Автомобили > Немски автомобили

Mercedes W123 AMG Coupe 1977

(1/73) > >>

rosen sn:
да не трупаме темата на ретро сервиза на Румбата, ще публикувам тук
 проекта е следния
 123 купе от 1977 със следните доработки
  - V8 двигател
  - ръчна кутия и диференциал съобразени с двигателя
  - подобрена климатична система
  - регулируемо окачване - coilovers
  - възможно най добрите спирачки събиращи се в предните 16 инчови джанти
   - рекаро кожен  салон
   - AMG  добавки на броните и праговете

Това е външния вид който се търси, само че доста по тъмно сив 7А1 цвят на Порше

rosen sn:
купето е при мен от 2 години насам и си чакаше  реда от друга моя заигравка със стари Мерцедеси , ама за това после...
 

като му дойде реда за регистрация, се оказа че му липсва малкия талон и чаках месец, докато ми донесат документ от Германия, че талона при отчисляване там не е било необходимо да се пази  и така ...
 последва пълно разглобяване и айде в Бургас

точно по Коледа и Нова година куриерите  замотаха пратка с нужните тенекии за Румбата и ги връщаха до Германия и обратно , но все пак всичко приключи що годе по график

rosen sn:
Междувременно в София вече бяха набавени двигател и ръчна скростна кутия



изработени са керамичен съединител , преходен фланец между кутия и двигател, както и маховик специално за целта

rosen sn:
А докато Румбата баеше по своему на 40 годишните тенекии аз прибрах цялото окачване, което мина на пясък, прахово боядисване и малко поцинковане






съответно всички лагери , тампони и шарнири бяха сменени с нови
Задните спирачки остава същите, затова и дисковете вече са сменени, апаратите почистени и с нови уплътнения и термоустойчива боя ( не можаха да ги поцинковането, щото били от чугун)

немо:
Къстъм маховик и керамичен съединител....бездемпферен съединител ли ще се получи?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия