Автор Тема: Mercedes W123 AMG Coupe 1977  (Прочетена 92929 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 01, 2020, 06:37:29
Отговор #230

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Някой има ли опит или контакт със специалист по естествен фурнир
 Идеята е да обновя изцяло няколкото дървени детайла в интериора,  а не ми се ще да е с хидрографика или фолио,  има толкова красиви естествени фурнири,  пък и детайлите са със що годе лесна (според мен де ) ,форма за покриване
 Та ако някой е запознат - да удари едно рамо


Това е най големия детайл,  и сравнително плосък,  което ми дава надеждата за успех

Февруари 01, 2020, 11:41:31
Отговор #231

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
дали няма да стане с шкурене и лакиране наново?  ако няма деформации, би трябвало да се получи..има и байцове за потъмняване на нюанса, евентуално


аз сега обмислям черно дърво за фурнира на ягуара, но с хидрографика... има напукано тук-таме

Февруари 01, 2020, 12:46:24
Отговор #232

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Не са еднакви като фурнир и покритие, а и единия панел е без нищо , щото е  с климатроника на 124 , така че освежаването не е вариант
 Всичко наново и да е еднакво,  даже и без много лак , с почти естесвен завършек

Февруари 01, 2020, 15:09:51
Отговор #233

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Росене, с оглед на това което си сложил като двигател скорости и съединител, говори за много спорт, и нови технологий.
Дървото подхожда повече за оригиналния крузер, с автоматик, и полека полека.

Направи ги тези от алуминий
немец мръсен, бандит магистрален ...

Февруари 01, 2020, 16:24:49
Отговор #234

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
в салона е само кожа и мокет,
 отвън ,освен 17" джанти нищо друго не е модерно, 
 наумил съм го дРъво и това е
другата седмица почвам с експериментите  с лепилата

Февруари 01, 2020, 16:26:44
Отговор #235

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Трудни са точно тия Мерцедесови фурнири.
На надлъжната тесна лента по таблото, ако помня добре, е с по-дебела дървена основа фурнира и, отколкото на тоя големия панел около скоростите.
При Пурите пък е още по-сложно, понеже там основата под фурнира не е дърво, а алуминиев лист.
Колкото пъти преди години на разни Софийски дърводелци поне, съм давал да ми правят дървени панели и ленти на Пури, Японки, в108, и р107, резултатите винаги са били плачевни.

Затова според мен, ако въобще се търси слагане на оригинални Бенц-спек фурнири- или супер запазени цели дървени панели трябва да се търсят на старо от чужбина /и със съответните на това цени/, или пак в чужбина да се пратят на префурнироване тия наличните, при някой авторитетен немски, или пък там- словенски-чешки-австрийски майстор, с доказан опит от правене на дървении точно на Бенцове, и с добро реноме, поне там по Нета.
Което разбира се, пак ще води със себе си, съответните цени.

Февруари 01, 2020, 21:09:53
Отговор #236

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Не държа на Бенц оригиналност,  но държа да е фунир и да е  без 10 слоя лак
 Ако не намеря кой, ще го направя аз, въпреки липсата на време и познания(в момента )
 все пак се прави от хора, не от извънземни, нали ?
 А колкото до Пурите,  там филма е доста по сложен,  основата е дърво, после алуминиев лист , и фурнир на няколко пласта , и се цепи от всички плоскости, като бутер тесто става,  а и на форма е по сложно
 

Февруари 02, 2020, 09:26:44
Отговор #237

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
С какъв фурнир искаш да са? Да повтаря оригинала или може и друг да е?

Февруари 02, 2020, 10:36:13
Отговор #238

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
НЕ държа на оригинал, просто фурнир, по скоро тъмен и нелакиран

Февруари 02, 2020, 16:24:04
Отговор #239

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470


Така изглеждат в момента, като малките детайли,  са си криви , и то доста
 първо ще намеря начин да ги изправя трайно и  после фурнира