Автор Тема: Възстановяване на арматурно табло(БЕЗ БОЯДИСВАНЕ)  (Прочетена 6202 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 23, 2018, 08:55:52
Отговор #10

Неактивен ufer

• Публикации: 216
Жалко, и аз имам едно табло и две облегалки на вратите за правене...

Март 26, 2018, 12:36:50
Отговор #11

Неактивен Speeder

• Администратор
  • Публикации: 4626
Нещо спряха рекламите :-\

Няма лошо от реклама, която да е полезна в нашето хоби.
Аз лично имам две кори за врати с винилово покритие и искам да знам как могат да бъдат възстановени.

За таблото на новата ми кола е по-лесно да си купя запазено такова отколкото да "реставрирам"... и без това ще я хвърлям след някоя друга година.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GTV 3.0 24v

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 26, 2018, 17:42:32
Отговор #12

Неактивен РумбатаБс

• Публикации: 2398
Да де .... спряха точно след твоя въпрос за виниловите табла :-\
retrobs.com

Март 27, 2018, 10:21:15
Отговор #13

Неактивен restoration-bg

• /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
    • restoration-bg
Няма лошо от реклама, която да е полезна в нашето хоби.
Аз лично имам две кори за врати с винилово покритие и искам да знам как могат да бъдат възстановени.

За таблото на новата ми кола е по-лесно да си купя запазено такова отколкото да "реставрирам"... и без това ще я хвърлям след някоя друга година.

Здравейте колеги, съжалявам че не ви отговорих на време, Виждам че повечето хора искат да знаят технология. Добре, тогава на кратко ще ви обясня, и от там сами си преценявайте, дали ще го правите сами или ще ползвате нашите услуги, мисилта ни да не ви продадем услуга или материали, мисилта да ви дадем информация. 1. Трябва да закупите материя. материал се произвежда в Китай, alibaba.com, ако искате можете да го закупите при нас, по цена 50 евро за 1м2.
                                                                                                           2. Трябва да купите лепило, тука избор е много богат, разлика само в качество и максимална температура, която може да изъдержи лепилото ВАЖНО!!!! температура на винил при лепене трябва да е от 200 до 300 градуси , не по малко иначе няма да се залепи и не по много иначе ще изгори. Ако ще го лепите на ръка, препоръчвам да използвате дебели ръкавици, ние го правиме с машина, но знам че може на ръка,
                                                                                                           3. Нанасяте три слоя лепило на табло и винил и почвате да го лепите. Предварително трябва да подготвите табло, да го китосвате, чистите, обезмаслявате и т.н.
За повече информация пишете ни на лично или звенеъе по телефона 088430005

Март 29, 2018, 15:19:37
Отговор #14

Неактивен esteo

• Публикации: 129
Колегите питат за така наречената "корекция" по счупен,спукан или износен и деформиран с времето детайл при старите коли-( основно за  термо-винил)...Почти е невъзможна корекцията ...
За някой коли се продават т.нар "даш пад"(термоформована пластмаса с формата на таблото,която се лепи със специално лепило за старото табло), за други единственото решение е преработка с епоксидна смола и претапициране- дали с шевове,дали с термовинил цялостно(ако позволява формата) .
..Веднъж пукнало ли се е вече- и да го пълниш стария материал,и да го китосваш и боядисваш- се тая...
С времето продължава да се пука ....то си е като ръждата--не го ли направиш отначало и както трябва- пак се появява..Разликата в температурите и годинките си казват думата..Изпитано...Всичко друго е за замазване на очите,,,Та това е за винила.
Лек ден на всички:)

Април 02, 2018, 12:07:05
Отговор #15

Неактивен Speeder

• Администратор
  • Публикации: 4626
Не ме интересува техногията, нито от къде да си купувам материали и тепърва да се уча.

Искам да видя ремонтирано винилово табло, да ми хареса резултата и да си дам моето на същия човек/фирма да ми ремонтира и моето.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GTV 3.0 24v

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"