Автор Тема: Волга ГАЗ 2410 1988 - каквато искам да бъде  (Прочетена 40388 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 12, 2018, 22:52:12
Отговор #30

Неактивен wander

  • Публикации: 160
лично аз нямам идея дали са заменяеми, но едва ли ще е толкова сложно.... дори и да не е директна замяна, скоби и захвати се преправят. ако са читави броните и на оферта, вземай
За жалост НЕ се оказаха много читави, особено предната. Реших да взема задната, защото рогата й бяха перфектни, но се оказа, че колата е направена на пикап и няма достъп до страничните болтове. Накрая изрязаха ламарината с флекс, за да стигнат до тях и те превъртяха :) Превъртяха и двамата, които я сваляха, а и аз. Казах им, че се отказвам, оставих 5 лева за бира, че 40 минути се търкаляха и мъчиха и взех една оригинална запазена запалка. Та отидох за брони, почти час гледах как се гърчат хора и до преди малко бих бира, за да не съм капо. Та така :) За сега си оставам с моите. Блг :)

Август 26, 2018, 20:56:21
Отговор #31

Неактивен RAPTOR

  • Публикации: 18
Малко късно, но... броните на всички са с еднакво захващане. Трябвало е все пак да вземеш бронята, по спомен рогата/буферите не са заварвани а са на болтове от вътрешната страна и можеш да монтираш само тях на твоите брони. Ако пък не ти се занимава и е някъде около Перник дай контакти аз да ходя да ги видя.

Това радио как е като качество на звука?

Август 27, 2018, 21:17:30
Отговор #32

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Малко късно, но...

Да, близо е. Село Червена могила до Радомир, но броята няма сваляне. Страничните болтове са запекли и няма достъп до тях, понеже е пикап. Иначе за радиото не знам как свири. Още не е монтирано, но аз нямам намерение да е дискотека, а колкото за фон и най-важното в избора беше външния вид. Като го монтирам ще пиша какви са ми впечатленията. Иначе махнах допълнителни кръгли стопове отзад, светещите ленти, огледалата, смених подложките на номерата с хромирани и сложих оригинални хромирани лайсни на праговете. Оригиналните хром огледала не можах да ги монтирам, зашото нямаха винтове, а дясното няма дупки на вратата за него. Ще се занимавам по-натам с тях. Воланът е на тапицер, като го взема ще сложа изолацията на пода и ще сменя предната решетка.
ПС. Това е колата от Червена могила:
https://www.cars.bg/offer/c2738424
« Последна редакция: Август 27, 2018, 21:23:11 от wander »

Август 27, 2018, 23:02:59
Отговор #33

Активен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
на тема джанти точно ей това визирах

[ Invalid YouTube link ]

изглежда оригинално, но са широки си борда и тасчетата направо е трепач

Септември 16, 2018, 23:23:23
Отговор #34

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Здравейте. Последно време успявах да отделя само по няколко часа през неделите за колата. Смених решетката, рамките на номерата, сложих лайсни на праговете, монтирах хромирано огледало (другото няма още дупки на врата), махнах още от циганиите отзад и минах някои уязвими на корозия места с 3 в 1. Ето как стана предницата.  Мисля, че е по-добре. Преди:

След:

Иначе при сравнението на снимките обърнете внимание на гаража. Не можах да я изкарам, защото воланът е на тапицер и майсторът не ми шпаклова тавана, а как се е гъзил около нея за стените-само той си знае :D

Септември 16, 2018, 23:32:45
Отговор #35

Активен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
чудна е, остават само броните :)  огромна разлика има така
 брони  все ще намериш, следи темата за Очакващи спасение тук и може да излезе в някоя морга прясно хвърлена волга...   

Септември 17, 2018, 08:10:20
Отговор #36

Неактивен wander

  • Публикации: 160
чудна е, остават само броните :)  огромна разлика има така
 брони  все ще намериш, следи темата за Очакващи спасение тук и може да излезе в някоя морга прясно хвърлена волга...
Блг колега! Радвам се, че ти харесва. Иначе онази волга от преди време в Надин Нови искър още ме е яд, че не свалих повече неща от нея. Беше супер запазена, но тогава още не знаех какво ми трябва. Както и да е. Все ще излезе нещо читаво :)

Септември 17, 2018, 13:37:40
Отговор #37

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Супер е така вече :)
Само на броните има някакви дупки, да не би да е имало буферии да са махнати ?

Септември 17, 2018, 14:01:17
Отговор #38

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Супер е така вече :)
Само на броните има някакви дупки, да не би да е имало буферии да са махнати ?
Блг, иначе дупките на броните за фарове за мъгла. Те ми трябват, аз съм купил отдавна много красиви ретро-хромирани такива, но няма кой да ми ги върже, а от токове не разбирам. Луфтът над решетката е от незатворения преден капак, иначе си ляга плътно. Инам друга централна конзола с всички 4 копчета. Едното е точно за халогените, но ми се ще като се натисне да светне и крушката на таблото, т.е. да си е както трябва всичко. Затова се бавя, иначе и мен ме дразнят тези дупки. Впрочем, предната броня като цяло е в добро състояние. Има няколко точки ръжда по хрома, но задната е зле. Мазана е с някакви неща и много ме дразни. Отгоре навсичко стои накриво и не знам защо. Хваната е както трябва. Може да е била удряна тази кола

Септември 18, 2018, 15:46:35
Отговор #39

Неактивен RAPTOR

  • Публикации: 18
С хромираната решетка колата изглежда в пъти по-добре, монтирай фаровете за мъгла и ще стане страхотна.
Прави ми впечатление, че от ляво и от дясно решетката има по две по-разтворени "ребра" горе долу на средата на разстоянието от центъра до фаровете. Ако си взел решетката от една бракувана бяла Волга в с.Студена даже мога да ти кажа защо е разтворена така.

Относно въпроса ти от преди време за предния номер, на Газ 24 на предната престилка под бронята има допълнителна метална пластина на която се закрепва номера и се държи на пружини и панти. Така когато се наложи да ползваш манивелата натискаш номера надолу и се появява отвора за манивелата.