Автор Тема: Волга ГАЗ 2410 1988 - каквато искам да бъде  (Прочетена 40475 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 19, 2020, 10:12:25
Отговор #110

Неактивен wander

  • Публикации: 160
За любителите на оригиналния вид, както е излязла от завода. Ето снимка на волга , при това газ 3102 (които по слухове са правени по-качествено), която никога не е регистрирана, на 10 км е, още с пломбите навсякъде, стояла в гараж, изобщо - както е излязла от завода. Обърнете внимание на така наречените "зазори" или разстоянията между отделните детайли, по-специално вратите и предния капак. Няма 2 еднакви. Всичко е криво. Да, знам, че  втората половина на 80 те качеството пада доста, а 90 е меко казано ужасно, директно се боядисва върху гол метал и след 2 години на открито е леща, но все пак. Разбира се не казвам, че всички са били такива, само споделям пример. Както каза един руснак в едно клипче, продават заготовка, която после ти като препипаш всичко, обработиш срещу корозия, боядишеш пак, сложиш шумоизолация, претапицираш салона, сложиш тапицерия на желязото на пода, музика и още 100 неща го правиш на нормален автомобил (шега) :)


Април 19, 2020, 19:13:47
Отговор #111

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Оригиналността на тази Волга 3102 е със сигурност неясна. Тук виждам предни врати от стария модел, които  през 1995 г. абсолютно нямат място там. Отделно, практически няма как да е на 10 км. Моята Волга беше вкарана с влак в двора на Мототехника Пловдив, и аз я изкарах оттам на 33 км , пробег направен от изпитателя. Даже при производството на километража се натрупва пробег от изпитването му, плюс някакъв пробег до гаража на собственика, тези 10 км. според мен са пълен фейк.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 19, 2020, 20:10:35
Отговор #112

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Оригиналността на тази Волга 3102 е със сигурност неясна. Тук виждам предни врати от стария модел, които  през 1995 г. абсолютно нямат място там. Отделно, практически няма как да е на 10 км. Моята Волга беше вкарана с влак в двора на Мототехника Пловдив, и аз я изкарах оттам на 33 км , пробег направен от изпитателя. Даже при производството на километража се натрупва пробег от изпитването му, плюс някакъв пробег до гаража на собственика, тези 10 км. според мен са пълен фейк.

Не дадох извор, извинявам. От тук взех инфото, предполага се, че е вярно:
https://mag.auto.ru/article/gaz3102sale/

Април 19, 2020, 21:01:28
Отговор #113

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Старо инфо, сега вероятно поради пролетно обостряне, цената от 5 лимона, е нарастнала на 7 лимона.(Около 100 000 в щатска валута.)
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Ноември 14, 2020, 19:32:26
Отговор #114

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Дълго време не съм писал. Ще нахвърлям набързо какво се случи през последната половин година по колата, а вероятно и до края на 2020, защото едва ли ще правя нещо сериозно в близките месеци.
Имах проблеми със съединителя. Работеше долу ниско и скоростите трудно влизаха. Вече очаквах горна помпа, долна помпа, лагер, дискове, но се оказа, че една втулка е тотално изядена и от кръгла, дупката в нея беше станала като яйце. След като се оправи, вече всичко е наред. Ходът на съединителя е както трябва и скоростите влизах без хъркане. Също за пореден път смених свещите с NGK.  Имаше едно прекъсване, което след замяната изчезна. Новото ми казанче за стъклото протече при помпата, та купих поредно ново. Това е ремонтите, ако могат да се нарекат така.
    Иначе продължих да купувам и добавям неща. Взех нови копчета с различни иконки на тях, които в бъдеще да се свържат. Също ми омръзна да пускам фаровете и сложих ДРЛ, сега само дългите се пускат на 30%, без стопове и какво ли не и е много по-удобно.  Попаднах на малко, хромирано надписче „Волга”. Много ми хареса, въпреки, че струваше колкото голямо  Но не знаех, къде мога да го сложа и намерих перфектното място... Разглобих часовника и го залепих на циферблата. Стана като фабрично и съм доволен:


С приятел поставихме предната кора на тавана, с плафоните на нея и сенниците. Всичко е в сиво и пасва добре на салона:


Също се оказа, че липсва 1 бушон. След поставянето вече всички плафони: на вратите, в салона, в жабката, багажника и двигателния отсек вече светят:


Поръчах стелки от Украйна ЕВА, за ГАЗ 2410. Уж били много качествени, имали изолационни свойства и не знам какво... Избрах сив цвят със тъмносин кант, за да кореспондират със салона, който е в такива нюанси. За жалост имах доста проблеми с тях, после ми ги задържаха и на митницата, та цената им стана тройна с доставката и другите разходи, но най-накрая дойдоха и съм много доволен:


Лятото колата дори участваше в сватба (от която по разбираеми причини няма да качвам снимки), та преди това я минах с керамика, за да стане малко по-лъскава  Като цяло наистина цветът стана по наситен и гланцов, но едва ли ефектът ще е траен.


