Автор Тема: Mercedes W123 AMG Coupe 1977  (Прочетена 92905 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 16, 2018, 20:03:42
Отговор #40

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
по отношение на стикерите - категорично 'за' съм!  още повече, че хромът също ще отсъства като при първообраза, нали?

цвят на салона?   една лешникова кожа как ще заспи...

салона е кафяв, тъмно сив отвън и кафяв отвътре....
 за мотора спирам да коментирам

Март 16, 2018, 21:26:20
Отговор #41

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Имал съм ПТП няколко
 ама кой търси номер на мотор  - поне при мен никой  - и с кола за 5000 лв и при кола за 105 000 лв
 не съм си представял ситуация при която някой да ми търси номер на мотора при каквито и да е обстоятелства
Дано не се случва, ама както писах по-горе, ако има увреден човек, или не дай боже смърт, се търсят доста повече неща от номер на мотор. Особено, ако пострадалия има кадърен адвокат. Автомобила се гледа под лупа!

Март 17, 2018, 14:56:05
Отговор #42

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Ехеее...
 то аз мотора сложих, колата подкарах, че и смърт даже причиних вече .....
леле мале
от мене толкова
със здраве

Март 18, 2018, 12:34:52
Отговор #43

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ехеее...
 то аз мотора сложих, колата подкарах, че и смърт даже причиних вече .....
леле мале
от мене толкова
със здраве
Нееееее,  така не бива . Изчезва креативното и инженерното от темата веднага .
И нека оправим час по скоро кривия път по който е тръгнала . Толкова иновации/кастъм  има тука. :)

Та така Рос , аз питам :

Как стои конкретно куплирането на М119 мотора към проектната кутия , има ли промяна на тампони на скоростите , куплиране
към кардана . Силовото ( прдаването на въртящия момент от мотора кък кутията ) е ясно.

Има ли разработен от AMG  тунинг ателието на Мерцедес пърформънс на скоростнни кутии конкретно за тук или W 124?
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 18, 2018, 12:56:35
Отговор #44

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Кире, по отн. на последното ти питане, което считам че е леко неиасно формулирано, ;) ти давам малко инфо.
Сериино АМГ оште като самостоиателна фирма, но вече в годините на оторисираните от Бенц модели, а това е след 1990, имат мануал 5 скорости кутиа слагана, това е таиа с Дог-лег 1-ва скорост, само на Ц36 и Е36 АМГ.
Това иначе е нормалната мануална дог-лег кутиа от 300е-24 и 190е 2.5-16.
Конкретната си е доста надеждна по принцип, ако такава ште се слага тук де.

Специално при неиа, ако има предлаган-ќит упгреид от АМГ на тиа кутии, тои ште е неоправдан да се купува в случаиа, понеже мотора е атмосферен, ниама да е турбиниран и с мегавдигнат дрех. момент.
« Последна редакция: Март 18, 2018, 13:10:01 от USfan »

Март 18, 2018, 14:38:04
Отговор #45

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Предавателния тракт , който ще се слага , работи като концепция и изпълнение поне от две години, само че на битурбо вариант на мотора М119 и в дрифт състезания, където е натоварен на максимум
слабото звено при този вариант са карета и полуоски, но моя мотор няма да е с турбо, така че ще държи
кутията е 6 степенна от дизелов Мерцедес с голям въртящ момент, дифа също
Преправят се кардан , закрепването на дифа както и вътрешни карета на полуоските
Кутията с обратни скорости карам на 300-24 CE в турбо вариант пак от същия гараж вече 2 години



оригинал тракт на AMG от тези години е като вода от Луната, има го ама няма как да го имам аз...
прехода между двг и кутия е с поръчков фланец,поръчков маховик и керамичен съединител
тампоните на двигател и кутия също са специално за целта
съответно радиатора е от 350тд на w140


Март 18, 2018, 14:47:10
Отговор #46

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Диференциал болт-он за моя мост в подходящи числа има от 126 .107 .123 и 116, около 3 -3.20   но са масово с 182мм корона, което е недостатъчно здраво за конете
 Има и редки варианти с 210мм корона, но са от 500 евро нагоре в неясно състояние и само от немско и щатско
сегашния вариант е доста разпространен и достъпен в Бг, като след напасването смяната не е проблем

Март 18, 2018, 14:51:21
Отговор #47

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Относно кутиите на AMG за w124 -имат разработен супер усилен вариант на автоматична кутия,достатъчно здрава за Е60w125 с 384 кс, ама пак е изключително екзотично за намиране

Март 18, 2018, 16:39:57
Отговор #48

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Росене, не знам дали разбра кой съм по аватара :))  но да питам с купето 124 какво стана - завършено ли е вече на 100%?  така и не видях снимки

иначе за 123-ката е супер, просто за това сивото е идеално с кафява кожа (лешника е малко по-светъл от кафевия салон на 123)... като боядисвах мойто купе,точно този цвят на гт3 бях харесал, но понеже бях със спортлайн салон каре, си остана черна колата.

нали няма да има хром отвън? съветвам те с фолио да се облепи в черен гланц вместо боядисване, по ред причини

Март 18, 2018, 17:11:06
Отговор #49

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Марто, кой си то е ясно
124та не случи на бояджия точно 2 пъти подред , сага доста мъчителна и тъжна за мен, но бях и затрупан с много работа и не ми беше приоритет
Карах си я както я взех от Пепи и тези снимки са от тази есен преди да я зазимя
след седмица минава преглед и вече боядисана е отново на линия
Относно хрома съм на кантар, тази седмица чакам пробата от цвета 7А1 и ще реша
Обличането с фолио ще е малко трудно заради профилите на самите лайсни, някои, особено на С колоната към страничното стъкло е с много шибана форма
Отделно има едни по вратите дето са с хром , гума и едно мъхесто покритие едновременно
мислех варианта за една боя за джанти я ползват, става като мат фолио и може да я обелиш после без последствия за основата