Автор Тема: Mercedes W123 AMG Coupe 1977  (Прочетена 92999 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 10, 2020, 18:46:38
Отговор #250

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Малко шукарийки от днес



Крепежите по коланите и новата лента , ама това е лесната част

тук е дилемата







светлия фурнир е по красив и от оригинала,  ама е за поставяне по класически метод, с лепило и лак , преса , пара и търпение......
 Тъмния е за интериорни дизайнери и е със супер самозалепващ филм отзад и няма нужда от финиш, освен подсилване на ръбовете с основния детайл ( според мен де, с полиестерна смола или нещо от сорта )


Февруари 11, 2020, 00:35:25
Отговор #251

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Самозалепващото няма ли с времето да се опече и отпусне ?  Иначе за смолата само качествена епоксидна , тия смръдни с полиестера са  само за играчки по детските площадки .

Февруари 11, 2020, 06:49:26
Отговор #252

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
първо трябва да избера кой от двата ми харесва повече
 А за полиестерна или епоксидна,  досега правих пластмасови панели под таблото с полиестерна,  но за дърво си е по добре епоксидната със сигурност
 Тъмния е различен от бенцовите дървении от онова време  , но на модерни салони има подобни като опция ,не дърво де , ама на вид го докарват , и стои различно
 Светлия е МНОГО красив, и носи на потъмняване с масла и байцове,  и после много лак ,  повече  време ще ми вземе за експерименти,  но май е по добрия вариант
 утре почвам да обличам таблото с кожа и като е готово,  само ще каже кой фурнир иска , така винилово както е , колкото и да налагам детайли за сравнение, ми е трудно да преценя

Февруари 11, 2020, 11:31:31
Отговор #253

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Според моето скромно мнение светлия е в пъти за предпочитане. Когато гледам да си купя 124ка  съм попадал на  интериори с разни черни имитации на дървени панели налепкани , еми седи ми евтино  нетипично за епохата на колата .
Иначе, ако сложиш масло на светлия фурнир няма да можеш да го лакираш със сигурност, а ако го оставиш на масло със сигурност при пипането с мокра ръка или предмет ще оставя светли петна. При обличането на детайлите с фурнир според мен е нужно да ги вакумираш , защото иначе ще останат въздушни джобове под фурнира, а това гарантира надуване на мястото, защото при напичане от слънцето въздушния мехур овеличава обема си , а от там и напукване на лака.

Февруари 11, 2020, 11:33:07
Отговор #254

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Относно лепилото, не съм лепил дърво със смоли, но за Ц200 гарантирам за здравината, може да пробваш на 2 дъсчици, и не е скъпо, доколкото ми е известно се прави от царевични отпадъци.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Февруари 11, 2020, 13:30:22
Отговор #255

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Според моето скромно мнение светлия е в пъти за предпочитане. Когато гледам да си купя 124ка  съм попадал на  интериори с разни черни имитации на дървени панели налепкани , еми седи ми евтино  нетипично за епохата на колата .
Иначе, ако сложиш масло на светлия фурнир няма да можеш да го лакираш със сигурност, а ако го оставиш на масло със сигурност при пипането с мокра ръка или предмет ще оставя светли петна. При обличането на детайлите с фурнир според мен е нужно да ги вакумираш , защото иначе ще останат въздушни джобове под фурнира, а това гарантира надуване на мястото, защото при напичане от слънцето въздушния мехур овеличава обема си , а от там и напукване на лака.

за вакуум пресата съм на 100% съгласен,  няма друг по добър начин
 за потъмняването не съм сигурен,  но имам хора , които правят врати са наясно с материята
 

Февруари 11, 2020, 15:48:11
Отговор #256

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Според мен, ако сам си лепиш фурнира има лесен начин да вакумираш детайлите , след полагане на лепилата и самия фурнир , отгоре го завиваш  обикновен найлон, можеш да си нарежеш кройки от найлон за да не стане мнгоо натрупано , и всички детайли ги слагаш в найлонова торба и цялата торба се вакумира, това гарантира лягането на фурнира 100% по основата . Така вакумирано го оставяш нужните часове за стягане на лепилото  или смолата в зависимост с какво лепиш, дори можеш да помогнеш на адхезива да стегне, като се обдуга с духалка с топъл въздух. Вероятно звучи объркано и сложно , но реално е адски просто и ефикасно. По този начин се вакумират карбонови детайли в калъп.

На снимката показвам как вакумирам карбонов детайл в отворен калъп:


Февруари 11, 2020, 16:02:47
Отговор #257

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
С Кройките съм много навътре  :D
 такава помпа съм пазарил за услуга от климатичен техник, а торбата - каква ?

Февруари 11, 2020, 16:50:31
Отговор #258

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Да , помпата може да е спокойно едностъпална за климатични системи ,  по 100 лева има . Торбата .....аз ползвам спецялни многслойни найлони но според мен няма смисъл да се купува за едно вакумиране такива, сега ми идва на уми, че може да се купи един пакет с найловнови човали за вакумиране на дрехи, там накрайника е за прахусмокачка но лесно може да се запуши и да се ползва накрайник за помпата , найлона би трябвало да държи. Ако си в София бих съдействал с удоволствие с вакумите

Февруари 11, 2020, 19:02:21
Отговор #259

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Да , помпата може да е спокойно едностъпална за климатични системи ,  по 100 лева има . Торбата .....аз ползвам спецялни многслойни найлони но според мен няма смисъл да се купува за едно вакумиране такива, сега ми идва на уми, че може да се купи един пакет с найловнови човали за вакумиране на дрехи, там накрайника е за прахусмокачка но лесно може да се запуши и да се ползва накрайник за помпата , найлона би трябвало да държи. Ако си в София бих съдействал с удоволствие с вакумите
Утре съм там,  ама не и с чарковете....
 Има тънкости колко да е навлажнен фурнира,  ако е малко - може да се нацепи при притискането,  ако е много ще има остатъчна влажност и после проблем,  лепилата също , някои даже и с Хелметекс лепят и айде .....😁😁😁
 Ще си направя първо непотребен детайл от друга кола, даже с повече извивки за квалификация и после ще го мислим пак