)
Oldrat - Благодаря за хубавите думи! Точно това ми беше идеята, да претапицирам стария салон с червена кожа. Черна волга с червен салон за мен щеше да е перфектната комбинация. Но ми изпадна този и намеренията ми се промениха. Е, никога не е късно, но за сега имам планове за ел. системата, други ремонти, нова порция пребоядисване на детайли и други дребни неща в списъка. Може би един ден, ще е в вида в който искам да бъде :)
« Последна редакция: Април 14, 2020, 21:05:31 от wander »

Април 14, 2020, 22:23:14
Отговор #96

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
аз също съм бял човек с дълго родословно дърво (имам го проследено), но това не ми пречи да имам определен вкус за ресто-мод.. в случая със снимката, която съм подбрал, колата е със стокова визия, свалено окачване, вероятно на въздух, и не какви да е джанти - определно с 70тарски/80тарски дух, донякъде напомнят fuchs джантите на поршетата от края на 70те... за мен отличен избор би било оригинални волгови 14ки да се доработят с вътрешни и външни липове до 16ки, да се сложат белокантови гуми и оригиналните тасове... например: http://carakoom.com/data/blogs/787/32816/image/6321166793_large.jpg

ето още един вариант на почти 100процента сток газ24 с джанти в стил 60те/70те - стоят и отлично. волгата има осанка на неголям  щатски седан просто защото е изкопирана (айде, вдъхновена :)  ) от такъв, съответно не мисля, че фабричните колела са единственото, което и подхожда. мое мнение


за мен автомобилът трябва да бъде продължение на личността на собственика - ако имаш автомобил и обичаш колите като цяло, би следвало да имаш собствен почерк и виждане за нещата

ето пример за нещо впечатляващо и различно - да, джантите са твърде големи, но дори и този модел и тип колела бих одобрил за конкретния замисъл на колата, ако бяха до 16-17 цола

http://carakoom.com/blog/v-kazahstane-poyavilsya-krutoj-gaz2402-volga-s-1uz-fe-pod-kapotom


по темата: колега - съвет - заиграйте се малко с ауспуховата система, за няколко двайсетачки ще има много приятно развитие на задницата

ето един с ретро дизайн (ръбчето накрая)  http://magazin.garvan.bg/products/%252d%D0%9D%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%B0%D1%83%D1%81%D0%BF%D1%83%D1%85-%D0%92%D0%90%252d200-%D1%8462-x-155mm.html

по един такъв от всяка страна, максимално ниско под бронята, доста ще отвори колата - лесно ще се направи да е активен и отляво :) 

Април 14, 2020, 22:51:30
Отговор #97

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Механджията, за цветнокожите от Харлем разбира се го казах в кръга на шегата, но всъщност имах предвид, че лоу-райдър културата ми е много далечна, независимо дали джантите имат ретро или по-съвременен вид. Просто прекаленото снижаване на един автомобил /особено пък лимузина като в случая/, освен ако не е свързано с определена функционалност, както при пистовите болиди примерно, е едно непонятно за мен естетическо решение, вероятно свързано с определени субкултури, към които определено не спадам :)


Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 15, 2020, 08:25:11
Отговор #98

Неактивен wander

  • Публикации: 160
За мен автомобилът трябва да бъде продължение на личността на собственика - ако имаш автомобил и обичаш колите като цяло, би следвало да имаш собствен почерк и виждане за нещата

Казакстанстата волга наистина е много красива... Не ми се мисли колко пари са наляти в нея. Определено в случая според мен джантите й подхождат. Както и да е, относно изпускателната система съм напълно съгласен с теб за идеята за два накрайника. Още когато купих колата говорих с човека, който от години ми прави на автомобилите гърнетата да ми изведе още една тръба симетрично от двете страни и той ми каза, да не го занимавам с глупости. Така и не потърсих друг и замразих идеята. Иначе накрайниците от обявата изглеждат добре, не са натрапчиви и като цяло са в стила на колата, но цената от 9 лева ме притеснява... Преди време купих за подобна сума много красив накрайник тип "лапа", който скрива отгоре тръбата. Така и не го представих тук, защото след 1 месец му изби ръжда и го изхвърлих. Този в момента, струва около 40 лева и вече почти две години не е мръднал. Но за в бъдеще не съм се отказал от тази идея. Иначе скоро може да ти пиша на лично да ми дадеш съвет за предните мигачи, на кой да ги занеса да ги направи бели. Бели стъкълца нямат намиране дори в Русия и Украйна. Разгледах темата ти за ягуара, страхотно изглежда и определено белите мигачи му придават друг облик на фейса.
Поздрави

Април 16, 2020, 22:29:07
Отговор #99

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
За Уоурайдърите ми е ясно и разбирам защо е тоя тунинг, но я ми кажи за чий  е втора тръба ? Разбирам да изведеш втора тръба от ауспуха ако правиш цигански селски тунинг или пък си боднал някой  8мак , ама на 2.5 мъртвец да сложиш такова нещо е като на пернишки  бел Голф 2ка да боднеш ремусче от Илиянци за 7 лева......... става супер смешно и издиша цялата идея с тая Волга. Колкото хора във форума толкова и мнения, казвам своето , но за мен има логика ако  правиш  кола тип соц кич в което има своя чар, или се придържаш към някакъв заводски вид , всичко междинно е като солен сладолед или печена диня на фурна със сланина :))))

ПС: Не се обиждай просто да върви лафа , а и всеки има мнение :) вече знаеш моето  :)))
« Последна редакция: Април 16, 2020, 23:07:32 от fokke »