Въпреки, че вече веднъж купувах 4 броя нови гуми, не ми излизаше от главата да взема гуми с бял кант. Но цената постоянно ме отрезвяваше. Е, накрая не издържаш и поръчах... Заложих на оригиналния размер: 205/70/14. Но сега съжалявам за размера.... Не съобразих, че моята волга не е клекнала, а леко навирена и сега гумите ми се струват малки. Трябваше да взема 205/75/14, въпреки, че щеше да не ми работи вярно километража и т.н., визията щеше да е много по-добра. И така става, но и без това се дадоха толкова пари (за втори път), поне да беше както го искам. Както и да е. По-натам явно ще ги сменя пак. Иначе определено ми харесва повече от преди с тях. Дори шарката им е в ретро стил на зиг-заг. Също смених задните стопове с чисто нови. Лъскавата рамка на старите беше пожълтяла, а стъклата замъглени. Новите изглеждат много по свежи:


За финал си поръчах релефен ключодържател за ГАЗ 24 и дори ми изписаха номера на колата на него :)


Вероятно пропускам още дребни неща, но като цяло е това. Продадох синята волга и понеже не може в двора на село да няма гниеща кола, не издържах и купих един москвич :)



« Последна редакция: Ноември 14, 2020, 20:10:11 от wander »

Ноември 15, 2020, 19:28:13
Отговор #115

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
супер е :)

не съжалявай за гумите - изглежда отлично - щеше да те дразни с по-високите, убеден съм.

Ноември 15, 2020, 21:42:58
Отговор #116

Неактивен wander

  • Публикации: 160
супер е :)

не съжалявай за гумите - изглежда отлично - щеше да те дразни с по-високите, убеден съм.
Колега, Механджия, винаги ме радват твоите коментари, защото са позитивни :) Благодаря!
Ще споделя любопитна история, която не оцених на момента и сега ме е малко яд... Преди около месец ровех нещо по Волгата и дойде един дядо при мен. Пита ме откъде съм купил колата, казах му от интернет. Той пак, "но от (примерно) Бай Иван ли"? Отговарям - не, защо? И той ми казва: "ами когато бях кмет, шофьорът ми (примерно) Бай Иван ме возеше с такава черна волга с номер 1000. После след 89 я купи и реших да не си я взел от него". Усмихнах се и казах - не. Дядото разгледа с умиление колата, благодари и си тръгна. После си казах, абе аз защо не го попитах на кое е бил кмет или поне как се казва да го проверя..... Може и на Перник да е бил :) Как и да е, минало. Човечецът си помисли, че и с новите номера, пак е получила 1000 :D Е, поне разбрах, че някога, такава черна волга с такъв номер е возила кмет :D
« Последна редакция: Ноември 15, 2020, 21:55:33 от wander »

Януари 31, 2021, 07:57:18
Отговор #117

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Здравейте.
Аз не издържах... След повече от 20 дни чакане на доставка от Германия, още 640 лева без монтаж, малко по-стар дот, че на тази конфигурация нямали пресен.... най-после купих още един комплект гуми - 205/75/14! Положени една до друга, разликата е около 2 пръста, но на колата е почти незабележима. Съжалявам за лошата снимка, но е от вчера по тъмно, още не е махната синята защитна боя по канта. Но за добиване на представа върши работа. Задната леко влезе под арката на калника:



Също така купих чисто нова хромирана ключалка с капаче на вратичката за зареждане с гориво. Има си оригинален ключ с еленче и вече се заключа нормално, а и изглежда много по-добре.

Януари 31, 2021, 19:35:33
Отговор #118

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Поправям се - изглежда по-добре :)

 старите ги шътни в ибей, ще ги вземат на прилична цена...загуба ще има ама кеф цена няма :)

Януари 31, 2021, 22:04:15
Отговор #119

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Поправям се - изглежда по-добре :)

 старите ги шътни в ибей, ще ги вземат на прилична цена...загуба ще има ама кеф цена няма :)


За пореден път благодаря за подкрепата на нерационалните ми "подобрения", колега Механджия! При първа възможност ще направя по-хубава фотосесия за сравнение! :)